(0-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Ispanija - Pietų Prancūzija - Italija 8d.

Barselona– Nica- Eze- Monakas- Monte Karlas- San Remas- Venecija- Milanas- Avinjonas- Kosta Brava
Programa
Kelionės privalumai
  • Kelionė lėktuvu!
  • Ekskursinė programa su rusakalbiu gidu.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
2
diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po vieną judriausių Viduržemio jūros uostų – Barseloną. Architekto A.Gaudi šedevras: vienas įspūdingiausių Katalonijos sostinės pastatų, pradėta bet nebaigta statyti „Šventosios šeimynos“ bažnyčia, Katalonijos ir Ispanijos aikštės, Montžuiko kalnas, nuo kurio atsiveria miesto panorama. Išvykimas į „Žydrąją pakrantę“. Kelionė per Ispaniją, Prancūziją link Nicos. Nakvynė viešbutyje (vėlyvas atvykimas).

3
diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Nicą - „Žydrosios pakrantės“ sostinę: garsusis Nicos Anglų bulvaras, žemutinis miestas su siauromis gatvėmis, Rotušė, miesto širdis – Masenos aikštė. Išvyka į parfumerijos fabriką ir *kvepalų muziejų Eze kaimelyje. Kelionė į nykštukinę Monako kunigaikštystę ir azartinių lošimų sostinę Monte Karlą: garsusis kazino, katedra, Kunigaikščio rūmai. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Italiją. Ekskursija po San Remą – garsų muzikos ir dainų festivaliais, kurių pagrindu ir buvo sukurtas šiuo metu žiūrimiausias muzikos renginys pasaulyje – Eurovizijos dainų konkursas. San Remas dar laikomas ir gėlių pakrantės sostine, kur gausu įvairiaspalvių žiedais apkibusių augalų, žydinčių nuo ankstyvo rudens iki vėlyvo pavasario. Nakvynė viešbutyje Milane.

5
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Veneciją – unikalų savo padėtimi miestą pasaulyje. Venecija – Adrijos karalienė. Vienas pasaulinės kultūros stebuklų, išsidėsčiusi ant kadaise pelkėtų lagūnos salų ir salelių. Vietoj gatvių - kanalai, vietoj automobilių - gondolos ir motorinės valtys, net ir autobusai – irgi valtys. Kažkas yra pasakęs, kad tai ne miestas, o marmuro, vandens ir oro pasaka, fantazija ant vandens. Apžvalginė ekskursija po Veneciją: šurmuliuojanti Šv.Morkaus aikštė; bažnytinės ir politinės valdžios simbolis – puošnioji bizantinė evangelisto Šv.Morkaus bazilika su garsiuoju Aukso altoriumi; varpinė; buvusios valstybės valdovų iškilioji rezidencija – Dožų rūmai; Rialto tiltas ir nuo jo atsiveriantys nuostabūs Didžiojo kanalo vaizdai; Venecijos gatvelių ir kanalų labirintai, tiltai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paklaidžioti siauromis gatvelėmis, pajusti jaudinančią didingo ir spindinčio viduramžių miesto atmosferą. Grįžimas į Milaną - antrą pagal dydį Italijos miestą, Lombardijos provincijos sostinę, dar vadinamą aukštosios mados sostine. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Pažintis su Milano miesto centru: didinga penkianavė viena gražiausių Italijoje Milano katedra, statyta ištisus penkis šimtmečius ir išlaikiusi pirminį projekto stilių. Vieną didžiausių pasaulyje katedrų puošia net 3400 skulptūrų, o jos stogą – 135 smailės. Karališkoji Viktoro Emanuelio II galerija, Sforcų pilis - viena prašmatniausių Italijos pilių, kurioje yra *4 muziejai (baldų, muzikinių instrumentų, ginklų, paveikslų galerija),- čia galima pamatyti paskutinį nebaigtą Mikelandželo kūrinį – Pieta Rondonini, operos šventovė La Scala – didžiausias Italijoje ir vienas garsiausių pasaulyje operos teatrų. 14.00 išvykimas iš Milano. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Kelionė į Avinjoną - miestą įtrauktą į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Ekskursija pėsčiomis po šimtmetį buvusią popiežių sostinę ant Ronos kranto. Apžiūrime didingus Popiežių rūmus, vienus didžiausių feodalinių rūmų Europoje, apsuptus parkų su apžvalgos aikštelėmis, nuo kurių atsiveria nuostabūs apylinkių toliai; šalia esančią bažnyčią, kurioje palaidoti popiežiai Benediktas XII ir Jonas XXII. Išvykimas į Ispaniją. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Barselona – Vilnius.

Įskaičiuota į kelionės kainą
  • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą,
  • 7 nakvynės viešbučiuose,
  • 7 pusryčiai,
  • 1 vakarienė,
  • ekskursinė programa su rusakalbiu gidu,
  • įėjimai į mokamus objektus (pažymėti žvaigždutėmis),
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Tarptautinių skrydžių bilietai (bilietus pirkti čia),, kurorto mokestis nuo 0,5 Eur iki 2,5 Eur/dienai (mokamas vietoje), ausinukai (10 Eur kelionės metu), papildomos paslaugos, medicininių išlaidų draudimas užsienyje. Už papildomą mokestį galima užsisakyti vietas autobuse: 1-3 eilės – 30 Eur/asm., 4-5 eilės – 20 Eur/asm., 6 eilė – 15 Eur/asm.

 

Svarbi informacija

Po programos kelionę galima pratęsti poilsiui Kosta Bravos pakrantėje (užsakant iš anksto už papildomą mokestį).

Organizatorius pasilieka teisę keisti ekskursijų eiliškumą. Taip pat pasilieka teisę keisti vietoj vakarienės į pietus arba atvirkščiai.

Nuvykimas į Ispaniją – savarankiškas, atvykę prisijungsite prie rusakalbių grupės.

Keičiantis aviabilietų ir viešbučių kainai, kelionės kaina gali kisti. Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdama į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

Pageidaujantys užsisakyti galimybę gabenti papildomą bagažo vienetą apie tai privalo pranešti kelionės užsakymo metu.

Papildoma informacija

DOKUMENTAI

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

ykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Ispanija, EU

Ispanija

Viskas apie Ispaniją iš pirmų lūpų

Ispanija apsvaigina daugelį ją aplankiusių keliautojų. Nors ši šalis gali patenkinti net ir pačius įnoringiausius, visgi, norint maksimaliai pažinti Ispaniją, rekomenduoju prieš kelionę kuo geriau atlikti namų darbus. Šiame tekste pasidalinsiu pačia aktualiausia informacija bei asmeninėmis įžvalgomis, sukauptomis per daugelį profesionalaus turizmo metų, dirbant Ispanijoje.

Saulėtoji Ispanija – koridos ir flamenko gimtinė, viliojanti keliautojus istoriniu ir kultūriniu paveldu,Ispanijos vėliava nuostabia gamta bei puikiais kurortais, kuriuose mėgautis saule ir šilta jūra galima praktiškai ištisus metus. Kelionės į Ispaniją – tikra atgaiva kūnui ir sielai. Čia galima rasti visko, ko trokšta širdis – architektūrinių šedevrų, muziejų, žmogaus nepaliestos gamtos, nuostabių patiekalų ir pramogų, kurios Ispanijoje niekada nesibaigia. Dieną siesta, naktį fiesta! (Visos kelionės į Ispaniją!)

Ispanija – pagrindinė informacija apie šalį

Ispanija – tai viena iš top 3 turistinių krypčių visame pasaulyje, kartu su Prancūzija ir JAV. Tai vienintelė karalystė ant Viduržemio jūros kranto Europos pusėje. Dėl savo kolonijinės praeities Ispanija turi unikalų ryšį su ispaniškai kalbančiomis Pietų ir Šiaurės Amerikose esančiomis šalimis. Lygiai taip pat išskirtinai formavosi ir Ispanijos valstybingumas, ko pasekoje šiandien kiekvienas šalies regionas turi savo tapatybę, charakterį, tradicijas, o kartais net ir atskirą kalbą. Tuo pat metu egzistuoja ir bendri ispaniškos kultūros elementai, socialiniai įpročiai, at net patiekalai, kurie visame pasaulyje asocijuojasi su visa Ispanija.

Ispanijos sostinė

Ispanijos sostinė Madridas yra politinė šalies širdis ir savyje sutalpina apie 3,3 milijono gyventojų. Kartu tai ir ekonominė šalies sostinė, tad visa Madrido autonominė bendrija gali džiaugtis aukščiausiu pragyvenimo lygiu šalyje. Madridas taip pat yra ir kultūrinis centras, kur susilieja menas, istorija ir modernumas. Nepaisant milžiniškos konkurencijos, kurią Madridui nuolat kelia tokie miestai kaip Barselona ar Sevilija, 2024-aisias būtent jis buvo lankomiausias šalyje. Įsikūręs daugmaž 650 metrų aukštyje virš jūros lygio, Madridas yra antra pagal šį rodiklį sostinė Europoje - po Andoros La Veljos.

Ispanijos plotas

Ispanija užima 505,992 kvadratinių kilometrų plotą ir yra ketvirta pagal dydį šalis geografinėje Europoje. Tarp Europos Sąjungos šalių Ispaniją lenkia tik Prancūzija. Ispanija užima apie 85 procentus viso Iberijos pusiasalio.

Ispanijos saugumas

Ispanija yra viena iš saugiausių šalių keliauti pasaulyje. Didžiausia rizika keliautojams yra smulkūs nusikaltimai, tokie kaip kišenvagystės. Ypač daug budrumo reikalauja žymiausios turistinės vietos. O toks miestas kaip Barselona net garsėja kaip pasaulio kišenvagių sostinė. Dar vienas saugumo elementas, kuris gali tapti vis reikšmingesnis, yra klimato išdaigos ir jų pasėkmės - miškų gaisrai, liūtys ir potvyniai, ar didžiulės pūgos žiemą tam tikruose regionuose. Rekomenduoju prieš kelionę reguliariai sekti pačius naujausius įvykius Ispanijoje.

Ispanijos transportas

Ispanija turi puikią transporto infrastruktūrą. Tai viena iš šalių, kur renkantis viešąjį transportą, rekomenduoju didelius atstumus įveikti traukiniu. Greitieji traukiniai, jungiantys svarbiausius miestus bei siekiantys 300 km/h greitį, leidžia keliauti greitai ir patogiai. Siekiant kiek sutaupyti, alternatyva būtų tarpmiestiniai autobusai. Tokie vežėjai kaip ALSA padengia daugelį krypčių - https://www.alsa.es/. Ypač skubantys gali rinktis ir vidinius skrydžius - beveik visi Ispanijos regionai turi vietinius padorius oro uostus. O planuojantiems po Ispaniją keliauti automobiliu - taip pat puikios žinios. Šalies kelių tinklas puikiai išvystytas, kartais net galima rinktis iš dviejų paraleliai einančių tokios pat puikios kokybės kelių, o ir pats eismas nėra toks intensyvus kaip Vokietijoje ar Prancūzijoje.

Ispanijos gyventojų sudėtis

Ispanijoje, 2024-ųjų metų duomenimis, gyvena beveik 49 milijonai žmonių. Pastaraisiais metais šalis patiria gyventojų prieaugį, tačiau tą lemia atvykstantys užsieniečiai - vietinių ispanų populiacija šiek tiek traukiasi. Kai kurios statistikos teigia, kad 1 iš 6 Ispanijos rezidentų yra užsienietis. Tarp didžiausių užsieniečių bendruomenių dominuoja marokiečiai, kolumbiečiai, rumunai. Pagal kontinentus akivaizdžiai dominuoja Pietų Amerika - beveik pusė iš visų gimusių ne Ispanijoje.

Ispanijos kalba

Visoje Ispanijoje oficiali kalba yra ispanų, dar įvardijama kaip kastilijos. Šią kalbą kaip savo gimtąją vartoja apie 488 milijonai žmonių pasaulyje. Kai kuriuose Ispanijos regionuose - autonominėse bendrijose - vietinė kalba turi tokį patį statusą kaip ir ispanų kalba. Galisija turi galisijos kalbą, Baskų Krašte ir dalyje Navaros regiono oficiali yra ir baskų kalba, Katalonijoje ir Balearų salose yra pripažįstama katalonų kalba, o Valencijos regione - valensiano. O Katalonijos regione esančiame Arano Slėnyje dar pripažįstama ir araniečių kalba. Pastaroji yra viena iš oksitanų kalbos atmainų. Įdomu tai, kad tiek kastilijos, tiek galisijos, tiek ir katalonų bei valensiano kalbos - visos yra kilusios iš lotynų kalbos.

Ispanijos religija

Pagrindinė Ispanijos religija yra katalikybė, kuri turi labai gilias tradicijas. Tačiau šiandien ji nebėra tokia dominuojanti kaip anksčiau – 2023-aisiais vykdyta apklausa parodė, kad trečdalis apklaustųjų netiki jokia aukštesniąja galia. Nepaisant to, religinės šventės, tokios kaip Semana Santa ar įvairūs tradiciniai karnavalai, vis dar vaidina svarbų vaidmenį Ispanijos visuomenėje.

Apgyvendinimas

Ieškantys prabangos gali rinktis 5 žvaigždučių viešbučius ant jūros kranto. Nakvynės kaina prabangiame viešbutyje, pro kurio langus atsiveria nuostabi panorama, prasideda nuo  100 eurų ir kyla iki neregėtų aukštumų. Nakvynė žemesnės klasės viešbutyje kainuoja maždaug nuo 30 iki 70 eurų. Keliautojai, vykstantys su šeima ar draugų kompanija, Ispanijoje mėgsta apsistoti jaukiuose ir tvarkinguose vietinėms šeimoms priklausančiuose svečių namuose, kur nakvynė kainuoja 50 – 70 eurų. Tiesa, jei norisi šiek tiek sutaupyti, geriau svečių namus rezervuoti iš anksto. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinį ispanų virtuvės pagrindą sudaro jūros gėrybių ir žuvies patiekalai. Taip pat avienos kepsniai, troškiniai ir įvairios daržovių salotos. Ispanai labai mėgsta aitrų ir ryškų maistą, todėl daugelis patiekalų tiesiog neįsivaizduojami be svogūnų, česnakų, raudonosios paprikos ir aitriųjų pipirų. Pats populiariausias užkandis Ispanijoje – Serano kumpis, kuris jau tapo savotiška šalies vizitine kortele. Bene garsiausias Ispanijos virtuvės patiekalas, tikras nacionalinės virtuvės pasididžiavimas – Paella.  Tai ryžių ir jūros gėrybių troškinys, pagardintas žalumynais ir daržovėmis. Kitas patiekalas, kuriuo garsėja Ispanija – Zarzuela jūros gėrybių kokteilis, kuriam išskirtinio ir tik ispanų virtuvei būdingo autentiško skonio suteikia saldžiarūgščiame šokolado padaže keptos sepijos. Be galo skanu ir sotu! Desertui temperamentingieji ispanai siūlo Brazo de gitano (vyniotinis su kreminiu įdaru) ir Arroz con leche (ryžiai su saldintu pienu). Nacionalinis ispaniškas gėrimas, be kurio sunkiai įsivaizduojama siesta – Sangria. Ji ruošiama iš raudonojo vyno su cukrumi. Pagal skonį į vidų įdedama apelsino ir citrinos žievelių, šviežių vaisių, cinamono.

Ispaniškas maistas

Transportas

Pagrindinis viešasis transportas Ispanijoje – autobusai. Autobuso bilietą galima įsigyti iš vairuotojo arba autobusų stotyje. Tiesa, reiktų žinoti, kad savaitgaliais autobusai važiuoja rečiau, todėl vertėtų iš anksto pasidomėti pasikeitusiu grafiku. Didžiuosiuose miestuose taip pat veikia metro. Jei norite iš vieno Ispanijos galo nuvykti į kitą, geriau rinktis  patogius ir greitus traukinius, kurių sistema čia puikiai išvystyta. Miestuose taip pat galima naudotis ir taksi paslaugomis, tačiau savaitgaliais ir naktimis tai gana brangiai kainuoja. Dar viena transporto priemonė Ispanijoje – laivai, kurie vasarą plaukioja tarp įvairių kurortinių miestų. Laivo bilietą galite įsigyti prieplaukose arba paplūdimyje įrengtose kasose.  Nenorintys būti priklausomais nuo viešojo transporto gali išsinuomoti automobilį, kurio nuomos kaina parai prasideda nuo 40 iki 120 eurų, priklausomai nuo automobilio klasės ir nuomos bendrovės įkainių. Be to, reikėtų žinoti, kad autostrados Ispanijoje yra mokamos. Keliautojai, taupantys laiką, dažnai renkasi lėktuvus. Lėktuvų reisai tarp didžiausių šalies mietų yra vykdomi kasdien. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Karališkieji rūmai. Nuostabaus grožio statinys, tikras architektūros šedevras stūksantis Madride.
  • Neptūno fontanas. Madride stovintis fontanas vaizduoja jūrų Dievo Neptūno vežimą, traukiamą jūros arklių. Neptūnas vienoje rankoje laiko gyvatę, o kitoje – trišakį, vežimas apsuptas ruonių ir delfinų skulptūrų.
  • Picasso muziejus. 1963 m. Barselonoje atidaryta garsiojo menininko kūrinių ekspozicija padeda geriau suprasti Picasso indėlį į meną.
  • Santa María de Guadalupe karališkasis vienuolynas. Vienas svarbiausių ir labiausiai lankomų Ispanijos objektų, tikras gotikinės architektūros pavyzdys, kuris pakeri savo harmoninga atmosfera. Estremadura mieste stūksantis vienuolynas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
  • Salvadoro Dali muziejus. Salvadoras Dali – garsiausias siurrealizmo atstovas, kurio kūriniai iki šiol šokiruoja ir nepalieka abejingų. Figereso miestelyje įkurtame muziejuje galima išvysti menininko paveikslus, grafikos darbus, knygų iliustracijas ir kitus darbus.
  • Ispanijos korida. Bulių kautynės yra neatsiejama Ispanijos kultūros dalis. Ispanai koridą laiko ne sportu, o menu, todėl, svečiuojantis šalyje, bent akies krašteliu išvysti matadoro ir buliaus akistatą tikrai verta.
  • Alhambros rūmai. Buvęs maurų valdovų rūmų kompleksas ir Nasridų karalių užmiesčio dvaras Granadoje alsuoja ištaigia prabanga ir simbolizuoja žemiškojo rojaus idėją.
  • Sagrada Familia bazilika. Barselonos simboliu tapęs pastatas žavi išraiškingomis formomis ir prabangiu interjeru. Nors vienas bazilikos šonas kol kas yra rekonstruojamas, pastatas jau yra įtraukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
  • Nacionalinis Prato muziejus. Garsiausiame Madrido muziejuje sukaupta didžiausia ir reikšmingiausia Ispanijos ir kitų Europos šalių dailininkų paveikslų bei meno kūrinių kolekcija.
  • Sevilijos Ispanijos aikštė. Mozaikomis puošta apvalios formos Ispanijos aikštė, apsupta senovinių pastatų, primena „Tūkstantis ir viena naktis“ pasakų motyvus.

 

Barselona

Kada geriausia keliauti į Ispaniją?

Ispanija yra viena karščiausių Europos šalių, čia vykti galima praktiškai visus metus. Vasarą oro temperatūra pasiekia +30 laipsnių karštį, rudenį termometro stulpelis retai nusileidžia žemiau +20 laipsnių šilumos, o žiemą +12 laipsnių šilumos. Jei norite išvengti turistinių spūsčių, į Ispaniją geriausia keliauti balandžio ir rugsėjo mėnesiais. 

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis vairuotojui Ispanijoje – 0,5 promilės. 

Ispanijoje į autobusą įlipama per priekines duris, išlipama – per galines.

Viešbučio rankšluostį neštis į paplūdimį draudžiama, todėl pasirūpinkite savo asmeniniu paplūdimio rankšluosčiu.

Ispanijos laikas

Ispanija priklauso GMT+1 laiko juostai, išskyrus Kanarų salas, kurios papuola į GMT+0 laiko zoną. Kaip ir Lietuvoje, kovo pabaigoje bei spalio pabaigoje yra sukamas laikas. Todėl didžiojoje Ispanijos dalyje yra pastoviai viena valanda anksčiau negu Lietuvoje. Kanarų salose skirtumas su Lietuva yra dvi valandos.

Vizos į Ispaniją

Ispanija yra ES narė, todėl vizomis Lietuvos piliečiams rūpintis nereikia. Keliavimui galioja tiek pasas, tiek ir ATK.

Skiepai Ispanijoje

Keliautojams į Ispaniją nėra privalomų skiepų. Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės Ispanijoje

Žemiau pateikiu svarbiausią informaciją apie Lietuvos Respublikos ambasadą.

Adresas: Pisuerga 5, 28002 Madrid, Espana

El. paštas: amb.es@urm.lt; (konsuliniais klausimais).

Telefonas: +34917022116; +34913102075 (konsuliniais klausimais).

Ispanijoje taip pat yra ir Lietuvos garbės konsulai: Enrique Sánchez Gómez (Garbės konsulas Malagos, Granados, Alemerijos ir Chaeno provincijose) - telefonas +34 95 15 55 666; Jorge Clos Llombart (Garbės konsulas Katalonijoje) - telefonas +34 93 320 39 54; Enrique Palomino Bilbao (Garbės konsulas Baskų krašte) - telefonas +34 90 22 33 700/+34 90 22 34 540.

Ispanijos valiuta

Ispanijos valiuta yra Euras. Daugelyje vietų galima atsiskaityti kortele, tačiau rekomenduočiau turėti ir šiek tiek grynųjų - ypač vykstant iš didesnių miestų, ar į gamtos objektus.

Kainos Ispanijoje

Ispanija yra vidutinio pragyvenimo lygio šalis, tad kainos čia yra žemesnės nei daugelyje Šiaurės Europos šalių. Didžiuosiuose miestuose bei turistiniuose taškuose kainos dažnai aukštesnės nei mažesniuose miesteliuose ar kaimo vietovėse. Vieno žmogaus pietūs nebrangiame restorane Barselonoje ar San Sebastiane kainuos 15–18 eurų. Mažesniame miestuke Andalūzijoje arba toliau nuo turistinių traukos taškų pagrindinis patiekalas vidutinio lygio restorane tekainuos 8-10 eurų. Kavos kaina miesto kavinėje siekia 1,5–2,5 euro, o mažas buteliukas vandens – 1–1,5 euro.

Maisto kainos parduotuvėse Ispanijoje gana panašios kaip ir Lietuvoje. Pakelis ryžių čia kainuoja 1–1,5 euro, kilogramas vištienos – 5-6 eurus, o kilogramas bananų – apie 1,5–2 eurus. Alaus kainos bare svyruoja nuo 1,5 iki 3 eurų, priklausomai nuo vietos ir rūšies. Taip pat, jei norite įsigyti vietinių vynų, Ispanijoje kainos yra labai draugiškos – gerą butelį rasite už 4-6 eurus.

Ispanijos orai

Ispanijos klimatas yra labai įvairus dėl šalies dydžio, bei dėl geografinio reljefų skirtumų. Pietinė ir rytinė šalies dalis turi karštą ir sausringą Viduržemio jūros klimatą su karštomis vasaromis ir švelniomis žiemomis. Šiaurėje, ypač Baskų šalyje ir Galicijoje, vyrauja atlantinis klimatas su dažnesniu lietumi ir vidutiniškai žemesnėmis temperatūromis. Vidurio Ispanijoje, įskaitant Madridą, klimatas yra žemyninis, su karštomis vasaromis ir vėsiomis žiemomis. Vasarą Sevilija gali pasiekti, pavyzdžiui, 45 laipsnius karščio, o žiemą nukristi iki 5 laipsnių. Tuo tarpu aukščiau esanti Granada žiemą gali pajusti ir lengvą šaltuką, o vasaromis standartinė šiluma siekia apie 33 laipsnius.

Prancūzija

Normandija

Prancūzija

Prancūzija – turistų lankomiausia šalis pasaulyje, kiekvienais metais sulaukianti virš 75 milijonų svečių iš atokiausių Žemės kampelių. Ir visai ne veltui, juk šalies kultūrinis, architektūrinis ar meno palikimas yra neišsemiamas, o lyriški kraštovaizdžiai užburia ir suvirpina iki pat sielos gelmių. (Visos kelionės į Prancūziją)

Galbūt nustebsite, tačiau Prancūzija – tai ne tik romantiškoji šalies sostinė Paryžius ar dažnai girdėtas ir vaikų taip trokštamas Disneilendas. Didžiulė ir turtinga šalis turi tiek gražių vietovių, kurių aš pati per 10 metų kelionių vadovės praktiką nespėjau apžiūrėti. Kasmet vis grįžtu į šią šalį įminti kuo daugiau Prancūzijos paslapčių. Prancūzijoje yra net 31 į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas objektas. Šalis turi kuo didžiuotis – tai ir prestižiniai kurortai, kalnai, įspūdingos pilys, žavingi uostamiesčiai, regioniniai parkai, vynuogynų plantacijų regionai, savita aura pasižymintys nedideli miesteliai, istorinės vietovės, užgesę ugnikalniai ar nuo civilizacijos poveikio saugomos pakrantės ir klampios pelkės! Manau Prancūzija tinka kiekvieno turisto skoniui!

Prancūzijos sostinė

Prancūzijos sostinė ir didžiausias miestas yra Paryžius. Nuo pat XVIII a. Paryžius yra vienas svarbiausių Europos finansų, prekybos, mados, diplomatijos, mokslo ir meno bei gastronomijos centrų. Magiška Prancūzijos sostinė tituluojama „meilės miestu“ ir gerai žinoma dėl unikalių istorinių paminklų bei išskirtinės kultūros.

Prancūzijos plotas

Prancūzijos plotas yra 638 475 km². Prancūzijai priklausantys vandenys iš bendro ploto užima 3 374 km²

Saugumas Prancūzijoje

Prancūzija yra didžiulė šalis, kur skiriamas didelis dėmesys saugumui, įstatymų ir tvarkos laikymuisi, o aplinką stebi nemažos policijos ir saugumo institucijų pajėgos. Visgi LR užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Prancūzija yra šalių sąraše, kur rekomenduojama imtis atsargumo priemonių. Dėl didžiosiose šalyse pasitaikančių teroristinių išpuolių rekomenduojama būti budriems, ypač masiniuose susibūrimuose, turistiniuose objektuose ir laikytis šalies valdžios institucijų nurodymų ir rekomendacijų.

Gyventojų sudėtis Prancūzijoje

Prancūzijoje yra 68 401 997 gyventojų (2024m. Eurostato duomenys). 87,6 % gyventojų yra vietiniai prancūzai, 4,6% gyventojų įgiję pilietybę ir 7,8% yra užsieniečiai. Nuo 2018m. į šalį ėmė plūsti imigrantai iš Alžyro, Maroko, Portugalijos, Tuniso, Italijos, Turkijos, Ispanijos, iš kurių 37% įgijo pilietybę.

Kalba Prancūzijoje

Prancūzijoje oficiali kalba yra prancūzų kalba. Dalis gyventojų moka kalbėti angliškai, ispaniškai ar vokiškai, tačiau nenustebkite, jeigu vietiniai norės su jumis bendrauti tik savo oficialiąja kalba.

Religija Prancūzijoje

Prancūzijoje vyrauja krikščionybė, kurią išpažįsta 32% gyventojų, islamą išpažįsta 25% gyventojų, netikintys yra 16%, induistai sudaro 15%, budistai 7% ir kitos religijos sudaro 5% šalies gyventojų.

Apgyvendinimas Prancūzijoje

Nakvynės kaina prabangiame viešbutyje, pro kurio langus atsiveria nuostabi šalies panorama, prasideda maždaug nuo 100  eurų ir kyla iki kelių šimtų. Žemesnės klasės jaukūs viešbučiai siūlo draugiškesnes kainas. 2 – 3 žvaigždučių viešbutyje galima išsinuomoti kambarį parai už  50 – 60 eurų. Keliautojai, kurie  pinigus mieliau skiria lankytiniems objektams ir pramogoms, gali rinktis svečių namus, kuriuose nakvynė jaukiame kambaryje su visais patogumais kainuoja apie 30 eurų. Trumpalaikė buto nuoma – praktiškas pasirinkimas keliaujantiems su šeima ar draugų kompanija. Dviejų ar trijų kambarių buto nuomos kaina prasideda maždaug nuo 70 eurų už parą. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Prancūzijos objektai

Maistas Prancūzijoje

Sakoma, kad prancūzų virtuvė yra visų virtuvių motina, o patys prancūzai – maisto genijai, kurie paprasčiausiam vištienos kepsniui gali suteikti dieviško skonio. Prancūzai valgo daug, skaniai, o vakarienė gali užsitęsti iki sutemų.  Užkandžiams mėgstami omarai, rūkyta arba vytinta briediena, juodieji ikrai, šaltai rūkytas kiaulienos kumpis. Svečiuojantis Prancūzijoje būtina paragauti tradicinių patiekalų – crème de carottes (morkų sriuba), tajine d’agneau (kepta ėriena, patiekiama su žolelių ar vyno padažu ir daržovėmis.), crêpes normandes (normandiški blyneliai) bei pamplemousse en soufflé (greipfrutų suflė). Ieškantys egzotiškesnių patiekalų  gali paskanauti sraigių, austrių, varlių šlaunelių ar jūros ežių. Saldumynų mėgėjams prancūzai siūlo fantastišką sūrio pyragą ir garsiuosius macaroon pyragaičius.  Prancūzija garsėja savo sūriais, čia suskaičiuojama net 400 skirtingų sūrio rūšių. Paprastai sūris patiekiamas su vynu, kuris tik dar labiau išryškina patiekalo skonines savybes. 

Prancūziška virtuvė išsiskiria gurmaniškais skoniais ir įdomiais deriniais. Patys patiekalai priklauso nuo šalies regiono. Viduržemio jūros pakrantės regionuose esančiuose miestuose skanaukite įvairiai paruoštų jūros gėrybių, šiaurinėje šalies dalyje dominuoja mėsos patiekalai, Normandijoje ragaukite tradicinius camembert ir brie sūrius, o štai Burgundijoje, galbūt, išdrįsite paragauti varlių kojelių ar sraigių.

Prancūzai turi keletą tradicinių patiekalų, kuriais didžiuojasi. Pusryčiauti prancūzai mėgsta saldžiai – renkasi tradicinius sviestinius ragelius – kruasanus arba lietinius blynelius (crepes) su įvairiais užpilais ar įdarais. Net jei nesate didelis svogūnų mėgėjas paragaukite svogūnų sriubos, ruoštos iš karamelizuotų svogūnų ir jautienos sultinio, patiekiamos su prancūzišku batonu ir sūriu. Confit de canard – mėsos patiekalas, kuriuo prancūzai didžiuojasi. Tai parą marinuota ir kelias valandas taukuose virta anties kulšelė, įprastai patiekiama su bulvytėmis ir specialiu padažu. Jei mėgstate įvairias užtepėles galite paragauti rilletes – mėsos pastos iš triušienos, kiaulienos, žąsienos, vištienos ar antienos. Kai atsibos mėsa, ragaukite bouillabaisse – tradicinio žuvies troškinio. Vegetarai ir ne tik jie gali paragauti ratatouille – baklažanų, pomidorų, cukinijų, svogūnų ir česnakų troškinio  su Provanso žolelėmis. Desertui rinkitės tarte tartin – apverstą obuolių pyragą, legendinį creme brulee saldėsį ar madeleines – kriauklės formos pyragaičius.

Prancūzijos maistas

Transportas Prancūzijoje

Prancūzijoje yra vieni didžiausių ir labiausiai išvystytų Europoje oro uostai. Pagrindinis oro uostas yra Šarlio de Golio (https://www.parisaeroport.fr/en/charles-de-gaulle-airport), kiek mažesnis oro uostas yra Orly (https://www.parisaeroport.fr/en/orly-airport). Taip pat yra Bovė, Nicos, Liono Sant Egziuperi, Tulūzos Blanjako oro uostai. Šalyje visa viešojo transporto sistema yra puikiai išvystyta. Tarp miestų lengviausia keliauti yra traukiniais, o mieste metro, tramvajais ir autobusais. Taip pat Prancūziją ir kaimynines šalis jungia puikūs keliai ir geležinkeliai. Rekomenduoju viešint Prancūzijoje į išmanųjį įrenginį atsisiųsti programėlę Citymapper. Joje rasite viešojo transporto informaciją Paryžiuje, Lione, Marselyje ir dar penkiuose didžiuosiuose Prancūzijos miestuose. Geriausias variantas norint aplankyti lankytinas vietas ir tuo pačiu pasižvalgyti po miestą yra keliauti autobusais. Bilietus pirkite viešojo transporto stotelėse, specialiose tabako ar spaudos parduotuvėlėse arba autobuse iš vairuotojo. Galite taip pat pirkti Navigo kortelę, leisiančią naudotis visu viešuoju transportu ir padėsiančią sutaupyti. Nuolaidos šalyje taikomos senjorams, neįgaliesiems, studentams ir vaikams iki 11m. Paryžiuje naktį iš centro į kitus rajonus kursuoja naktinis autobusas, Lione toks autobusas važiuoja nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Metro taip pat yra puikus sprendimas norint patogiai keliauti po didžiuosius Prancūzijos miestus. Paryžiuje metro važinėja nuo 05:30 val iki 01:15 val. darbo dienomis, o savaitgaliais iki 02:15 val.

Prancūzijos transportas

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Triumfo arka. Napoleono užsakymu pradėta statyti Triumfo arka yra gausiai dekoruota reljefais ir skulptūromis. Viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, į kurią galima užkilti ir grožėtis atsiveriančia Paryžiaus panorama.
  • Versalio rūmai. Maždaug 20 km nuo Paryžiaus pastatyta buvusi Prancūzijos karalių rezidencija yra laikoma viena gražiausių ir didžiausių Europoje.
  • Eliziejaus laukai. Garsiausia Paryžiaus gatvė – tikras rojus mėgstantiems apsipirkinėti. Čia gausu restoranų, kavinių ir parduotuvių. Žymiausi Eliziejaus laikų pastatai – Petit Palais ir Grand Palais rūmai, kuriuose yra įsikūrę muziejai ir meno galerijos.
  • Lurdas. Nedidelis miestelis garsėja ola, kurioje mergaitei vardu Bernadetė, net 18 kartų buvo apsireiškusi Mergelė Marija. Tikima, kad olose čiurlenantys šaltiniai turi gydomųjų galių.
  • Luvras. Paryžiaus centre įsikūrusiame muziejuje eksponuojama bene vertingiausia meno kolekcija pasaulyje. Čia galima išvysti Senovės Egipto, Graikijos, Romos, Artimųjų Rytų ir daugelio garsių menininkų kūrinius. Norint apžiūrėti visus Luvro turtus, reikia bent kelių dienų, nes ekspozicijos išdėstytos didesnėje nei 60 tūkstančių kvadratinių metrų erdvėje.
  • Eifelio bokštas. 1889 m. pastatytas 324 m bokštas – vienas iš Paryžiaus simbolių, kuris žavi sudėtinga ir gracinga konstrukcija.
  • Luaros slėnis. Prancūzai giriasi, kad ties Luaros upe stovi daugiau nei tūkstantis pilių ir dvarų, kurie yra vienas už kitą gražesni. Keliaujant Luaros slėniu, vertėtų aplankyti didžiausią slėnio pilį – Šamborą, elegantiškąją Šenonso pilį bei unikalius Vilandri pilies sodus.
  • Prancūzijos karo istorijos muziejus. Paryžiuje įsikūręs muziejus supažindina lankytojus su karo menu ir istorija nuo akmens amžiaus iki šių laikų. Tai vienas didžiausių karo muziejų pasaulyje.
  • Panteonas. Pagal Romos panteono modelį pastatyta klasicistinio stiliaus šventovė žavi masyviomis korintinėmis kolonomis ir ištaigingu portiku. Paryžiaus panteone yra mauzoliejus, kuriame palaidoti garsūs prancūzai – Volteras, Ruso, Viktoras Hugo ir kiti.
  • Monmartras. Garsiajame Paryžiaus kvartale galima aplankyti įžymųjį Moulin Rouge kabaretą, Monmartro muziejų bei Salvadoro Dali muziejų. Monmartro pasididžiavimas – Šv. Jėzaus širdies bazilika.

 

Prancūzijos lankomi objektai

Kada geriausia keliauti į Prancūziją?

Į Prancūziją galima keliauti ištisus metus. Žinoma, viskas priklauso nuo to, ką keliautojas nori išvysti ir nuveikti. Jūros ir saulės mėgėjams geriausias metas aplankyti nuostabius šalies paplūdimius – vasara, kuri trunka nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Tada oras sušyla iki  +27 – +30 laipsnių karščio, o lietaus tikimybė būna labai maža. Žiemos sporto entuziastų Prancūzija laukia nuo grožio vidurio iki kovo galo. Pavasaris – puikus pasirinkimas pažintinėms kelionėms, tokiu metu šalyje vyrauja šiltas ir saulėtas oras, o bundanti  gamta nuteikia itin romantiškai.  

Kelionės su vaikais į Prancūziją

Prancūzija yra puiki šalis norintiems keliauti su visa šeima. Šalyje rasite daugybę smagių atrakcijų, tiksiančių tiek mažiesiems, tiek didesniems vaikams. Net mažiausių miestelių vietiniai turizmo informacijos centrai turi įvairių veiklų, tinkamų vaikams. Daugybė muziejų Prancūzijoje siūlo vaikams nemokamą įėjimą, daugybėje muziejų vyksta interaktyvios pramogos. Taip pat miestuose yra labai daug pasivaikščiojimams skirtų parkų, vietinis transportas siūlo nemažas nuolaidas keliaujantiems su vaikais. Visoje Prancūzijoje yra didžiulė įvairovė teminių parkų. Ko gero, visi vaikai svajoja apsilankyti Disneilende, bet yra ir kitų įspūdingų parkų, pavyzdžiui Futuroscope, skatinantis prisiliesti prie modernaus pasaulio galimybių, Parc Asterix, žavintis garsiais kino filmo personažais, Vulcania, mokantis tyrinėti užgesusius ugnikalnius, Puy de Fou, demonstruojantis viduramžių laikotarpį ir pramogas. Keliaujantiems su vaikais ir norintiems ramesnio poilsio, rekomenduoju aplankyti Nicą. Čia ne tik galėsite mėgautis saule ir jūra, švariais paplūdimiais, bet ir galėsite pasigrožėti pačiu spalvingu miesteliu ar apsilankyti Phoenix teminiame parke, kur vaikai galės maitinti gyvūnus, pasivaikščioti po atogrąžų mišką, ar visa šeima galėsite surengti iškylą. Mėgstantiems slidinėti su visa šeima rekomenduoju rinktis Val Louron, Méribel, Le Grand Bornand kurortus, kurie laikomi vieni geriausių Prancūzijos kurortų šeimoms.

Lauktuvės iš Prancūzijos

Jeigu savo artimųjų tarpe turite gurmanų, tuomet turite daugybę variantų, ką parvežti lauktuvių iš Prancūzijos. Prancūzija garsėja savo vynais bei šampanu, o prie vyno ar šampano galite derinti įvairius prancūziškus sūrius ar  šokoladinius saldainius, pavyzdžiui, La Maison du Chocolat arba Pierre Marcolini. Populiarūs yra levandų mišiniai iš Provanso. Lietuvoje jau labai populiarūs macaroons desertai irgi yra prancūzų šedevras, patarčiau jums rinktis įvairių skonių turinčius Laduree ir Pierre Herme prekės ženklus. Mėgstantys gaminti turėtų įvertinti Prancūzijos Provanso žolelių mišinius, balzaminį actą, Bretanės regione populiarią specifinę jūros druską, Dižono garstyčias. Mados ir grožio mylėtojams galite parvežti įvairių kvepalų, aksesuarų, juvelyrikos dirbinių, o meno mylėtojai turėtų apsidžiaugti meno kūrinių kopijomis iš Luvro muziejaus. Iš smulkių suvenyrų galite rinktis Eifelio bokštą primenančius suvenyrus – raktų pakabukus, miniatiūras, indus, užrašines.

Prancūzijos žemėlapis

Prancūzijos žemėlapis

Laikas Prancūzijoje

Šalyje esanti laiko juosta yra (GMT+1). Prancūzijoje yra viena valanda mažiau nei Lietuvoje.

Vizos Prancūzijoje

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Prancūziją vizos nereikia. Taip pat LR piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau nei 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje bei gauti registracijos liudijimą. Daugiau informacijos rasite čia: https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/documents-formalities/registering-residence/index_lt.htm

Skiepai

Remiantis Lietuvos nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateikiama informacija, šiuo metu privalomų skiepų keliautojams, keliaujantiems į Prancūziją, nėra. Skiepai rekomenduojami dėl kitų galimų infekcijų: suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija. Rekomenduoju prieš vykstant į Prancūziją patikrinti Lietuvos nacionalinio visuomenės sveikatos centro atnaujintą informaciją, https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams/europa/

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės Prancūzijoje

Žemiau pateikiu Lietuvos Respublikos ambasados Prancūzijos Respublikoje pagrindinę informaciją.

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017, Paris, FRANCE

Darbo laikas I-IV:
9.00-18.00

Darbo laikas V:
9.00-16.45

Pietų pertrauka
13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba.

Tel: +33675041501

Tel: +33764707381 Ambasados sekretoriatas

Skubi konsulinė pagalba +33764369175

Amb.fr@urm.lt

Consul.fr@urm.lt

https://fr.mfa.lt

 

Lietuvos Respublikos garbės konsulai.  Žemiau pateikiu LR garbės konsulų kontaktus:

  • Minonzio Pierre Arnold Camille: Adresas:

Consulat Honoraire de Lituanie Chambre de Commerce et d'Industrie de Lyon Place de la Bourse 69289 Lyon Cedex 2 FRANCE

Korespondencijai: B.P. 195 26109 Romans sur Is?re Cedex, FRANCE      Jurisdikcija: Overnė-Ronos-Alpių regiono Ronos, Eno, Luaros, Dromo, Ardešo, Izero, Savojos ir Aukštutinės Savojos departamentai, tel: +33475024302

  • Hirn Francis Louis Andre:

Adresas:
Consulat Honoraire de Lituanie, 9 place Kleber, 67000 Strasbourg, France

Jurisdikcija: Didžiųjų Rytų regiono Aukštutinio Reino, Žemutinio Reino, Merto ir Mozelio, Mezo, Mozelio ir Vogėzų departamentai, tel: +33388218303

  • Serry Arnaud Michel Pierre:

Adresas: 18 rue André Messager, 76290 Montivilliers, FRANCE                             Jurisdikcija: Normandijos regionas

Adresas: Consulat Honoraire a Troyes 42B, boulevard du Juilliet 10 000 Troyes, FRANCE

Jurisdikcija: Didžiųjų Rytų regiono Ardėnų, Obo, Aukštutinės Marnos ir Marnos departamentai

  • Gobert Jacques Charles:

Adresas: 32 rue Grignan 13001 Marseille, FRANCE

Jurisdikcija: Provanso-Alpių-Žydrojo Kranto regionas, Garo ir Hero departamentais, tel: +33491540139

  • Da Laitre Gerard Marc Marie:

Adresas: Gazailhan, 59 rue Saint Francois-Xavier, 33170 Gradignan FRANCE

Jurisdikcija: Naujosios Akvitanijos regiono Dordonės, Loto ir Garonos, Atlanto Pirėnų, Landų ir Žirondos departamentai, tel: +33556878875

  • Boissonneau Bernard:

Adresas: 8 boulevard du Roi Rene CS 6062649006 Angers Cedex 01, FRANCE

Jurisdikcija: Luaros krašto regionas, tel: +33241181308

 

Žymiausios lankytinos vietos Prancūzijoje

  • Garsiausias ir labiausiai turistų lankomas Prancūzijos miestas yra sostinė Paryžius. Čia susipažinimą su šalimi galite pradėti nuo miesto simbolio Eifelio bokšto. Nepamirškite ir garsiojo įspūdingus meno kūrinius saugančio Luvro muziejaus, ištaigingų Versalio rūmų, garsiosios Triumfo arkos. Religiniais meno kūriniais nustebins Noterdamo katedra ir Švč. Jėzaus Širdies bazilika. Pasivaikščioti ir pasigrožėti vaizdais galėsite Eliziejaus laukuose, Tuilri soduose ir Liuksemburgo soduose.
  • Jei norite pailsėti Prancūzijos Rivjeroje, rekomenduoju aplankyti Nicą, kur galėsite tiek tingiai leisti laiką aukštos klasės paplūdimiuose, tiek pasivaikščioti anglų promenada, apžiūrėti gražuolę Nicos katedrą ar apsilankyti mieste esančiuose muziejuose.  Galite rinktis ir kitus Žydrojo Kranto miestelius, pavyzdžiui, pramogomis ir „Formulės 1“ trasa garsėjantį Monte Karlą, romantiškąjį Ezo miestelį, istorine prasme svarbų Antibas miestą ar prestižinius ir gana brangius Kanų ar Sen Tropezo kurortus. Norint šiek tiek ramybės galima dienai pabėgti į kalnus Prealpes d‘Azur regioniniame parke, kurio peizažui būdinga tiek Alpių, tiek Viduržemio jūros dvasia. Apsilankę Provanso kaimelyje pasigėrėsite visur besidriekiančiais levandų laukais ir jaukiomis šeimos kavinukėmis.
  • Keliaudami po aukštutinį Provansą galite aplankyti didįjį Prancūzijos uostamiestį Marselį su viena lankomiausių miesto įžymybių Marselio Dievo Motinos bazilika bei Vallon des Auffes uostu. Besidomintiems istorija ir kultūra turėtų patikti istorinis miestas Avinjonas, kur kažkada buvo katalikų popiežiaus rezidencija, išlikę popiežiaus rūmai ir dalis senojo tilto. Netoli Avinjono esantis Arlio miestas stebina senuoju romėnų amfiteatru, o užsukę į Nimą pasijusite lyg Romoje pamatę išlikusią Nimo areną. Kitas įspūdingas objektas yra ant 5 eurų banknoto vaizduojamas Garo tiltas senovės romėnų statytas iš kalkakmenio. Aplankykite ir Verdono kanjoną, kuris laikomas didžiausiu tarpekliu žemyninėje Europoje. Jį galima apvažiuoti automobiliu, dviračiais, žygiuoti ar plaukti baidarėmis.
  • Man pačiai patinka senasis savitas Prancūzijos regionas Akvitanija, kuriame smagu apsilankyti žaliajame Bordo mieste. Čia esančių vynuogynų plotai yra vieni didžiausių šalyje. 35 km. nuo Bordo yra nutolęs kitas nuostabus vyndarių miestelis – Sen Emiljonas, kuriame net 67 proc. teritorijos apsodinta vynuogėmis ir vynuogynai įtraukti į UNESCO sąrašą.  Nuo Bordo iki Gravo kyšulio tęsiasi Medoko regioninis parkas, pasižymintis nepaprasta kraštovaizdžio įvairove: nuo  vynuogynų ir miškų masyvų iki ežerų ir Atlanto vandenyno pakrančių.
  • Bretanės regionas yra neišsemiamas įkvėpimo šaltinis aktyvaus turizmo gerbėjams: gausybė pėsčiųjų takų, dinamiškai besikeičianti pakrantė, platūs smėlėti paplūdimiai su spalvingų uolų inkliuzais. Čia lankykite Reno miestelį su nuostabiu išlikusiu senamiesčiu, Smaragdinio Kranto Kankalio ir Sen Malo miestelius, didžiulių riedulių kaimelį Menehem, šiek tiek Klaipėdą primenantį Brestą ir Kibrono pusiasalio grožybes.
  • Normandijoje užkopkite į Sen Mišelio kalną, apžiūrėkite Alebastro Krantą su garsiomis „dramblių“ uolomis, Antrajame Pasauliniame kare naudotus Normandijos paplūdimius ir karinius įtvirtinimus bei prabangius Lamanšo pakrantės kurortus Honfleras ir Dovilis.
  • Luaros regionas garsėja savo viduramžiais pastatytais pilių kompleksais. Čia yra net 150 pilių, iš kurių garsiausios Anžė pilis, Ambruazo karališkoji pilis, Blua karališkoji pilis, Somiūro pilis.
  • Rašant apie Prancūziją labai sunku viską aprėpti kuo trumpiau, nes neįmanoma taip paprastai perteikti šios didžiulės šalies grožio ir įvairovės. Mano patarimas jums – pradėkite pažintį su įvairiais Prancūzijos regionais ir liksite sužavėti ilgam!

 

Kainos Prancūzijoje

Kkainos įprastai yra aukštesnės negu Lietuvoje, pragyvenimo kaina šalyje yra apie 30 % aukštesnė negu Lietuvoje. Nebrangiame restorane papietausite dviese už 30 eurų, vidutinio lygio restorane trijų patiekalų vakarienė dviems atsieis apie 70 eurų. Už nedidelį kapučino kavos puodelį mieste sumokėsite 3,20 eur, o mažą vandens buteliuką nusipirksite už 1,9 eur. Parduotuvėse daržovių ir vaisių kainos panašios kaip Lietuvoje, o už pieno produktus ir alkoholį sumokėsite kiek daugiau. Vietinio transporto vienkartinis bilietas kainuoja 1,8 eur, o mėnesio bilietas jums kainuotų 62 eurus. Jei norėtumėte išsinuomoti vieno kambario butą miesto centre mėnesiui jums reikėtų pakloti apie 750 eurų, už miesto centro – 590 eurų. Aukščiausios kainos yra sostinėje Paryžiuje, kituose miestuose kainos kiek mažesnės.

Orai Prancūzijoje

Įprastai vyrauja švelnus klimatas ir sezoniškumas – čia įprastai nebūna nei per karšta, nei per šalta. Pavasarį, nuo kovo iki gegužės orai yra malonūs ir šilti. Vasaros, ypač pietuose, būna karštos, vyrauja apie 25-30 laipsnių Celsijaus. Nuo spalio iki gruodžio taip pat galima sulaukti malonių orų, šiek tiek šilumos, tačiau dažnas ir lietus. Žiemą labai tikėtinas lietus, sniegas arba šlapdriba, taip pat tikėtina temperatūra šiek tiek žemiau nulio, ypač Prancūzijos kalnuose.

Naudinga formacija

Prancūzijoje leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia bauda ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, France.com informaciją.

Italija, EU

Italija

Italija

Antikinė kultūra, menas, aukštoji mada, geriausi kvepalai pasaulyje, futbolas, pica, vynas... Taip, tai nuostabioji Italija – šalis, kuri netelpa į jokius rėmus. Tikriausiai nepakaktų vieno gyvenimo, norint pažinti visą Italiją ir jos kultūrą, nes kiekvieną kartą ši šalis stebina iš naujo. Keliautojai čia turi iš ko pasirinkti, pradedant miestais, kurie atrodo tarsi atvirutės, ir baigiant auksiniais paplūdimiais bei kvapą gniaužiančia gamta.  (Visos kelionės į Italiją)

Geografija

Italija išsidėsčiusi ilgame, moterišką batą primenančiame Apeninų pusiasalyje, taip pat tarp Apeninų ir Alpių kalnų. Jūros pakrantės dalis sudaro apie 7600 km. Italijai priklauso ir keletas salų. Didžiausios ir žinomiausios yra Sicilija ir Sardinija. Bendras šalies plotas yra 301 336 km2, čia gyvena 60,25 mln. gyventojų. Italija ribojasi su Prancūzija, Šveicarija, Austrija bei Slovėnija. Įdomu tai, kad Italijos viduje yra dvi nepriklausomos valstybės – San Marinas ir Vatikanas. Šalies sostinė – Roma. Italija daugiausia yra kalnų šalis. Aukščiausia šalies viršukalnė yra Monblanas prie sienos su Prancūzija (4810 m. virš jūros lygio). Italija įžymi ir savo garsiaisiais ugnikalniais – šiuo metu miegančiu Vezuvijumi netoli Neapolio ir labai aktyvia Etna Sicilijoje. Šalis taip pat priklauso labiausiai išsivysčiusių pasaulio pramoninių valstybių grupei.

Apgyvendinimas

Svarstant įvairius apgyvendinimo variantus svarbu apsispręsti, kokie jūsų lūkesčiai ir galimybės kelionės metu. Jei taupote, galite rinktis įvairius hostelius, kurių kaina svyruos nuo 18 iki 40 eurų, tačiau dažnu atveju kambariu ir patogumais turėsite dalintis su dar 4-8 asmenimis. Toliau nuo centro esantys viešbučiai bus pigesni, bet pasižiūrėkite, ar viešojo transporto išlaidos nekainuos dar daugiau nei arčiau centro esantis viešbutis. Jei keliaujate su šeima, patartina rinktis apartamentus su virtuvėle, nakčiai tai gali kainuoti 70-150 eur. Viešbučių kainos priklauso nuo to, ar tai garsus viešbučių tinklas, ar šeimos verslas, taip pat vietovės, sezono, maitinimo. Romoje, Milane ar Venecijoje už nakvynę dviems asmenims paklosite nuo 150 iki 500 eurų, mažesniuose miestuose – Padovoje, Turine nakvynė atsieis nuo 70 iki 150 eurų. Geriausius Italijos viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Italijos viešbučiai

Virtuvė

Italija daugeliui žmonių asocijuojasi su gera espreso kava, kokybišku vynu, spagečiais, picomis, aukštos kokybės alyvuogių aliejumi. Skirtingose vietovėse kiek skiriasi ir maisto gaminimo tradicijos. Toskanoje labai mėgiama aviena, veršiena, jautiena, Lombardijoje rizotas, polenta (kukurūzų košė), vyne troškinta mėsa, o Sicilijoje dominuoja vaisiai, daržovės, prieskoninės žolelės. Parmezano sūris yra daugelio itališkų patiekalų ingredientas. Taip pat vertinamas Parmos kumpis, ypač vertinami juodieji trumai (tartufi neri) – brangūs, patiekiami patiekaluose kaip delikatesas.

Nuodėmė būtų lankytis Italijoje ir neparagauti picos! Pica būtinai kepama tradicinėje krosnyje, naudojami švieži ingredientai, geros kokybės pomidorų padažas, mėsa, sūris, daržovės.

Italijoje vyrauja įvairūs makaronai, italų vadinami pasta. Dažniausiai naudojami spaghetti, penne, fusilli, tagliatelle, rigatoni su mėsa, jūros gėrybėmis, įvairiais padažais.

Įvairiose Italijos vietovėse populiari  bruschetta – skrudinta duona, įtrinta česnaku, pašlakstyta alyvuogių aliejumi.  Taip pat sunku būtų rasti nežinančio lazanijos – lakštinių makaronų patiekalo su faršu, daržovėmis ir Bešamelio padažo, kurio gimtine laikomas Emilijos Romanijos regionas. Bistecca fiorentina arba Florentine T-bone yra Toskanoje populiarus kepsnys su kaulu, iškeptas iš Chianina jaučio mėsos.

Italija taip pat yra rizoto tėvynė, kurio rūšių yra daugybė. Vienas garsiausių patiekimo variantų yra risotto alla milanese – rizotas su šafrano užpilu.

Smaližiai labai vertina tikrus itališkus ledus – gelato ir tarfufo. Gelato ledams yra naudojamas šviežias pienas ir grietinėlė, įvairūs vaisiai, riešutų pastos bei daug mažiau cukraus ir sviesto nei įprastuose leduose. Tarfufo išvaizda primena jau minėtus trumus, o  viduje yra dviejų skirtingų skonių gelato. Viduryje yra vaisių sirupas arba šokoladas, o išorė padengta riešutais arba šokoladu.

Atskiro pasakojimo yra verta vien vakarienė itališku stiliumi. Italai valgo neskubėdami, bendraudami. Pirmiausia patiekiami duona, šalti užkandžiai, salotos, vėliau pirmasis patiekalas. Italijoje labai garsi klasikinė fokačija, kuri yra sūri, apipilta alyvuogių aliejumi, patiekiama su priedais, pavyzdžiui, alyvuogės, rozmarinai inijos, sūris. Dažnai tai būna įvairių stilių makaronai arba rizoto. Antrajam patiekalui patiekiami mėsos, sūrio, daržovių patiekalai arba jūrų gėrybės, kartu patiekiamas garnyras iš karštų daržovių, salotų, ryžių ar makaronų. O kaipgi be deserto? Desertui patiekami sūriai, vaisiai, tiramisu iš maskarponės sūrio, arba panna cotta (desertas iš grietinėlės, cukraus, želatinos ir uogų), o viską vainikuoja mažytis espreso kavos puodelis. Geriau bent pabandykite paragauti klasikinės itališkos kavos, kitaip liksite vietinių nesuprasti.

Itališkas maistas

Vietinis transportas

Italijoje keliauti galite naudojantis metro, autobusais, tramvajais, o Venecijoje net gondolomis. Jei lankysitės sostinėje, patogiausia bus važiuoti metro. Trimis pagrindinėmis linijomis lengvai pasieksite garsiausius miesto objektus, o jeigu įsigysite pilną Romos miesto bilietą, galėsite ne tik tam tikrą dienų skaičių važinėtis miesto viešuoju transportu, bet ir su nuolaidomis lankytis svarbiausiuose miesto turistiniuose objektuose. Įsigyti galite čia: https://www.turbopass.com/rome-city-pass

Kad būtų lengviau keliauti autobusais ir tramvajais, siūloma atsisiųsti vietines programėles į savo išmanųjį įrenginį, pavyzdžiui, ATAC Romoje arba ATM Milane. Čia ne tik įsigysite elektroninius bilietus, bet ir realiu laiku matysite tvarkaraščius ir maršrutus.

Greitieji traukiniai Italijoje gali būti nepaprasta patirtis kaip moderniai ir greitai per porą valandų atsidurti visiškai kitame Italijos pakraštyje. Patartina bilietus pirkti internetu, šioje svetainėje https://www.italiarail.com/

Tarpmiestinius autobusų bilietus nusipirkti ir pasitikrinti kainas galima čia: https://www.thetrainline.com/buses/europe/italy, o traukinių bilietus čia: https://www.trenitalia.com/it.html

Vizos reikalavimai

Lietuvos Respublikos piliečiui vykstant į Italiją reikalinga turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę. Dokumentas privalo galioti visą numanomą buvimo šalyje laikotarpį. Lietuvos užsienio reikalų ministerija patikina, kad Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia. Reikia paminėti, kad LR piliečiai, gyvenantys šioje valstybėje daugiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje bei gauti registracijos liudijimą. Daugiau informacijos galima rasti LR užsienio reikalų ministerijos svetainėje: www.urm.lt. Kaip užregistruoti laikiną gyvenimą Italijoje patikrinti galite šiame puslapyje: https://europa.eu

Pinigai ir išlaidos, kainos

Norint plačiau pasidomėti kainomis, išlaidomis, pragyvenimo lygiu Italijoje, naudinga patyrinėti https://www.numbeo.com svetainę.

Pietūs nebrangiame restorane asmeniui jums kainuos apie 15 eurų, trijų patiekalų vakarienė vidutinio lygio restorane – 65 eurus, kapučino kavos puodelis apie 2 eurus, nedidelis kolos buteliukas – 2,5 eur. Kainos restorane gali būti didesnės tiems, kas sėdi prie staliukų negu tiems, kas sėdi prie baro. Vietinio transporto vienkartinis bilietas kainuos 1,50 eur, mėnesio bilietas – 35 eur.

Sutaupyti Italijoje galima naudojantis nuolaidomis nepilnamečiams, studentams ir senjorams. Dažniausiai galite gauti 50 proc. nuolaidą, o kai kur apsilankyti visiškai nemokamai.

Bankomatų Italijos didžiuosiuose miestuose yra pakankamai, tačiau su savimi turėti šiek tiek grynųjų taip pat yra patartina.

Transportas Italijoje

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Duomo katedra. Beveik tris amžius statyta gotikinio ir romantinio stiliaus katedra yra laikoma viena gražiausių katedrų visame pasaulyje. Įspūdingos freskos, vitražai, mozaikos atrodo stulbinančiai ir atima žadą.   
  • Santa Maria delle Grazie vienuolynas. Ant 15 a. pastatyto vienuolyno sienos puikuojasi garsioji Leonardo da Vinčio freska „Paskutinė vakarienė“. Be to, pastatas garsėja išskirtine architektūra.  
  • La Scala Opera. Įspūdingo dydžio operos teatras buvo pastatytas 1778 m. Tai viena įdomiausių ir labiausiai lankomų vietų Milane. Čia pat veikia muziejus, kuriame eksponuojama operos kostiumų, piešinių, statulų kolekcija.
  • Atodūsių tiltas. 16 a. iš balto kalkakmenio pastatytas tiltas turi langus ir jungia senus kalėjimus bei tardymo kambarius Dožų rūmuose.
  • Didysis Venecijos kanalas. Saulėlydis ir naktis – geriausias laikas aplankyti kanalą. Vandens paviršiuje atsispindinčios pastatų šviesos sukuria pasakišką ir hipnotizuojantį vaizdą.
  • Ponte Vecchio tiltas. Tiltas – namas, nutiestas per Arno upę, išsiskiria unikalia architektūrą, o ant tilto įsikūrusiose papuošalų ir suvenyrų parduotuvėlėse galima nupirkti lauktuvių artimiesiems. 
  • Koliziejus. Koliziejus arba Akropolis – didžiausias amfiteatras Romoje, kuriame tilpdavo net 50 tūkstančių žmonių. Seniau čia vykdavo gladiatorių kovos ir spektakliai. Šiandien tai vienas įstabiausių statinių Europoje.
  • Panteonas. 2 a. pastatytas Panteonas garsėja savo milžinišku kupolu, pasislėpusiu už prašmatnaus klasikinio portiko. Tikras senovės romėnų inžinerijos stebuklas!
  • Pizos bokštas. Beveik 56 m aukščio bokštas – žymiausias pasviręs pastatas pasaulyje. Šešis cilindro formos statinio aukštus juosia kolonos, o jų viršuje įrengta varpinė.
  • Pompėja. Daugiau nei prieš 2 tūkstančius metų išsiveržęs Vezuvijaus ugnikalnis po storu pelenų sluoksniu palaidojo didingąjį Pompėjos miestą. Viskas, pradedant buities rakandais ir baigiant žmonėmis, tarsi užstrigo laike.

 

Graži Italija

TOP 5 miestai Italijoje, kuriuos būtina pamatyti

Vietinė italų ir užsienio žiniasklaida yra ganėtinai vieninga siūlydama top 5 miestus, kuriuos vertėtų aplankyti Italijoje. Šaltinis https://www.viaggiascrittori.com pateikia tokį sąrašą keliautojams:

  • Roma. Tai Italijos sostinė, vienas seniausių ir įspūdingiausių Europos miestų. Buvusi Romos imperijos sostinė turtinga renesanso, baroko ir neoklasicizmo epochų šedevrais. Roma net vadinama „Amžinuoju miestu“ (La Città Eterna) dėl savo turtingos istorijos. Lankantis Romoje būtinai vertėtų aplankyti Koliziejų – didžiausią pasaulyje amfiteatrą, taip pat Romos fontaną, kuris yra vienas garsiausių fontanų pasaulyje. Laiko pasivaikščiojimui vertėtų skirti ir nuostabiam parkui, vietinių vadinamam "Villa Doria Pamphilj". Šioje zonoje akys raibs nuo gražių augalų, gėlių, fontanų, atsipūsti gales kavinukėse ir pramogų erdvėje. Nepamiršti vertėtų ir įvairių Romos bažnyčių, kurių čia daugybė, beje didžiausia katalikų bažnyčia pasaulyje – Šv. Petro bazilika įsikūrusi irgi čia. Norintiems labiau pajausti itališką dvasią, Romoje sezono metu vyksta daugybė renginių ir festivalių, koncertų, teatro pasirodymų, kino seansų.
  • Florencija laikoma vienu įspūdingiausių ir gražiausių miestų, ypač besidomintiems viduramžių ir renesanso epochų istorija. Aplankyti būtina Pičių karališkuosius rūmus ir aikštę. Florencijoje rasite daug gatvės prekeivių, iš kurių galėsite įsigyti originalių vietos amatininkų dirbinių, o taip pat garsių meno kūrinių kopijų. Miestas įspūdingomis katalikų bažnyčiomis nenusileidžia Romai – Florencijoje jų daugiau nei 100. Pati didingiausia yra Florencijos katedra, o geriausi panoraminiai miesto vaizdai atsiveria nuo Mikelandželo aikštės. Būtina apsilankyti ir Uficių galerijoje, kur yra saugoma viena svarbiausių meno kolekcijų pasaulyje.
  • Venecija. Sakoma, kad ir kada benuvažiuotum į Veneciją, ten nuolat vyksta festivaliai, parodos, koncertai, teatro pasirodymai. Norint pajusti tikrą Venecijos dvasią, keliauti patariama antroje vasario mėnesio pusėje – tuomet mieste šurmuliuos Venecijos karnavalas. Daugelis žmonių Veneciją sieja su pasiplaukiojimu gondola – būtinai turite tai patirti, tačiau čia taip pat daug architektūros šedevrų ir kultūrinių renginių. Turite pamatyti Didįjį Venecijos kanalą, Rialto tiltą, apsilankyti Šv. Morkaus aikštėje ir bazilikoje, Dožų rūmuose, o pavaikščiojus siauriausiose Venecijos gatvelėse galės pamatyti šiuolaikinio meno kūrinius iš įvairių pasaulio šalių.
  • Bolonija. Tai istorine prasme svarbus miestas, kuriame yra ir seniausias Europoje universitetas. Miestas apsuptas vaizdingo kraštovaizdžio, kalvų, jame daug gynybinių tvirtovių ir architektūros paminklų. Bolonija yra vienas iš svarbių transporto mazgų, taigi apsilankę čia, laiko tuščiai neiššvaistysite ir galėsite apsilankyti gretimuose gražiuose miestuose. Būtina pamatyti pagrindinę miesto aikštę – Maggiore aikštę, Bolonijos miesto simbolius – pasvirusius Bolonijos bokštus. Mieste būtina pasimėgauti itališku gastronominiu paveldu – Bolonijoje ragaukite tikros lazanijos bei tagliatelle makaronų, pagardintų mėsišku padažu.
  • Milanas. Modernus ir stilingas miestas, kuriame ne tik galite apsipirkti rūbų parduotuvėse, bet ir pasigėrėti menu bei architektūros šedevrais. Būtina aplankyti centrinius miesto objektus – Švč. Mergelės Marijos Gimimo katedrą, dažnai vadinama tiesiog Milano katedra, Sforcų pilį, Taikos arką bei Leonardo da Vinčio freską „Paskutinė vakarienė“. Norint aplankyti katedrą, privaloma dėvėti pečius ir kojas dengiančius drabužius. Minėti objektai leis pajusti istorinę Milano dvasią, o norint pajusti modernumo alsavimą, reikia aplankyti „naująjį Milaną“: Gae Aulenti aikštę, City Life rajoną.

 

Kada geriausia keliauti į Italiją?

Laikas, kai geriausia aplankyti Italiją, priklauso nuo individualių keliautojo tikslų. Jei norisi pasigrožėti Italijos miestais ir gamta, balandžio – birželio mėnesiai pats geriausias pasirinkimas.  Šiuo metu Italijoje vyrauja malonus, saulėtas ir šiltas oras, termometro stulpelis pasiekia vidutiniškai +26  laipsnius šilumos.  Norintiems pasimėgauti saulės voniomis ir fantastiškais paplūdimiais, kelionę geriau planuoti liepos – rugsėjo mėnesiais, kai saulė pasiekia zenitą, o oras sušyla iki +30 laipsnių karščio. Nors Italija dažnai apibūdinama kaip saulėta ir šilta šalis, tačiau nereiktų pamiršti, kad čia yra vieni geriausių slidinėjimo kurortų visoje Europoje. Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio mėnesį ir dažniausiai tęsiasi iki kovo galo.

Naudinga formacija

Italijoje leistinas alkoholio kiekis – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia baudos ir teisių atėmimas.

Save

Save

Save

Save

Save

Šalies pristatymas per youtube

Save

Save

Save

Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (0-37) 32 44 54
Vilnius: (0-5) 215 00 77
Klaipėda: (0-46) 31 17 43
Mažeikiai: (0-44) 32 53 00
Buhalterija: (0-37) 40 41 67
Grupėms: (0-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Jūsų užklausa