(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Informacija ir naudingi patarimai apie Prancūziją

Normandija

Prancūzija

Prancūzija – turistų lankomiausia šalis pasaulyje, kiekvienais metais sulaukianti virš 75 milijonų svečių iš atokiausių Žemės kampelių. Ir visai ne veltui, juk šalies kultūrinis, architektūrinis ar meno palikimas yra neišsemiamas, o lyriški kraštovaizdžiai užburia ir suvirpina iki pat sielos gelmių. (Visos kelionės į Prancūziją)

Galbūt nustebsite, tačiau Prancūzija – tai ne tik romantiškoji šalies sostinė Paryžius ar dažnai girdėtas ir vaikų taip trokštamas Disneilendas. Didžiulė ir turtinga šalis turi tiek gražių vietovių, kurių aš pati per 10 metų kelionių vadovės praktiką nespėjau apžiūrėti. Kasmet vis grįžtu į šią šalį įminti kuo daugiau Prancūzijos paslapčių. Prancūzijoje yra net 31 į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas objektas. Šalis turi kuo didžiuotis – tai ir prestižiniai kurortai, kalnai, įspūdingos pilys, žavingi uostamiesčiai, regioniniai parkai, vynuogynų plantacijų regionai, savita aura pasižymintys nedideli miesteliai, istorinės vietovės, užgesę ugnikalniai ar nuo civilizacijos poveikio saugomos pakrantės ir klampios pelkės! Manau Prancūzija tinka kiekvieno turisto skoniui!

Prancūzijos sostinė

Prancūzijos sostinė ir didžiausias miestas yra Paryžius. Nuo pat XVIII a. Paryžius yra vienas svarbiausių Europos finansų, prekybos, mados, diplomatijos, mokslo ir meno bei gastronomijos centrų. Magiška Prancūzijos sostinė tituluojama „meilės miestu“ ir gerai žinoma dėl unikalių istorinių paminklų bei išskirtinės kultūros.

Prancūzijos plotas

Prancūzijos plotas yra 638 475 km². Prancūzijai priklausantys vandenys iš bendro ploto užima 3 374 km²

Saugumas Prancūzijoje

Prancūzija yra didžiulė šalis, kur skiriamas didelis dėmesys saugumui, įstatymų ir tvarkos laikymuisi, o aplinką stebi nemažos policijos ir saugumo institucijų pajėgos. Visgi LR užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Prancūzija yra šalių sąraše, kur rekomenduojama imtis atsargumo priemonių. Dėl didžiosiose šalyse pasitaikančių teroristinių išpuolių rekomenduojama būti budriems, ypač masiniuose susibūrimuose, turistiniuose objektuose ir laikytis šalies valdžios institucijų nurodymų ir rekomendacijų.

Gyventojų sudėtis Prancūzijoje

Prancūzijoje yra 68 401 997 gyventojų (2024m. Eurostato duomenys). 87,6 % gyventojų yra vietiniai prancūzai, 4,6% gyventojų įgiję pilietybę ir 7,8% yra užsieniečiai. Nuo 2018m. į šalį ėmė plūsti imigrantai iš Alžyro, Maroko, Portugalijos, Tuniso, Italijos, Turkijos, Ispanijos, iš kurių 37% įgijo pilietybę.

Kalba Prancūzijoje

Prancūzijoje oficiali kalba yra prancūzų kalba. Dalis gyventojų moka kalbėti angliškai, ispaniškai ar vokiškai, tačiau nenustebkite, jeigu vietiniai norės su jumis bendrauti tik savo oficialiąja kalba.

Religija Prancūzijoje

Prancūzijoje vyrauja krikščionybė, kurią išpažįsta 32% gyventojų, islamą išpažįsta 25% gyventojų, netikintys yra 16%, induistai sudaro 15%, budistai 7% ir kitos religijos sudaro 5% šalies gyventojų.

Apgyvendinimas Prancūzijoje

Nakvynės kaina prabangiame viešbutyje, pro kurio langus atsiveria nuostabi šalies panorama, prasideda maždaug nuo 100  eurų ir kyla iki kelių šimtų. Žemesnės klasės jaukūs viešbučiai siūlo draugiškesnes kainas. 2 – 3 žvaigždučių viešbutyje galima išsinuomoti kambarį parai už  50 – 60 eurų. Keliautojai, kurie  pinigus mieliau skiria lankytiniems objektams ir pramogoms, gali rinktis svečių namus, kuriuose nakvynė jaukiame kambaryje su visais patogumais kainuoja apie 30 eurų. Trumpalaikė buto nuoma – praktiškas pasirinkimas keliaujantiems su šeima ar draugų kompanija. Dviejų ar trijų kambarių buto nuomos kaina prasideda maždaug nuo 70 eurų už parą. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Prancūzijos objektai

Maistas Prancūzijoje

Sakoma, kad prancūzų virtuvė yra visų virtuvių motina, o patys prancūzai – maisto genijai, kurie paprasčiausiam vištienos kepsniui gali suteikti dieviško skonio. Prancūzai valgo daug, skaniai, o vakarienė gali užsitęsti iki sutemų.  Užkandžiams mėgstami omarai, rūkyta arba vytinta briediena, juodieji ikrai, šaltai rūkytas kiaulienos kumpis. Svečiuojantis Prancūzijoje būtina paragauti tradicinių patiekalų – crème de carottes (morkų sriuba), tajine d’agneau (kepta ėriena, patiekiama su žolelių ar vyno padažu ir daržovėmis.), crêpes normandes (normandiški blyneliai) bei pamplemousse en soufflé (greipfrutų suflė). Ieškantys egzotiškesnių patiekalų  gali paskanauti sraigių, austrių, varlių šlaunelių ar jūros ežių. Saldumynų mėgėjams prancūzai siūlo fantastišką sūrio pyragą ir garsiuosius macaroon pyragaičius.  Prancūzija garsėja savo sūriais, čia suskaičiuojama net 400 skirtingų sūrio rūšių. Paprastai sūris patiekiamas su vynu, kuris tik dar labiau išryškina patiekalo skonines savybes. 

Prancūziška virtuvė išsiskiria gurmaniškais skoniais ir įdomiais deriniais. Patys patiekalai priklauso nuo šalies regiono. Viduržemio jūros pakrantės regionuose esančiuose miestuose skanaukite įvairiai paruoštų jūros gėrybių, šiaurinėje šalies dalyje dominuoja mėsos patiekalai, Normandijoje ragaukite tradicinius camembert ir brie sūrius, o štai Burgundijoje, galbūt, išdrįsite paragauti varlių kojelių ar sraigių.

Prancūzai turi keletą tradicinių patiekalų, kuriais didžiuojasi. Pusryčiauti prancūzai mėgsta saldžiai – renkasi tradicinius sviestinius ragelius – kruasanus arba lietinius blynelius (crepes) su įvairiais užpilais ar įdarais. Net jei nesate didelis svogūnų mėgėjas paragaukite svogūnų sriubos, ruoštos iš karamelizuotų svogūnų ir jautienos sultinio, patiekiamos su prancūzišku batonu ir sūriu. Confit de canard – mėsos patiekalas, kuriuo prancūzai didžiuojasi. Tai parą marinuota ir kelias valandas taukuose virta anties kulšelė, įprastai patiekiama su bulvytėmis ir specialiu padažu. Jei mėgstate įvairias užtepėles galite paragauti rilletes – mėsos pastos iš triušienos, kiaulienos, žąsienos, vištienos ar antienos. Kai atsibos mėsa, ragaukite bouillabaisse – tradicinio žuvies troškinio. Vegetarai ir ne tik jie gali paragauti ratatouille – baklažanų, pomidorų, cukinijų, svogūnų ir česnakų troškinio  su Provanso žolelėmis. Desertui rinkitės tarte tartin – apverstą obuolių pyragą, legendinį creme brulee saldėsį ar madeleines – kriauklės formos pyragaičius.

Prancūzijos maistas

Transportas Prancūzijoje

Prancūzijoje yra vieni didžiausių ir labiausiai išvystytų Europoje oro uostai. Pagrindinis oro uostas yra Šarlio de Golio (https://www.parisaeroport.fr/en/charles-de-gaulle-airport), kiek mažesnis oro uostas yra Orly (https://www.parisaeroport.fr/en/orly-airport). Taip pat yra Bovė, Nicos, Liono Sant Egziuperi, Tulūzos Blanjako oro uostai. Šalyje visa viešojo transporto sistema yra puikiai išvystyta. Tarp miestų lengviausia keliauti yra traukiniais, o mieste metro, tramvajais ir autobusais. Taip pat Prancūziją ir kaimynines šalis jungia puikūs keliai ir geležinkeliai. Rekomenduoju viešint Prancūzijoje į išmanųjį įrenginį atsisiųsti programėlę Citymapper. Joje rasite viešojo transporto informaciją Paryžiuje, Lione, Marselyje ir dar penkiuose didžiuosiuose Prancūzijos miestuose. Geriausias variantas norint aplankyti lankytinas vietas ir tuo pačiu pasižvalgyti po miestą yra keliauti autobusais. Bilietus pirkite viešojo transporto stotelėse, specialiose tabako ar spaudos parduotuvėlėse arba autobuse iš vairuotojo. Galite taip pat pirkti Navigo kortelę, leisiančią naudotis visu viešuoju transportu ir padėsiančią sutaupyti. Nuolaidos šalyje taikomos senjorams, neįgaliesiems, studentams ir vaikams iki 11m. Paryžiuje naktį iš centro į kitus rajonus kursuoja naktinis autobusas, Lione toks autobusas važiuoja nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Metro taip pat yra puikus sprendimas norint patogiai keliauti po didžiuosius Prancūzijos miestus. Paryžiuje metro važinėja nuo 05:30 val iki 01:15 val. darbo dienomis, o savaitgaliais iki 02:15 val.

Prancūzijos transportas

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Triumfo arka. Napoleono užsakymu pradėta statyti Triumfo arka yra gausiai dekoruota reljefais ir skulptūromis. Viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, į kurią galima užkilti ir grožėtis atsiveriančia Paryžiaus panorama.
  • Versalio rūmai. Maždaug 20 km nuo Paryžiaus pastatyta buvusi Prancūzijos karalių rezidencija yra laikoma viena gražiausių ir didžiausių Europoje.
  • Eliziejaus laukai. Garsiausia Paryžiaus gatvė – tikras rojus mėgstantiems apsipirkinėti. Čia gausu restoranų, kavinių ir parduotuvių. Žymiausi Eliziejaus laikų pastatai – Petit Palais ir Grand Palais rūmai, kuriuose yra įsikūrę muziejai ir meno galerijos.
  • Lurdas. Nedidelis miestelis garsėja ola, kurioje mergaitei vardu Bernadetė, net 18 kartų buvo apsireiškusi Mergelė Marija. Tikima, kad olose čiurlenantys šaltiniai turi gydomųjų galių.
  • Luvras. Paryžiaus centre įsikūrusiame muziejuje eksponuojama bene vertingiausia meno kolekcija pasaulyje. Čia galima išvysti Senovės Egipto, Graikijos, Romos, Artimųjų Rytų ir daugelio garsių menininkų kūrinius. Norint apžiūrėti visus Luvro turtus, reikia bent kelių dienų, nes ekspozicijos išdėstytos didesnėje nei 60 tūkstančių kvadratinių metrų erdvėje.
  • Eifelio bokštas. 1889 m. pastatytas 324 m bokštas – vienas iš Paryžiaus simbolių, kuris žavi sudėtinga ir gracinga konstrukcija.
  • Luaros slėnis. Prancūzai giriasi, kad ties Luaros upe stovi daugiau nei tūkstantis pilių ir dvarų, kurie yra vienas už kitą gražesni. Keliaujant Luaros slėniu, vertėtų aplankyti didžiausią slėnio pilį – Šamborą, elegantiškąją Šenonso pilį bei unikalius Vilandri pilies sodus.
  • Prancūzijos karo istorijos muziejus. Paryžiuje įsikūręs muziejus supažindina lankytojus su karo menu ir istorija nuo akmens amžiaus iki šių laikų. Tai vienas didžiausių karo muziejų pasaulyje.
  • Panteonas. Pagal Romos panteono modelį pastatyta klasicistinio stiliaus šventovė žavi masyviomis korintinėmis kolonomis ir ištaigingu portiku. Paryžiaus panteone yra mauzoliejus, kuriame palaidoti garsūs prancūzai – Volteras, Ruso, Viktoras Hugo ir kiti.
  • Monmartras. Garsiajame Paryžiaus kvartale galima aplankyti įžymųjį Moulin Rouge kabaretą, Monmartro muziejų bei Salvadoro Dali muziejų. Monmartro pasididžiavimas – Šv. Jėzaus širdies bazilika.

 

Prancūzijos lankomi objektai

Kada geriausia keliauti į Prancūziją?

Į Prancūziją galima keliauti ištisus metus. Žinoma, viskas priklauso nuo to, ką keliautojas nori išvysti ir nuveikti. Jūros ir saulės mėgėjams geriausias metas aplankyti nuostabius šalies paplūdimius – vasara, kuri trunka nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Tada oras sušyla iki  +27 – +30 laipsnių karščio, o lietaus tikimybė būna labai maža. Žiemos sporto entuziastų Prancūzija laukia nuo grožio vidurio iki kovo galo. Pavasaris – puikus pasirinkimas pažintinėms kelionėms, tokiu metu šalyje vyrauja šiltas ir saulėtas oras, o bundanti  gamta nuteikia itin romantiškai.  

Kelionės su vaikais į Prancūziją

Prancūzija yra puiki šalis norintiems keliauti su visa šeima. Šalyje rasite daugybę smagių atrakcijų, tiksiančių tiek mažiesiems, tiek didesniems vaikams. Net mažiausių miestelių vietiniai turizmo informacijos centrai turi įvairių veiklų, tinkamų vaikams. Daugybė muziejų Prancūzijoje siūlo vaikams nemokamą įėjimą, daugybėje muziejų vyksta interaktyvios pramogos. Taip pat miestuose yra labai daug pasivaikščiojimams skirtų parkų, vietinis transportas siūlo nemažas nuolaidas keliaujantiems su vaikais. Visoje Prancūzijoje yra didžiulė įvairovė teminių parkų. Ko gero, visi vaikai svajoja apsilankyti Disneilende, bet yra ir kitų įspūdingų parkų, pavyzdžiui Futuroscope, skatinantis prisiliesti prie modernaus pasaulio galimybių, Parc Asterix, žavintis garsiais kino filmo personažais, Vulcania, mokantis tyrinėti užgesusius ugnikalnius, Puy de Fou, demonstruojantis viduramžių laikotarpį ir pramogas. Keliaujantiems su vaikais ir norintiems ramesnio poilsio, rekomenduoju aplankyti Nicą. Čia ne tik galėsite mėgautis saule ir jūra, švariais paplūdimiais, bet ir galėsite pasigrožėti pačiu spalvingu miesteliu ar apsilankyti Phoenix teminiame parke, kur vaikai galės maitinti gyvūnus, pasivaikščioti po atogrąžų mišką, ar visa šeima galėsite surengti iškylą. Mėgstantiems slidinėti su visa šeima rekomenduoju rinktis Val Louron, Méribel, Le Grand Bornand kurortus, kurie laikomi vieni geriausių Prancūzijos kurortų šeimoms.

Lauktuvės iš Prancūzijos

Jeigu savo artimųjų tarpe turite gurmanų, tuomet turite daugybę variantų, ką parvežti lauktuvių iš Prancūzijos. Prancūzija garsėja savo vynais bei šampanu, o prie vyno ar šampano galite derinti įvairius prancūziškus sūrius ar  šokoladinius saldainius, pavyzdžiui, La Maison du Chocolat arba Pierre Marcolini. Populiarūs yra levandų mišiniai iš Provanso. Lietuvoje jau labai populiarūs macaroons desertai irgi yra prancūzų šedevras, patarčiau jums rinktis įvairių skonių turinčius Laduree ir Pierre Herme prekės ženklus. Mėgstantys gaminti turėtų įvertinti Prancūzijos Provanso žolelių mišinius, balzaminį actą, Bretanės regione populiarią specifinę jūros druską, Dižono garstyčias. Mados ir grožio mylėtojams galite parvežti įvairių kvepalų, aksesuarų, juvelyrikos dirbinių, o meno mylėtojai turėtų apsidžiaugti meno kūrinių kopijomis iš Luvro muziejaus. Iš smulkių suvenyrų galite rinktis Eifelio bokštą primenančius suvenyrus – raktų pakabukus, miniatiūras, indus, užrašines.

Prancūzijos žemėlapis

Prancūzijos žemėlapis

Laikas Prancūzijoje

Šalyje esanti laiko juosta yra (GMT+1). Prancūzijoje yra viena valanda mažiau nei Lietuvoje.

Vizos Prancūzijoje

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Prancūziją vizos nereikia. Taip pat LR piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau nei 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje bei gauti registracijos liudijimą. Daugiau informacijos rasite čia: https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/documents-formalities/registering-residence/index_lt.htm

Skiepai

Remiantis Lietuvos nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateikiama informacija, šiuo metu privalomų skiepų keliautojams, keliaujantiems į Prancūziją, nėra. Skiepai rekomenduojami dėl kitų galimų infekcijų: suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija. Rekomenduoju prieš vykstant į Prancūziją patikrinti Lietuvos nacionalinio visuomenės sveikatos centro atnaujintą informaciją, https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams/europa/

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės Prancūzijoje

Žemiau pateikiu Lietuvos Respublikos ambasados Prancūzijos Respublikoje pagrindinę informaciją.

Adresas: 22, bd de Courcelles, 75017, Paris, FRANCE

Darbo laikas I-IV:
9.00-18.00

Darbo laikas V:
9.00-16.45

Pietų pertrauka
13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba.

Tel: +33675041501

Tel: +33764707381 Ambasados sekretoriatas

Skubi konsulinė pagalba +33764369175

Amb.fr@urm.lt

Consul.fr@urm.lt

https://fr.mfa.lt

 

Lietuvos Respublikos garbės konsulai.  Žemiau pateikiu LR garbės konsulų kontaktus:

  • Minonzio Pierre Arnold Camille: Adresas:

Consulat Honoraire de Lituanie Chambre de Commerce et d'Industrie de Lyon Place de la Bourse 69289 Lyon Cedex 2 FRANCE

Korespondencijai: B.P. 195 26109 Romans sur Is?re Cedex, FRANCE      Jurisdikcija: Overnė-Ronos-Alpių regiono Ronos, Eno, Luaros, Dromo, Ardešo, Izero, Savojos ir Aukštutinės Savojos departamentai, tel: +33475024302

  • Hirn Francis Louis Andre:

Adresas:
Consulat Honoraire de Lituanie, 9 place Kleber, 67000 Strasbourg, France

Jurisdikcija: Didžiųjų Rytų regiono Aukštutinio Reino, Žemutinio Reino, Merto ir Mozelio, Mezo, Mozelio ir Vogėzų departamentai, tel: +33388218303

  • Serry Arnaud Michel Pierre:

Adresas: 18 rue André Messager, 76290 Montivilliers, FRANCE                             Jurisdikcija: Normandijos regionas

Adresas: Consulat Honoraire a Troyes 42B, boulevard du Juilliet 10 000 Troyes, FRANCE

Jurisdikcija: Didžiųjų Rytų regiono Ardėnų, Obo, Aukštutinės Marnos ir Marnos departamentai

  • Gobert Jacques Charles:

Adresas: 32 rue Grignan 13001 Marseille, FRANCE

Jurisdikcija: Provanso-Alpių-Žydrojo Kranto regionas, Garo ir Hero departamentais, tel: +33491540139

  • Da Laitre Gerard Marc Marie:

Adresas: Gazailhan, 59 rue Saint Francois-Xavier, 33170 Gradignan FRANCE

Jurisdikcija: Naujosios Akvitanijos regiono Dordonės, Loto ir Garonos, Atlanto Pirėnų, Landų ir Žirondos departamentai, tel: +33556878875

  • Boissonneau Bernard:

Adresas: 8 boulevard du Roi Rene CS 6062649006 Angers Cedex 01, FRANCE

Jurisdikcija: Luaros krašto regionas, tel: +33241181308

 

Žymiausios lankytinos vietos Prancūzijoje

  • Garsiausias ir labiausiai turistų lankomas Prancūzijos miestas yra sostinė Paryžius. Čia susipažinimą su šalimi galite pradėti nuo miesto simbolio Eifelio bokšto. Nepamirškite ir garsiojo įspūdingus meno kūrinius saugančio Luvro muziejaus, ištaigingų Versalio rūmų, garsiosios Triumfo arkos. Religiniais meno kūriniais nustebins Noterdamo katedra ir Švč. Jėzaus Širdies bazilika. Pasivaikščioti ir pasigrožėti vaizdais galėsite Eliziejaus laukuose, Tuilri soduose ir Liuksemburgo soduose.
  • Jei norite pailsėti Prancūzijos Rivjeroje, rekomenduoju aplankyti Nicą, kur galėsite tiek tingiai leisti laiką aukštos klasės paplūdimiuose, tiek pasivaikščioti anglų promenada, apžiūrėti gražuolę Nicos katedrą ar apsilankyti mieste esančiuose muziejuose.  Galite rinktis ir kitus Žydrojo Kranto miestelius, pavyzdžiui, pramogomis ir „Formulės 1“ trasa garsėjantį Monte Karlą, romantiškąjį Ezo miestelį, istorine prasme svarbų Antibas miestą ar prestižinius ir gana brangius Kanų ar Sen Tropezo kurortus. Norint šiek tiek ramybės galima dienai pabėgti į kalnus Prealpes d‘Azur regioniniame parke, kurio peizažui būdinga tiek Alpių, tiek Viduržemio jūros dvasia. Apsilankę Provanso kaimelyje pasigėrėsite visur besidriekiančiais levandų laukais ir jaukiomis šeimos kavinukėmis.
  • Keliaudami po aukštutinį Provansą galite aplankyti didįjį Prancūzijos uostamiestį Marselį su viena lankomiausių miesto įžymybių Marselio Dievo Motinos bazilika bei Vallon des Auffes uostu. Besidomintiems istorija ir kultūra turėtų patikti istorinis miestas Avinjonas, kur kažkada buvo katalikų popiežiaus rezidencija, išlikę popiežiaus rūmai ir dalis senojo tilto. Netoli Avinjono esantis Arlio miestas stebina senuoju romėnų amfiteatru, o užsukę į Nimą pasijusite lyg Romoje pamatę išlikusią Nimo areną. Kitas įspūdingas objektas yra ant 5 eurų banknoto vaizduojamas Garo tiltas senovės romėnų statytas iš kalkakmenio. Aplankykite ir Verdono kanjoną, kuris laikomas didžiausiu tarpekliu žemyninėje Europoje. Jį galima apvažiuoti automobiliu, dviračiais, žygiuoti ar plaukti baidarėmis.
  • Man pačiai patinka senasis savitas Prancūzijos regionas Akvitanija, kuriame smagu apsilankyti žaliajame Bordo mieste. Čia esančių vynuogynų plotai yra vieni didžiausių šalyje. 35 km. nuo Bordo yra nutolęs kitas nuostabus vyndarių miestelis – Sen Emiljonas, kuriame net 67 proc. teritorijos apsodinta vynuogėmis ir vynuogynai įtraukti į UNESCO sąrašą.  Nuo Bordo iki Gravo kyšulio tęsiasi Medoko regioninis parkas, pasižymintis nepaprasta kraštovaizdžio įvairove: nuo  vynuogynų ir miškų masyvų iki ežerų ir Atlanto vandenyno pakrančių.
  • Bretanės regionas yra neišsemiamas įkvėpimo šaltinis aktyvaus turizmo gerbėjams: gausybė pėsčiųjų takų, dinamiškai besikeičianti pakrantė, platūs smėlėti paplūdimiai su spalvingų uolų inkliuzais. Čia lankykite Reno miestelį su nuostabiu išlikusiu senamiesčiu, Smaragdinio Kranto Kankalio ir Sen Malo miestelius, didžiulių riedulių kaimelį Menehem, šiek tiek Klaipėdą primenantį Brestą ir Kibrono pusiasalio grožybes.
  • Normandijoje užkopkite į Sen Mišelio kalną, apžiūrėkite Alebastro Krantą su garsiomis „dramblių“ uolomis, Antrajame Pasauliniame kare naudotus Normandijos paplūdimius ir karinius įtvirtinimus bei prabangius Lamanšo pakrantės kurortus Honfleras ir Dovilis.
  • Luaros regionas garsėja savo viduramžiais pastatytais pilių kompleksais. Čia yra net 150 pilių, iš kurių garsiausios Anžė pilis, Ambruazo karališkoji pilis, Blua karališkoji pilis, Somiūro pilis.
  • Rašant apie Prancūziją labai sunku viską aprėpti kuo trumpiau, nes neįmanoma taip paprastai perteikti šios didžiulės šalies grožio ir įvairovės. Mano patarimas jums – pradėkite pažintį su įvairiais Prancūzijos regionais ir liksite sužavėti ilgam!

 

Kainos Prancūzijoje

Kkainos įprastai yra aukštesnės negu Lietuvoje, pragyvenimo kaina šalyje yra apie 30 % aukštesnė negu Lietuvoje. Nebrangiame restorane papietausite dviese už 30 eurų, vidutinio lygio restorane trijų patiekalų vakarienė dviems atsieis apie 70 eurų. Už nedidelį kapučino kavos puodelį mieste sumokėsite 3,20 eur, o mažą vandens buteliuką nusipirksite už 1,9 eur. Parduotuvėse daržovių ir vaisių kainos panašios kaip Lietuvoje, o už pieno produktus ir alkoholį sumokėsite kiek daugiau. Vietinio transporto vienkartinis bilietas kainuoja 1,8 eur, o mėnesio bilietas jums kainuotų 62 eurus. Jei norėtumėte išsinuomoti vieno kambario butą miesto centre mėnesiui jums reikėtų pakloti apie 750 eurų, už miesto centro – 590 eurų. Aukščiausios kainos yra sostinėje Paryžiuje, kituose miestuose kainos kiek mažesnės.

Orai Prancūzijoje

Įprastai vyrauja švelnus klimatas ir sezoniškumas – čia įprastai nebūna nei per karšta, nei per šalta. Pavasarį, nuo kovo iki gegužės orai yra malonūs ir šilti. Vasaros, ypač pietuose, būna karštos, vyrauja apie 25-30 laipsnių Celsijaus. Nuo spalio iki gruodžio taip pat galima sulaukti malonių orų, šiek tiek šilumos, tačiau dažnas ir lietus. Žiemą labai tikėtinas lietus, sniegas arba šlapdriba, taip pat tikėtina temperatūra šiek tiek žemiau nulio, ypač Prancūzijos kalnuose.

Naudinga formacija

Prancūzijoje leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia bauda ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, France.com informaciją.

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Nepraleiskite progos! 2025m. kelionių išankstinis pardavimas baigiasi 01.17d.!  Plačiau!