Šalių sąrašas
-
Kelionės į Japoniją
-
Kelionės į Kiniją
-
Kelionės į Maldyvus
-
Kelionės į Pietų Korėją
-
Kelionės į Tibetą
-
Kelionės į Tailandą
-
Kelionės į Nepalą
-
Kelionės į Butaną
-
Kelionės į Indiją
-
Kelionės į Indoneziją
-
Kelionės į Uzbekiją
-
Kelionės į Mianmarą
-
Kelionės į Kazachstaną
-
Kelionės į Laosą
-
Kelionės į Mongoliją
-
Kelionės į Singapūrą
-
Kelionės į Filipinus
-
Taivanas
-
Kelionės į Kirgiziją
-
Kelionės į Malaiziją
-
Kelionės į Turkmėniją
-
Šiaurės Korėja
-
Kelionės į Tadžikiją
Kelionės į Mongoliją
Jei pavargote nuo miesto šurmulio ir žmonių gausos, bet pasiilgote saulės, Jums neabejotinai reikia aplankyti „mėlyno dangaus žemę“, kuri yra 18-ta pagal dydį pasaulyje šalis, bet rečiausiai apgyvendinta. Saulė Mongolijos gyventojus džiugina daugiau nei 250 dienų per metus, tad tik spėkite gaudyti jos spindulius. Šia šalimi turi susidomėti ir išskirtiniu klajoklių gyvenimo būdu besidomintys keliautojai, o gal net ir norintys išbandyti gyvenimą jurtose, apsuptose išskirtinai žavia gamta. Keliones į Mongoliją organizuoja ir agentūra Grūda.
Klimatas Mongolijoje
Mongolija priklauso vidutinių platumų kontinentinio klimato zonai. Sausio vidutinė temperatūra šioje šalyje siekia -35°C šiaurinėje dalyje, pietinėje dalyje -10 °C. Vasara trumpa: liepos vidutinė temperatūra nuo 18 iki 26 °C. Mongolijos Altajuje yra ledynų, Mongolijos šiaurėje kai kur paplitęs daugiametis įšalas.
Maistas Mongolijoje
Jei neparagausite tikros mongoliškos sriubos (žirnių sriubos su grietine arba rūgpienio ir bulvių sriubos) bei avienos troškinio su dideliu kiekiu daržovių, geriau net nesakykite, jog ragavote mongoliškos virtuvės. O kur dar gardžiausi avių, ožkų, kupranugarių, arklių ir raguočių mėsos kepti, troškinti ir virti patiekalai, gaminami išskirtinai be druskos. Mongoliška virtuvė išsiskiria pakankamai riebiu maistu, tačiau gaunamu ne gamybos būdu, o natūraliu. Maistas čia daugiausiai verdamas arba gaminamas garuose, o didžioji dalis riebalų pavirsta į sultinį patiekalo gamybos metu, tad išlaikomas natūralumas ir ypatingas aromatas.
Elektra Mongolijoje
Standartinė elektros įtampa Mongolijoje – 220V. Nors šioje šalyje vyrauja Europos standarto rozetės, tačiau kai kur gali būti skirtingų tipų, todėl tikslinga iš anksto pasirūpinti ir keitikliais. Be to, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, jog Mongolija – neelektrifikuota šalis, todėl elektrą čia rasite daugiausiai tik didžiuosiuose miestuose.
Apgyvendinimas Mongolijoje
Atvykę į Mongoliją galėsite rinktis iš skirtingų kategorijų viešbučių, kurie siūlo atitinkamas paslaugas (nuo minimalių iki prabangių). Viskas priklauso nuo Jūsų poreikių, bei planuojamų išlaidų. Kainos, gyvenant prabangesniuose viešbučiuose, yra pakankamai didelės, todėl dauguma renkasi tiesiog „turistinės klasės“ viešbučius, kuriuose yra minimalūs patogumai, arba svečių namus. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.
Transportas Mongolijoje
Vietinėms kelionėms po Mongoliją keliautojai daugiausiai renkasi vietinių gyventojų siūlomus džipus arba motociklus, nes tai kalnuota ir išskirtine gamta pasižyminti šalis. Na, o mėgstantys egzotiką Mongolijoje negali praleisti galimybės pažinti tam tikras vietoves keliaujant ant arklio ar kupranugario. Skrydžių į Mongoliją pasiūlymus rasite čia.
Saugumas, sveikata, skiepai
Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Mongoliją rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, difterijos ir stabligės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.
Reikalingi dokumentai vykstant į Mongoliją
Vykstant į Mongoliją būtina turėti vizą (30 dienų) ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja).
Lauktuvės iš Mongolijos
Grįžtančių Jūsų iš Mongolijos artimieji bei draugai neabejotinai lauks su istorinėmis šiai šaliai būdingomis lauktuvėmis: karžygių šarvais, taip pat mongoliškais raštais puoštomis šlepetėmis, chalatais, dekoratyviniais, bet ypač kokybiškais peiliais.
GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Mongolijoje
- Ulan Batoras. Neaplankyti Mongolijos sostinės kelionės metu būtų tikra nuodėmė - juk į šį miestą veda visi keliai. Šis miestas dar vadinamas „raudonuoju didvyriu“, tad tiesiog privaloma susipažinti su jo istorija ir dabartimi.
- Hustai nacionalinis parkas. Dar norite pamatyti tikrus laukinius Prževalskio arklius? Tada privalote aplankyti šį nacionalinį parką ir iš arčiau susipažinti su šia sparčiai nykstančia arklių rūšimi.
- Taikaro uola. Norite ekstremalių pojūčių ir išvysti tikrus gamtos stebuklus Mongolijoje? Ši didžiulė granitinė uola, greta Tamiro upės, yra būtent tai, ką privalote aplankyti kelionės metu.
- Bajanzagas. Tai unikali vietovė ne tik Mongolijoje, bet ir visame pasaulyje, nes čia randami dinozaurų kiaušiniai ir fosilijos, tad tolimos istorijos dvelksmas ir tarsi tolumoje girdimas dinozaurų aidas nepalieka nei vieno čia apsilankiusiojo.
- Gorki-Tereldž nacionalinis parkas. Šiame gamtos kampelyje rasite išskirtinių formų uolas, kurios atrodo tarsi žmogaus rankomis kurti meno kūriniai, apsupti kalnais, apaugusiais eglėmis, ir karštosiomis versmėmis.
- Čingischano statula. Mongolijos simbolis, bylojantis apie šios šalies galybę ir didybę, išskirtinę istoriją ir kultūrą.
- Nadamo festivalis. Tai festivalis, kuris išsiskiria spalvomis bei savo istorine reikšme, nes simbolizuoja Mongolijos stiprybę, persmelktą Čingischano dvasios.
- Gobio dykuma. Tai antra didžiausia pasaulyje dykuma, kurios peizažas nepalieka abejingų – dulkėtos lygumos, išraiškingos granito uolos ir gaivus jas skrodžiantis vėjas.
- Ongio upės slėnis ir vienuolynai. Tai vieta, kurioje rasite labai gilų ir siaurą upės slėnį, bei laiptuotuose šlaituose įsikūrusius paslaptingus ir gilią senovę menančius vienuolynus. Paslaptinga ir žadą atimanti gamta bei sielos ramybė – šios vietovės „vizitinė kortelė“.
- Karakorumas. Tai viena populiariausių istorijos mylėtojų lankytojų vietų – Čingischano sostinės griuvėsiai.
Įdomybės
Mongolijoje vyraujančios laidojimo tradicijos iš tiesų bauginančios – šioje šalyje nėra kapinių. Klausiate, o kur gi paliekami mirusieji? Iš tiesų atsakymas kraupus – jie tiesiog paliekami atokiose vietose maitvanagiams… Tačiau ši šalis ypatinga – nacionalinis gerklinis dainavimas yra vertybė, kuri netgi įtraukta į UNESCO paveldą. Atvykę į šią šalį privalote atsisakyti visų įprastų patogumų ir išbandyti senųjų mongolų karžygių gyvenimo būdą ir apsigyventi stepėse įsikūrusiose jurtose. Šie pojūčiai bus nepakartojami ir kaskart prisiminus užgniauš kvapą. Be to, neabejotinai norėsis tai pakartoti.
Naudingi patarimai
Vykdami į Mongoliją būtinai turėkite su savimi dolerių - šia valiuta galėsite atsiskaityti kone visose parduotuvėse. Taip pat pasiimkite ir įvairių vaistų (atminkite, kad maistas šioje šalyje iš tiesų pakankamai riebus ir sotus, nebūdingas Vakarams), su savimi visada turėkite geriamojo vandens, nes jo kartais būna sunku rasti. Kaip ir visose kitose vietose, Mongolijoje būtina laikytis esminių saugumo priemonių, kurios padeda išvengti smulkių vagysčių.
Ypatingu atveju skambinti 105 – trumpuoju skubios pagalbos numeriu, į kurį skambučiai yra nemokami.
Mongolijos valiuta – tugrikas (MNT). 1 EUR = 3013,65349882 MNT.
Informacija paskelbta: 2018.03.12
Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?
-
Kelionės į Saudo Arabiją
-
Turkija (lėktuvu)
-
Maldyvai
-
Kelionės į Vietnamą
-
Kelionės į Kambodžą
-
Kelionės į Šri Lanką
-
Kelionės į Japoniją
-
Kelionės į Kiniją
-
Kelionės į Maldyvus
-
Kelionės į Pietų Korėją
-
Kelionės į Tibetą
-
Kelionės į Tailandą
-
Kelionės į Nepalą
-
Kelionės į Butaną
-
Kelionės į Indiją
-
Kelionės į Indoneziją
-
Kelionės į Uzbekiją
-
Kelionės į Mianmarą
-
Kelionės į Kazachstaną
-
Kelionės į Laosą
-
Kelionės į Mongoliją
-
Kelionės į Singapūrą
-
Kelionės į Filipinus
-
Taivanas
-
Kelionės į Kirgiziją
-
Kelionės į Malaiziją
-
Kelionės į Turkmėniją
-
Šiaurės Korėja
-
Kelionės į Tadžikiją