Šalių sąrašas
-
Kelionės į Japoniją
-
Kelionės į Kiniją
-
Kelionės į Maldyvus
-
Kelionės į Pietų Korėją
-
Kelionės į Tibetą
-
Kelionės į Tailandą
-
Kelionės į Nepalą
-
Kelionės į Butaną
-
Kelionės į Indiją
-
Kelionės į Indoneziją
-
Kelionės į Uzbekiją
-
Kelionės į Mianmarą
-
Kelionės į Kazachstaną
-
Kelionės į Laosą
-
Kelionės į Mongoliją
-
Kelionės į Singapūrą
-
Kelionės į Filipinus
-
Taivanas
-
Kelionės į Kirgiziją
-
Kelionės į Malaiziją
-
Kelionės į Turkmėniją
-
Šiaurės Korėja
-
Kelionės į Tadžikiją
Kelionės į Japoniją
Kitaip žinoma kaip “tekančios saulės šalis”, įspūdingoji Japonija, kasmet pritraukia milijonus keliautojų iš viso pasaulio. Čia galima patirti tobulą sintezę tarp senovės ir dabarties laikmečių. Nuostabi architektūra, nepatirta tolimųjų rytų kultūra bei nepažinti, tačiau malonūs ir šilti Japonijos žmonės nepalieka abejingų. Tačiau Japonija yra išties didelė, o lankytinų objektų joje išties gausu, tad geriausius aplankyti galima su kelionių agentūra Grūda.
Klimatas Japonijoje
Keliaujant po Japoniją galima patirti visus keturis ryškius metų laikus. Tačiau šalies šiaurinėje ir pietinėje dalyse klimatas gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, Honšiu, Šikoku ir Kiušiu salose vyrauja tropinis klimatas, tuo tarpu Hokaido saloje pastebimas subarktinis, o pietinėse salose (pavyzdžiui, Okinavoje), vyrauja subtropinis klimatas. Priklausomai nuo to, į kurią šalies dalį planuojama vykti, reikėtų pasidomėti ar tuo metu nėra numatyta tokių taifūnų ar kitų ciklonų, stipriai paveikiančių klimatą.
Maistas Japonijoje
Japonijos maistas lietuviams žinomas tik iš įvairių suši restoranų, tačiau tradicinė japonų virtuvė gali pasiūlyti kur kas daugiau. Čia itin mėgiami ryžių patiekalai, taip pat įvairūs produktai su tempura. Vietoje mėsos čia neretai naudojamas tofu. Tradiciniai japoniški Udon makaronai taip pat turi savitą skonį. Nepaisant to, japonai noriai mėgaujasi keptais mėsiniais patiekalais, įvairiais rytietiškais troškiniais bei marinuotomis daržovėmis. Neatsiejama japonų kultūros dalis yra arbata, kuri geriama specialių ceremonijų metu.
Elektra Japonijoje
Standartinė elektros įtampa Japonijoje yra 100 voltų, o elektros lizdai čia labiau primena amerikietiškus nei europietiškus. Dėl šios priežasties būtina iš anksto pasirūpinti specialiais keitikliais, kurie leis naudoti savo elektros įrenginius. Tokius keitiklius galima įsigyti tiek įvairiose internetinėse parduotuvėse, tiek ir atvykus į Japoniją (tačiau pasirūpinti iš anksto – kur kas geriau).
Apgyvendinimas Japonijoje
Vykstant į Japoniją galima rinktis iš dviejų tipų apgyvendinimo vietų – vakarietiško tipo viešbučių ar japoniškų nakvynės namų. Riokan bei Minšiuku tipo nakvynės namai dažniausiai būna valdomi vietinių šeimų ir įrengti įprastu japonišku stiliumi. Tačiau jie gali būti gerokai brangesni, nei mums įprasti viešbučiai. Nepaisant to, geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Japonijoje galite rasti čia.
Transportas Japonijoje
Keliautojus iš viso pasaulio pasitinka 9 pagrindiniai Japonijos oro uostai. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Planuojant daugiau keliauti po pačią Japoniją, galima rinktis keliones tiek ir traukiniais, tiek ir autobusais ar lėktuvais. Viešojo transporto tinklas čia išvystytas išties gerai, tačiau retkarčiais jo kaina gali pasirodyti ne itin patraukli. Nepaisant to, turistams patariama keliauti traukiniais, o planuojant tolimas keliones verta pasinaudoti ir Šinkansen – tai greitieji traukiniai, išvystantys net iki 320 kilometrų per valandą greitį.
Saugumas, sveikata, skiepai
Kaip ir vykstant į bet kurią kitą pasaulio šalį, planuojant kelionę į Japoniją reikėtų įsigyti kelionių draudimą.Tokiu atveju susirgus nereikės leisti didelių sumų sveikatos priežiūros paslaugoms – jas apmokės turims draudimas. Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl kitų galimų susirgimų – suaugusiems reikėtų pakartotinai pasiskiepyti nuo difterijos bei stabligės.
Reikalingi dokumentai vykstant į Japoniją
Kelionės sąlygos Lietuvos Respublikos piliečiams yra išties patogios – keliaujant būtina turėti tik Lietuvos Respublikos pasą. Svarbu tai, jog asmens tapatybės kortelė Japonijoje negalioja. Papildomų vizų įsigyti nereikia, jei planuojama ten išbūti ne ilgiau nei 90 dienų per 180 kalendorinių dienų laikotarpį.
Lauktuvės iš Japonijos
Iš Japonijos įprasta vežti ne tik vietinius skanėstus, bet ir vėduokles – mat jos yra vienas iš labiausiai tradicinių suvenyrų. Puiki autentiška dovana yra ir tradicinės japonų valgymo lazdelės. Norintiems originalių lauktuvių – Kendama žaidimas yra vienas iš jų. Taip pat derėtų pasidairyti ir į tradicinius japonų apdarus – Yukata. Elektronika bei įvairūs niekučiai su Japonijos simbolika irgi patenka tarp dažniausiai perkamų lauktuvių.
GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Japonijoje
- Hirošima išgarsėjo kaip branduolinio sprogimo vietovė, tačiau ji vistiek traukia būrius smalsių turistų.
- Tokijas yra puikus Japonijos didybės paminklas, kuriame tobulai dera šiuolaikinės technologijos ir senovinė ar chitektūra. Šis miestas niekada nemiega, o tuo įsitikins kiekvienas jį aplankęs.
- Osaka – trečias pagal dydį Japonijos miestas, kuriame verda nuostabus naktinis gyvenimas.
- Todaidži šventykla yra viena iš didžiausią istorinę svarbą turinčių šventyklų visoje Japonijoje, pastatyta dar 8-ajame amžiuje. Tai ne tik vienas įdomiausių lankytinų objektų, tačiau ir vieta, kurioje vietiniai bando atrasti ramybę.
- Kioto Menų sodas – vienas lankomiausių objektų senojoje Japonijos sostinėje, kerintis ne tik senovinėmis šventyklomis, bet ir tobulo grožio japonišku
- Kinkakudži – Auksinis paviljonas yra išties neeilinis – mat šią budistų šventyklą dengia tikras auksas!
- Aošimos sala yra turbūt vienintelė sala pasaulyje, kurioje kačių gyvena net 8 kartus daugiau nei žmonių.
- Mijadžima – Icukušimos miestas, esantis netoliese nuo Hirošimos. Ši vieta vadinama šventa, mat joje negimsta ir nemiršta žmonės.
- Icukušima sala bene geriausiai žinoma dėl žymiųjų vartų, pasitinkančių lankytojus dar Tai viena iš trijų žymiausių vietovių Japonijoje.
- Fudži kalnas – tai didžiausias kalnas Japonijoje, esantis mažiau nei 100 kilometrų atstumu nuo Tiesa, tai vienas iš nedaugelio vis dar aktyvių ugnikalnių visame regione.
Įdomybės
Įvairiuose filmuose apie Japoniją tenka matyti išties pergrūstą viešąjį transportą. Įdomu tai, jog kai kuriuose traukiniuose yra specialūs darbuotojai, kurių tikslas kuo labiau suspausti žmones, kad jų į vagoną tilptų kuo daugiau. Taip pat nereikėtų stebėtis, jei Japonijos restorane jums bus pasiūlyta žalios arklienos – ji japonams yra delikatesas. Ir nors gyventojų raštingumo lygis Japonijoje siekia 100%, tačiau klaidingų užrašų anglų kalba čia yra apstu – nuo gatvės ženklų iki marškinėlių.
Naudingi patarimai
Nors keliautojus iš viso pasaulio domina galimybė nuvykti į Fukušimos regioną, tačiau užsienio reikalų ministerija to daryti nerekomenduoja, kadangi teritorijos patenka į uždraustų zonų sąrašą. Japonijoje taip pat yra ir nuolatinis žemės drebėjimų bei cunamių pavojus. Audrų sezonas kai kuriose šalies dalyse trunka nuo birželio iki gruodžio. Taigi, prieš planuojant kelionę, būtina iš anksto pasidomėti būsima klimato situacija.
Straipsnis parengtas pagal:japan-guide.com, facts-about-japan.com.
Informacija paskelbta: 2018.03.06
Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?
-
Kelionės į Saudo Arabiją
-
Turkija (lėktuvu)
-
Maldyvai
-
Kelionės į Vietnamą
-
Kelionės į Kambodžą
-
Kelionės į Šri Lanką
-
Kelionės į Japoniją
-
Kelionės į Kiniją
-
Kelionės į Maldyvus
-
Kelionės į Pietų Korėją
-
Kelionės į Tibetą
-
Kelionės į Tailandą
-
Kelionės į Nepalą
-
Kelionės į Butaną
-
Kelionės į Indiją
-
Kelionės į Indoneziją
-
Kelionės į Uzbekiją
-
Kelionės į Mianmarą
-
Kelionės į Kazachstaną
-
Kelionės į Laosą
-
Kelionės į Mongoliją
-
Kelionės į Singapūrą
-
Kelionės į Filipinus
-
Taivanas
-
Kelionės į Kirgiziją
-
Kelionės į Malaiziją
-
Kelionės į Turkmėniją
-
Šiaurės Korėja
-
Kelionės į Tadžikiją