(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Uzbekija – legendiniu Šilko keliu, aplankant Samarkandą – vieną seniausių pasaulio miestų 9d.

Urgenčas – Chiva – Buchara – Nurata – Sarmyšo tarpeklis – jurtų stovykla Kyzylkumo dykumoje – Aidarkulio ežeras – Samarkandas – Taškentas
2025.03.27 - 04.04 liko 9 vietos
2025.04.24 - 05.02 liko 9 vietos
2025.05.22 - 05.30 grupė renkama
Kaina nuo:
1299 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
  • Puikus kainos ir kokybės santykis!
  • Išsami programa, suteikianti visapusišką šalies pažinimą (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
  • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
  • Vietos žmonių svetingumas ir dėmesingumas.
  • Lankomų objektų įvairovė, atskleidžianti tūkstantmetę valstybės istoriją.
  • Puikūs muziejai, pristatantys šalies istorijos ir kultūros paveldą.
  • Patikimi Uzbekijos partneriai.
  • Kvalifikuoti vietos gidai.
  • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
  • Į kelionės kainą įskaičiuoti lankytini objektai.
  •   GRŪDOS kelionės į UZBEKIJĄ nuotraukų albumas (nuotraukos V.Eglės).
  •  GRŪDOS kelionės į UZBEKIJĄ nuotraukų albumas (nuotraukos G.Vadimo).

 

Kelionės aukso fondas

  • „Saldžiojo vandens“ miestas Chiva – oazė Kyzylkumo dykumoje.
  • Senasis Itchan-Kala kompleksas – viduramžių miestas Chivos viduje (pirmasis Centrinėje Azijoje įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą). 
  • Dykumų švyturys Buchara – vienas seniausių ir istoriškai svarbiausių Centrinės Azijos miestų.
  • Samanidų dinastijos mauzoliejus Bucharoje – IXa. islamiškosios architektūros šedevras (UNESCO kultūros paveldas).
  • Sarmyšo tarpeklis su 3500 priešistorinių petroglifų – viena didžiausių „akmens galerijų“ pasaulyje.
  • Romantiška nakvynė tradicinėse dykumos klajoklių jurtose; paslaptingi nakties garsai ir įstabus žvaigždžių voratinklis dykumos danguje bei saulės patekėjimas raudonojoje Kyzylkumo dykumoje.
  • Samarkandas – vienas seniausių pasaulio miestų , kultūrų kryžkelė... (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
  • Uzbekijos sostinė Taškentas – didingieji vartai į Rytų šalį.
  • Skonių pasaulis – uzbekiškas auksinių ryžių plovas, gintaro spalvos vynuogės, sultingieji arbūzai, saldieji melionai, prieskonių gausa ir kvapnios arbatos stiklinė šurmuliuojančioje čaichanoje...

 

 

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis: Vilnius – Europos miestas – Urgenčas.

2
diena. Urgenčas – Chiva.

Atvykimas į tarptautinį Urgenčo oro uostą. Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus autobusu važiuosite į Chivą (~40 km). Atvyksite į viešbutį trumpam poilsiui ir pusryčiams. Po pusryčių su kvalifikuotu vietos gidu ir profesionaliu kelionės vadovu iš Lietuvos pradėsite pažintį su vienu paslaptingiausių Uzbekistano miestų Chiva.

Chivos, įkurtos Im.e.a., istorija ilga ir turtinga. Chivos pavadinimas reiškia „saldus vanduo“, kuris galbūt prigijo todėl, jog miestas yra įsispraudęs tarp dviejų pragaištingų dykumų – Karakumų ir Kyzylkumo. Legenda pasakoja, jog Nojaus sūnus kadaise dykumoje atradęs šulinį ir iš džiaugsmo sušukęs „saldus vanduo“, toje vietoje ir buvo įkurta Chiva. Chiva – gaivi oazė Kyzylkumo dykumoje, kurios senamiestį 1990 m. UNESCO įtraukė į saugomų kultūros paminklų sąrašą.

Kartu su vietos gidu pradėsite pažintį su Chiva, vienu įdomiausių Chorezmo srities miestų. X a. Chiva buvo svarbus Šilko kelio taškas – čia sustodavo visi karavanai, keliaujantys iš Kinijos ir atgal. Nuo aušros iki sutemų pro miesto vartus judėjo nesibaigianti virtinė nešuliais apkrautų kupranugarių. Chivos pavadinimas ilgai asocijavosi su prekių ir belaisvių vergų vilkstinėmis bei ilgomis sekinančiomis kelionėmis per dykumą.

Šiandien didžioji miesto dalis – tarsi muziejus po atviru dangumi. Keliausite į šio muziejaus „žvaigždę“, istorinę Chivos širdį – Itchan-Kalos architektūrinį ansamblį (XII–XIVa.). Senasis Itchan-Kalos kompleksas („vidinis gynybinis ratas“) yra Chivos viduje praktiškai laiko nepaliestas viduramžių miestas, kuris pirmasis Centrinėje Azijoje buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai tankiai apgyvendintas senasis miestas, kuris per savo gyvavimo istoriją ne vieną kartą buvo sugriautas ir atstatytas. Chivos senamiestį juosia galinga 2250m ilgio dykumos molio ir šiaudų mišinio siena, kurioje kas 30 m iškyla gynybiniai bokštai. Patekti į miestą galima pro ketverius vartus.

Pirmiausia apžiūrėsite Kunya Ark („senoji tvirtovė“) – valdovo citadelę. Čia buvo viskas, ko galėjo prisireikti valdovo ir jo šeimos gyvenimui, valstybės reikalų tvarkymui, kariuomenei... Nuo XVIIIa. pabaigos tvirtovė buvo saugomas „miestas mieste“, ji slėpėsi už dvigubų sienų – savų ir Itchan-Kalos.

Toliau apžiūrėsite Kalta Minor minaretą – Chivos simbolį. XIXa. viduryje Muchamedas Amin Khan įsakė pastatyti tokio aukščio minaretą, iš kurio galėtų matyti Bucharos miestą. Tačiau chanas greitai mirė, o minaretas taip ir liko nebaigtas. Jo aukštis tik 26 metrai, todėl liaudyje vadinamas „trumpuoju minaretu“. Nors ir nebaigtas statyti, minaretas atrodo įspūdingai. Prie pagrindo jo perimetras yra 14 metrų, sienas puošia nuostabios mozaikos.

Vėliau keliausite į Pachlavan Mahmoud, legendinio tautos didvyrio, poeto, filosofo ir imtynininko mauzoliejų, vieną gražiausių pastatų kompleksų Chivoje. Vidinės mauzoliejaus sienos, lubos ir kapo akmuo padengti nuostabaus grožio mėlynomis plytelėmis. 56,6 m Islam Khoja minaretas yra matomas iš visų pusių, todėl prekybiniai karavanai juo naudojosi lyg savotišku orientyru. Iš 45 metrų aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės kaip ant delno matosi visas miestas. Unikalios architektūros Djuma mečetė garsėja įmantriai išpuoštais pagrindiniais vartais ir unikalia maldos sale. Pažintį su Chivos senamiesčiu baigsite lankydami Tash-Khovli (XVIII–XIXa.) chano rūmus, kur buvo chano asmeniniai apartamentai, vidinis kiemas, skirtas oficialių svečių priėmimui, haremas.

Chiva garsėja savo medžio raižybos meistrais. Grupės pageidavimu, esant galimybei, lankysite raižybos meistrų dirbtuves arba sugrįšite naktinei ekskursijai po Itchan-Kala, pajusti tikrosios Šilko kelio dvasios... Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Chiva – Buchara.

Pusryčiai. Kyzylkumo dykuma vyksite link Bucharos. Žodis „dykuma“ mums skamba egzotiškai. Užmerkę akis įsivaizduojame smėlio jūrą, besidriekiančią tūkstančius kilometrų, tolumoje išnyrančią kupranugarių vilkstinę, žvaidždėtą dykumos naktį.... Kyzylkumas – didžiausia ir didingiausia Eurazijos dykuma (16-toji pagal dydį pasaulyje), kuri driekiasi nuo Aralo jūros šiaurėje iki Zaravšano upės pietuose, tarp dviejų didingų Centrinės Azijos upių Syrdarjos ir Amudarjos, esanti Uzbekijos, Turkmėnijos ir Kazachstano teritorijose. Išvertus į lietuvių kalbą, šios dykumos pavadinimas reiškia „raudonasis smėlis“. Didžiąją dalį dykumos sudaro smėlio kalvos, vadinamieji barchanai, vietomis iškylantys 300 metrų virš jūros lygio. Kadaise per Kyzylkumo dykumą ėjo garsusis „Šilko kelias“, buvo gabenamas šilkas, prieskoniai ir kitos vertingos prekės.

Atvykimas į Bucharą. Vakare, pažinčiai su uzbekų kultūra, esant galimybei (už papildomą mokestį), Jums pasiūlysime folklorinį pasirodymą su tradicinių šokių programa vienoje iš pasakiškų Bucharos medresių. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Buchara

Pusryčiai. Po pusryčių pradėsite pažintį su senąja Buchara, vienu iš septynių šventųjų islamo miestų. Buchara, vienas seniausių ir istoriškai svarbiausių Centrinės Azijos miestų, kuriam daugiau kaip 2500 metų. Jis buvo įkurtas prie pat Šilko kelio, todėl čia klestėjo prekyba, kūrėsi karavansarajai. Dėl unikalios architektūros, gausybės mečečių, mauzoliejų, medresių, išlikusių nuo seniausių amžių, istorinis Bucharos centras 1993 m. buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vieta, kurioje pulsuoja tikras Rytų gyvenimas: margos turgavietės, siauros gatvelės, nuolat pilnos arbatinės ir daugiau kaip 140 architektūros paminklų.

Pirmiausia aplankysite IX amžiaus architektūros šedevrą – Samanidų dinastijos mauzoliejų. Samanidai (875-999m.) buvo Persijos dinastija Centrinėje Azijoje ir Rytų Irane, kurie pirmieji atgaivino persų kultūrą ir kalbą po arabų užkariavimo. Ankstyvosios samanidų sostinės buvo Samarkandas, Šašas ir Heratas, o vėliau pagrindine sostine tapo Buchara. Samanidų mauzoliejus laikomas vienu seniausių islamiškosios architektūros paminklų Centrinėje Azijoje (IXa.). Šis mauzoliejus simbolizuoja atgimimo epochos pradžią ir Centrinės Azijos kultūros sklaidą viduramžiais po arabų užkariavimų. Šalia Samanidų mauzoliejaus apžiūrėsite Chashma-Ayub mauzoliejų ir šventąjį šaltinį (XIVa.), kuriame dabar veikia vandens muziejus ir kilimų paroda.

Vėliau keliausite į Registano aikštę, kurioje išlikęs Bolo-Khauz („vaikų vandens telkinys“) architektūrinis ansamblis – vandens rezervuaras, Penktadienio mečetė ir minaretas (XVIIa.). Centrinėje Azijoje dėl vandens stokos buvo kuriami dirbtiniai vandens telkiniai ir Bolo Khauz iki pat XXa. tarnavo vietos žmonėms kaip vandens šaltinis. Šalia buvo pastatyta dvidešimties kolonų mečetė, kuri dėl jų atspindžio vandenyje vadinama „40 kolonų mečete“. Šiek tiek vėliau šalia mečetės buvo pastatytas ir minaretas.

Aplankę Registano aikštės kompleksą, Bucharos istoriniame centre apžiūrėsite Arko tvirtovę (VI-IIIa.pr.Kr.). Viduramžiais tai buvo atskiras miestas su emyro rūmais, monetų kiemu, mečetėmis, valdžios institucijomis, pirklių sandėliais, parduotuvėmis, kalėjimu ir aikšte susirinkimams. Tvirtovės teritorijoje skirtingais laikotarpiais gyveno ir kūrė garsūs mokslininkai ir rašytojai, iš jų paminėtinas garsusis arabų filosofas Avicena.

Toliau viena iš prekybinių Bucharos gatvių pasieksite Poi-Kalyan kompleksą (XII-XVIa.). Šį architektūrinį ansamblį sudaro Kalyan minaretas, Kalyan mečetė ir Miri-Arab medresė. 46,5 metro aukščio Kalyan minaretas yra seniausias komplekso pastatas ir Bucharos simbolis. Minaretui daugiau nei 9 šimtmečiai ir jis nė karto nėra perstatytas ar restauruotas. Pasakojama, kad viduramžiais minareto viršuje naktį degdavo ugnis – tai buvo dykumų švyturys karavanams, kurie per dykumą traukė į šventąjį islamo miestą Bucharą. Minaretas tilteliu sujungtas su Kalyan mečete, kuri buvo pastatyta 1514 m. Ji yra antra pagal dydį Uzbekijoje po Samarkando Bibi-Hanim mečetės. Vidinį pagrindinės Bucharos mečetės kiemą puošia dengtos arkinės galerijos su kupolais ir kolonomis. O Miri-Arab medresė yra vienintelė Centrinės Azijos aukštoji mokykla, kurioje daugiau nei 400 metų nepertraukiamai vyksta islamo studijos.  

Vėliau apžiūrėsite XVa. Ulugbeko medresę, išsiskiriančią formų harmonija. Tai didžiulis stačiakampio formos pastatas su aukštu fasadiniu portalu ir tradiciniu kiemu. Įdomi detalė yra ta, kad koridorius prie įėjimo veda ne į kiemą,  kaip priimta medresėse, o išsišakoja ir veda į skirtingas puses – į mečetę ir į mokymo salę. Nuo viduramžių virš durų į medresę  išlikęs užrašas: „žinių siekis yra visų musulmonų pareiga – kiekvieno vyro ir kiekvienos moters“. Ulugbeko medresėje galėjo mokytis apie 80 studentų, kurie studijavo astronomiją, matematiką, arabų kalbą ir religijos mokslus. Dabar Ulugbeko medresė yra vienas  garsiausių architektūros paminklų Bucharoje.

Pačiame senosios Bucharos centre stovi viena iš pirmųjų miesto mečečių – Magoki-Attori (IXa.) – „mečetė duobėje“. Kažkada mečetės vietoje buvo ugnies šventykla, o aplink šurmuliavo Mėnulio turgus, kuriame buvo prekiaujama prieskoniais ir vaistiniais augalais. Įsigalėjus islamui, ugnies šventykla ir turgus buvo nugriauti, o jų vietoje iškilo  mečetė, iš kitų tos pačios paskirties pastatų išsiskirianti savo dekoru. Originalios formos ir šešėlių žaismas raštuose, išdėliotuose iš plytų, pietinio fasado ornamentų prabanga liudija patį aukščiausią XIIa. Bucharos amatininkų meistriškumą. 

Po Magoki-Attori mečetės apžiūrėsite Lyabi-Khauz kompleksą (XVI-XVIIa.). Tai teritorija, kur aplink didžiulį vandens telkinį (ilgis 42m, plotis 36m, gylis 5m) yra išsidėstę Nadir Divan-begi medresė hanaka, bei Kukeldash medresė. Kukeldash medresė (XVIa.), turinti 130 gyvenamųjų patalpų studentams, yra didžiausia Bucharoje ir viena didžiausių Centrinėje Azijoje. Šiaurinėje jos dalyje įkurtas memorialinis rašytojo Sadridino Aini muziejus. Rytinėje Lyabi-Khauz dalyje yra išsidėsčiusi Nadir Divan-begi medresė (XVIIa.). Pagal pirminį planą tai turėjo būti karavansarajus, skirtas pro šalį keliaujantiems pirklių karavanams, tačiau atidarymo metu chanas Imamkuli netikėtai pastatą pavadino medrese. Dėl to Nadir Divan-begi turėjo keisti pastato konstrukciją, teko prie pagrindinio fasado pristatyti lodžijas, portalą ir bokštus, bei įrengti antrą aukštą su gyvenamosiomis patalpomis studentams. Tačiau patalpa pamokoms taip ir nebuvo įrengta (beje, daugelyje Bucharos medresių studentai nesimokė, o tik gyveno).

Užbaigsite pažintį su Buchara – lankysite Chor-Minor medresę. Taip vadinama „keturių minaretų“ medresė buvo pastatyta turtingo turkmėno. Unikalios formos išpuoštus ornamentais medresės minaretus jungia didžiulis kupolas, vaizduojantis dangų. Yra manoma, kad minaretai simbolizuoja keturias pagrindines religijas. Antrąjį medresės aukštą užima biblioteka, sauganti senuosius rankraščius. Lankysite Sitorai-Mokhi-Khosa vasaros rūmus – buvusią paskutinio šalies emyro rezidenciją. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Buchara – Sarmyšo tarpeklis – Kyzylkumo dykuma.

Pusryčiai. Šiandien, palikę civilizaciją išvyksite pasigrožėti Uzbekijos dykuma. Kelionė neprailgs, kol atvyksite prie Sarmyšo tarpeklio, vadinamo vienu iš didžiausių „akmens galerijų“ pasaulyje. Dviejų kilometrų ruože juodajame skalūne galima pamatyti daugiau nei 3500 priešistorinių petroglifų iš neolito laikotarpio. Ypač stebina neįtikėtinas priešistorinio žmogaus kūrybingumas ir atkaklumas. Juk su primityviais kvarco kaltais kietame bazalte taškelis po taškelio iškalti sudėtingas kompozicijas buvo ne dienų, bet savaičių ar net mėnesių darbas. Dažniausiai vaizduojami įvairių gyvūnų, žmonių siluetai, medžioklės scenos ir žemės darbai. Raižiniai uolose liudija tuometinio žmogaus santykį su gamta, papročius, tikėjimus.

Iš Sarmyšo kanjono vyksite į jurtų stovyklą įsikūrusią dykumoje. Prieš jus pamažu versis nepakartojama milžiniškų smėlio barchanų panorama. Atvykę į stovyklą, apsigyvensite jurtose. Ši jurtų stovykla yra Kyzylkumo dykumoje visai netoli Aidarkulio ežero. Čia stovi 10 – 12 jurtų, teritorijoje (bendrame pastate) įrengti stacionarūs tualetai, dušai, yra elektra. Stovykloje yra netgi jurta – restoranas, kurioje svečiai vaišinami pietumis ir vakariene. Jurta – tradicinis, kilnojamas, mediniais ramsčiais įtvirtintas Azijos stepių ir dykumų klajoklių būstas – palapinė. Tradicinė jurta yra apskritimo formos, dengiamąją medžiagą sudaro avies vilnos pluoštas. Mediniai rėmai sudaro žiedinį karkasą, stogą remiančius polius bei duris. Šviesa į jurtos vidų patenka per viršuje padarytas angas (šangyraką), kurios naktį uždengiamos. Centre įrengiama ugniavietė. Jurta gerai pritaikyta klajokliškam gyvenimo būdui ir rūsčiam klimatui – ji lengvai surenkama ir pergabenama, storas vilnos sluoksnis saugo nuo šalčių, aptaki forma mažiau priešinasi vėjui. Įsikūrę jurtų stovykloje, keliausite į dykumą, kur lipsite ant paties aukščiausio barchano nuleisti saulės. Dykuma – puiki vieta poilsiui, čia žmogus gali nusiraminti, atsikratyti blogos energijos ir atsipalaiduoti. Nusileidus saulei, Jums bus paruošta vakarienė. Po vakarienės, sėdėdami aplink degantį laužą, klausysitės klajoklių dainų, mėgausitės ramybe, paslaptingais nakties garsais ir įstabiu milijonų žvaigždžių voratinkliu danguje. Naktys dykumoje – ypatingos. Bent vieną kartą dykumoje nakvojęs žmogus to nepamirš visą likusį gyvenimą... Nakvynė tradicinėse dykumų jurtose.

 

6
diena. Kyzylkumo dykuma – Aidarkulio ežeras – Samarkandas.

Entuziastai, svajojantys pamatyti ankstyvo ryto dykumos grožį, kelsis apie 4 val. ryto ir keliaus prie barchanų, ant kurių užlipę pasveikins saulę. Nepakartojamas jausmas – klausytis spengiančios tylos ir žvelgti į tekančios saulės spinduliais apšviestus dykumos tolius. Prieš akis atsiveria, atrodytų, nei pradžios, nei pabaigos neturinčios dykumos platybės, nė menkiausio gyvybės ženklo, vien uolos ir smėlis... Tačiau absoliučios tuštumos vaizdas apgaulingas – dykumoje yra daugybė gyvybės formų, kurių žmogus nepastebi, arba kurios pasirodo tik saulei tekant arba naktį.

Pusryčiai. Po pusryčių leisitės į kelionę kupranugariais (už papildomą mokestį) per dykumą. Keliaudami grožėsitės dykumos vaizdais, stebėsite augmeniją ir gyvūniją. Kyzylkumo dykumoje auga daugiau nei 25 rūšys augalų: tai eraičinai, saksaulai, druskažolės, dygliažolės ir t.t. Keliaujant yra tikimybė pamatyti varanus, dykumos šoklius, įvairius paukščius. Kelionę kupranugariais baigsite prie Aidarkulio ežero, plytinčio degančiuose Kyzylkumo dykumos smėlynuose. Anksčiau į čia esančią reljefo žemumą patekdavo tik drenažo vanduo iš stepės vandens pertekliaus. Geografiniu stebuklu vadinamas Aidarkulio ežeras atsirado, kai 1969m. vasarą labai stipriai patvinus Syrdarjos upei, vanduo išsiveržė iš Čardarjos rezervuaro, užpildydamas visą žemumą. Šiuo metu Aidarkulis yra antras pagal dydį ežeras Uzbekijoje. Atvykę prie ežero, išsimaudysite (pagal galimybę), pailsėsite gamtoje.

Vėliau vyksite link Nuratos miestelio. Jau antikos laikais čia gyveno žmonės, o pasak legendos, 327 m. Nuratą įkūrė pats Aleksandras Makedonietis, kurio statytos tvirtovės likučius galima pamatyti pietinėje miesto dalyje. Nuratos tvirtovė buvo įkurta strategiškai puikioje vietoje – dirbami laukai čia priartėja prie bekraštės stepės. Ši teritorija ne vienoje istorinėje kronikoje minima kaip puiki vieta kariuomenei sutelkti, o tvirtovė – užuovėja pabėgėliams. Kita vertus, archeologiniai kasinėjimai teigia, kad miestelis šioje vietoje įsikūrė dėl šiose vietose buvusio šaltinio, pavadinto Chashma vardu. Dabar Chashma piligrimų kompleksas, kurį sudaro šaltinis, šulinys, Juma mečetė ir hamamas (pirtis). Trumpa pažintis su Nuratos miesteliu ir piligrimystės centru.

Iš Nuratos keliausite link Samarkando. Samarkandas, įkurtas VI amžiuje prieš Kristų, vienas seniausių pasaulio miestų, Romos ir Atėnų bendraamžis, yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą su prierašu: „Samarkandas – kultūrų kryžkelė“. Aleksandras Makedonietis apie šį miestą (graikiškai vadintą Marakandu) sakė: „Viskas, ką esu girdėjęs apie Marakandą yra tiesa, išskyrus tai, kad iš tiesų jis yra daug gražesnis nei galėjau įsivaizduoti“. Šie žodžiai puikiai apibūdina Samarkandą, įsikūrusį Šilko kelio kryžkelėje. Samarkandas buvo ir iki šių dienų išliko mums kaip neperprantamos rytų mistikos simbolis. Tai miestas – muziejus, kuris XIVa. tapo Čingischano įpėdinio Timūro įkurtos milžiniškos imperijos sostine. Iš Timūro valdymo laikotarpio išlikę daug didingų statinių: visos Centrinės Azijos įžymybė – Shakhi Zindos vienuolikos mauzoliejų kompleksas, legendinė Registano aikštė, vienas gražiausių ir didžiausių kompleksų Rytuose – Bibi Hanim mečetė, Gur-Emir mauzoliejus ir t.t.

Atvykimas į Samarkandą. Nakvynė viešbutyje.

7
diena. Samarkandas.

Pusryčiai. Ekskursiją pradėsite nuo centrinės Registano aikštės – senojo Samarkando miesto širdies, musulmoniškosios architektūros šedevro. Registanas persų kalba reiškia „smėlio rūmai“ arba „dykuma“. Tai buvo viešoji miesto aikštė, kur žmonės rinkdavosi išgirsti naujienų iš karališkųjų rūmų, taip pat čia vykdavo viešosios egzekucijos ir kt. Šią aikštę iš trijų pusių supa trys medresės – islamiškosios mokyklos. Pirmoji – Ulugbeko medresė (1420m.), antroji – Sher-Dor („liūtų buveinė“), baigta statyti 1636 m., trečioji – Tilia-Kori („paauksuotoji“). Medresių sienos dekoruotos įmantriais ornamentais, įvairiaspalvėmis mozaikomis ir įrašais iš Korano, jas supa aukšti minaretai. Ne veltui sakoma, kad Registanas – pats įspūdingiausias objektas visoje Centrinėje Azijoje.

Palikę Registano aikštę ir jos medreses, vyksite apžiūrėti vieno įspūdingiausių Samarkando statinių Bibi Hanum mečetės, pastatytos paties Timūro užsakymu jo mylimai žmonai. Ketverius metus devyniasdešimt penki drambliai gabeno iš kalnų akmenis, kuriuos tašė penki šimtai akmentašių, o visas būrys kalvių kaldino pagrindinius vartus. Taip buvo sukurta didinga maldos vieta. Vienas metraštininkas rašė, jog, jei nebūtų dangaus, mečetės kupolas jį atstotų... 

Vėliau lankysite egzotiškąjį Siabo turgų, kur galėsite paragauti čia parduodamų tradicinių uzbekiškų paplotėlių ir nusipirkti suvenyrų.

Pažintį su Samarkandu tęsite apžiūrėdami Shakhi Zinda nekropolį – XI-XIVa. architektūrinį kompleksą, kurį sudaro daugybė nuostabiais ornamentais išpuoštų mauzoliejų. Šis kulto statinių ansamblis yra vienas didingiausių viduramžių paminklų.
Esant galimybei (už papildomą mokestį) pasiūlysime pamatyti šilko popieriaus gamybos procesą.

Vėliau lankysite Gur-Emir mauzoliejų (išvertus iš persų kalbos „karaliaus kapas“), kuriame palaidotas Timūras (Tamerlanas), jo sūnūs ir garsusis anūkas Ulugbekas. Gur-Emir mauzoliejų dengia milžiniškas kupolas, o visas pastatas išklotas puikiomis žydros ir žalsvai melsvos spalvų plytelėmis. Į mauzoliejų įeisite pro prabangius vartus, kuriuos sukūrė garsusis Irano architektas Muhammed ibn Mahmud. Vartai išpuošti margais ryškiaspalviais raštais, kuriuose pavaizduota saulė ir kiti dangaus kūnai, gėlės ir vaisiai. Vienoje kiemo pusėje – kapavietė, o kitoje – medresė ir mokinių bendrabutis. Ne vieną šimtmetį šis mauzoliejus buvo pavyzdys Centrinės Azijos architektams ir statybininkams.

Apžiūrėję Gur-Emir mauzoliejų, keliausite link Timūro anūko Ulugbeko, garsaus valdovo, puikaus matematiko ir astronomo, statytos observatorijos (XVa.). Ulugbekas 1424m. Samarkande pastatė astronominę observatoriją, kurioje buvo įrengtas didžiausias to meto kvadrantas (spindulys 40,2 m). Observatorija stebino atliekamų tyrimų tikslumu. Ulugbeko mokslinis ir švietėjiškas darbas nuteikė prieš jį musulmonų dvasininkiją ir feodalus. Valdovas buvo nužudytas, o observatorija sugriauta.

Esant galimybei (už papildomą mokestį) pasiūlysime paragauti uzbekų tautos pasididžiavimo – plovo. Ne tik sužinosite, kaip jis gaminamas, bet taip pat jo paskanausite ir patys. Nakvynė viešbutyje.

8
diena. Samarkandas – Taškentas

Po pusryčių greituoju traukiniu vyksite į Taškentą.

Ekskursiją po Uzbekistano sostinę Taškentą, miestą, per kurį keliaudavo pirklių karavanai iš Kinijos į Europą, miestą, kuriame dera sena ir nauja. Uzbekijos sostinė – didžiausias šalies miestas (daugiau nei 2 mln. gyventojų), išsidėstęs oazėje prie Čirčiko upės, pirmą kartą paminėtas Ia.pr.Kr. kinų metraščiuose ir vadintas Šaš-teka ir Čač-tepa. Taškentu miestas pavadintas tik XIa. ir, išvertus iš uzbekų kalbos, reiškia „akmeninis miestas“. 

Istorijos dvasią galėsite pajusti senamiesčio širdyje Hast Imamo komplekse, religiniame miesto centre, apsuptame senovinių plūkto molio namų ir apraizgyto siauromis gatvelėmis. Nuo čia ir prasidėjo miesto augimas. Komplekse apžiūrėsite didžiulę Tillya-Sheikh mečetę, šventojo Abu Bakr Muhammad Kaffal Shashi mauzoliejų (XVIa.), Barak-Khan medresę, laikomą vienu gražiausių Taškento architektūros paminklų, Imam al-Bukhari Islamo institutą, kurio bibliotekoje saugoma turtinga Rytų rankraščių kolekcija, tarp jų – seniausias pasaulyje Koranas, parašytas VIIa. Bagdade ir Timūro valdymo laikais atgabentas į Uzbekiją.

Esant galimybei, aplankysite didžiausią Taškento turgų – Chorsu Bazaar, įsikūrusį po didžiuliu kupolu. Čia akys raibsta nuo daržovių, vaisių, riešutų įvairovės, gausybės prieskonių... Turgaus čaichanoje galima paragauti chalvos ir pasimėgauti kvapnios arbatos puodeliu.

Toliau apžiūrėsite Kukeldash medresę, vieną didžiausių ir žinomiausių Taškento paminklų. Tai pati didžiausia iš XVIa. statytų medresių, išlikusių Centrinėje Azijoje.

Palikę senąją Taškento dalį, judėsite link miesto centro, pravažiuosite Amir Timur ir Nepriklausomybės aikštes, Alisher Navoi Operos ir baleto teatrą, gėrėsitės fontanais, parkais, paminklais ir moderniais pastatais.

Vakare siūlome pasigrožėti grojančiais fontanais miesto parke. Nakvynė viešbutyje.

9
diena. Grįžimas į Lietuvą

Pervežimas į oro uostą skrydžiui Taškentas – Europos miestas – Vilnius.

Minimalus keliautojų skaičius – 15 asm. 

Įskaičiuota į kelionės kainą
  • 6 nakvynės 3* viešbučiuose.
  • 1 nakvynė keturvietėse jurtose Kyzylkumo dykumoje.
  • Maitinimas pagal programą: 7 pusryčiai, 1 vakarienė dykumoje.
  • Visi pervežimai pagal kelionės programą.
  • Traukinio bilietas: Samarkandas – Taškentas.
  • Ekskursinė – pramoginė programa (pagal programą).
  • Bilietai į lankomus objektus pagal programą.
  • Vietinių angliškai arba rusiškai kalbančių gidų paslaugos.
  • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais nuo 800 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo, kt.).
  • Kelionė kupranugariais Kyzylkumo dykuma.
  • Papildomos ekskursijos ir pramogos.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
  • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 USD/asm./dienai ir vairuotojams 2-3 USD/asm./dienai, pietūs, vakarienės, gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
  • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
  • Ausinukų nuoma – 25 EUR.
Svarbi informacija
Papildoma informacija
  • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
  • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
  • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
  • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
  • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
  • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams/
  • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Pasas turi būti tvarkingas, nesuplyšęs, jame neturi būti neoficialių antspaudų. Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
  • KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „KAUNO GRŪDA“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ IR ORO VEŽĖJŲ VEIKSMUS.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    80 EUR

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Viešbučiai

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (9)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Vilija
Keliauta Gegužės mėn. 2024
Kelionė labai patiko. Mažai reklamos šiai šaliai, todėl nesitikėjau, kad viskas bus taip gražu, ramu. Viskas praėjo labai sklandžiai, viskuo buvo pasirūpinta.
5 / 5.0
Danutė
Keliauta Gegužės mėn. 2024
Kelionę vertinu labai gerai. Uzbekija nustebino tvarka ir švara, geranoriškais žmonėmis. Viešbučiai geri, tik kai kuriuose trūko liftų.
5 / 5.0
Eglė
Keliauta Balandžio mėn. 2022
Kelionė buvo puikiai organizuota, vaizdai ir lankomi objektai išskirtinio grožio, o prisiminimai bei patirtys išliks visam gyvenimui. Uzbekija labai sužavėjo persiško stiliaus islamiška architektūra, jurtomis dykumos apsuptyje, skaniu maistu bei vietinių žmonių svetingumu bei paslaugumu. Tariu didelį AČIŪ “GRŪDAI” ir kelionės vadovei Rasai už galimybę aplankyti šį gražų, dar masinio turizmo nepaliestą, kraštą. Labai rekomenduoju šią kelionę!
5 / 5.0
Dalia
Keliauta Rugsėjo mėn. 2021
Rekomenduoju
Viskas puiku. Galbūt norėtųsi daugiau gamtos, bet suprantama, tai kraštas, kuriame vyrauja dykumos.
5 / 5.0
Keliautoja
Keliauta Rugsėjo mėn. 2021
Rekomenduoju
Uzbekija fantastiškos architektūros ir skanaus maisto šalis. Kelionė gerai organizuota, geros gidės tiek iš Lietuvos, tiek iš Uzbekijos. Kitiems rekomenduočiau šią kelionę.
Apie šalį


Uzbekija

Uzbekija

Uzbekija – tai dar viena paslaptingą istoriją turinti Azijos šalis, per kurią kadaise ėjo Šilko kelias. Tai ypač vaišingas kraštas, kuriame kiekvienas pasijaučia laukiamu, o egzotiška gamta, didinga architektūra bei senoviniai miestai abejingų nepalieka. Keliones į Uzbekiją organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Uzbekijoje

Uzbekijos klimatas yra kontinentinis – šiaurėje vyrauja vidutinių platumų klimatas, o pietūs priklauso subtropinio klimato zonai. Vidutinė temperatūra kovo - gegužės mėnesiais siekia apie 21oC, birželio - rugpjūčio mėnesiais apie 32oC, rugsėjo - lapkričio mėnesiais apie 20oC, o gruodžio - vasario mėnesiais apie 4-6oC. Šalyje vyrauja šiaurės rytų ir šiaurės vėjai.

Uzbekijos nuotraukos

Maistas Uzbekijoje

Uzbekijoje tikriems gurmanams maistas patiks: įvairios jūros gėrybės, fondiu, nacionaliniai ir tam tikram Uzbekijos kraštui būdingi gėrimai, įvairiausi sūriai ir kt. Maisto ruošimui naudojama nedaug prieskonių, todėl galima mėgautis tikru ypatingų patiekalų skoniu, tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad maistas yra pakankamai riebus. Būnant Uzbekijoje privalu paragauti įvairiausių daržovių patiekalų, kurie daugiausiai kepami ant sviesto ar avienos taukų. Jei tik yra galimybė, tikrai paragaukite visame pasaulyje garsėjančio tikrojo uzbekų plovo, mastavos (daržovių sriubos su aviena ir ryžiais), žarkopo (avienos troškinio su daržovėmis) bei tuhum dulma (uzbekiškų kotletų).

Svarbu ir tai, kad nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo, kuris didžiojoje šalies dalyje yra užterštas arba stipriai chloruotas, todėl galimi sveikatos sutrikimai.

Maistas Uzbekijoje

Elektra Uzbekijoje

Standartinė elektros įtampa Uzbekijoje – 125 V arba 220V. Čia vyrauja įvairaus tipo rozetės, ne visada atitinkančios Europos standartą. Todėl, planuojantiems vykti į Uzbekiją, būtinai reikia iš anksto pasirūpinti keitikliais, arba įsigyti juos vietinėse parduotuvėse. Kartais juos pasiskolinti galima ir viešbučiuose. Šalies viešbučiuose dažnai pasitaiko elektros srovės tiekimo sutrikimų.

Apgyvendinimas Uzbekijoje

Apgyvendinimas Uzbekijoje nėra brangus. Kelionių metu apgyvendinama įvairiuose viešbučiuose, kurie, priešingai nei mums įprasta, vertinami „gaubliukais“. Taip pat keliautojai dažnai apgyvendinami tvarkinguose svečių namuose, moteliuose ar pensionuose, kuriuose yra suteikiami visi reikiami patogumai. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.

Viešbučiai Uzbekijoje

Transportas Uzbekijoje

Viešnagės Uzbekijoje metu kelionėms po šalį būtinai išbandykite senovinius automobilius su vairuotoju. Tai vienas populiariausių keliavimo būdų, menančių sovietinius laikus. Taip pat, keliaujant po Uzbekiją rekomenduojama naudotis autobusais, traukiniais ar taksi paslaugomis, kurių kainos nėra didelės – 1 km taksi kainuoja apie 0,2-0,3 EUR. Skrydžių į Uzbekiją pasiūlymus rasite čia.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Uzbekiją rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, vidurių šiltinės, suaugusiems - difterijos, stabligės revakcinacija. Svarbu ir tai, kad šalyje nustatyti pavieniai maliarijos infekcijos atvejai. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Reikalingi dokumentai vykstant į Uzbekiją

Vykstant į Uzbekiją būtina turėti vizą ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad norint gauti vizą į Uzbekiją, pasas turi būti galiojantis mažiausiai pusę metų, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Nuotraukos iš Uzbekijos

Lauktuvės iš Uzbekijos

Iš Uzbekijos artimiesiems bei draugams Jūs tiesiog privalote parvežti nebrangių ir labai skanių džiovintų vaisių, kvapnių prieskonių, riešutų, ypač kokybiškos medvilnės, įvairiausių porceliano gaminių, tradicinių vyrų galvos apdangalų „tiubeteikų“, tradicinio Samarkando šilko popieriaus ar ypatingai saldaus uzbekiško vyno.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Uzbekijoje

  • Taškentas. Ypatingasis rytų šalies miestas, Uzbekijos sostinė, garsėjanti didinga praeitimi.
  • Samarkandas. Išskirtinė senoji Uzbekijos pažiba, Čingischano pasekėjo Timūro imperijos sostinė, kuri įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldą.
  • Sarmyšo tarpeklis. Tai ypatinga vieta, kurioje gausybė įvairiausių akmenų ir net priešistorinių petroglifų.
  • Samanidų dinastijos mauzoliejus Bucharoje. IX a. islamo architektūros palikimas, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldą.
  • Chiva. Tai naujausias Uzbekijos Šilko kelio miestas, kuris išvengė komunizmo griuvimo, todėl išlaikė architektūros didingumą ir išskirtinę kultūrą. Tai miestas – muziejus.
  • Itchan-Kala kompleksas. Viduramžių miestas Chivos viduje, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldą.
  • Aidarkulio ežeras. Jei netikite, kad dykumose būna ežerai, tai Jūs tiesiog privalote aplankyti šį Kyzylkumo dykumos smėlynų stebuklą.
  • Bibi Hanum mečetės. Neabejotinai įspūdingiausi Samarkando statiniai, kurie buvo pastatyti Timūro užsakymu jo mylimai žmonai. Tai neišdildomą įspūdį visiems laikams paliksiantis reginys.
  • Siabo turgus. Tai egzotiškas turgus, kuriame rasite platų tradicinių uzbekiškų paplotėlių pasirinkimą, ir galėsite įsigyti įvairiausių lauktuvių.
  • Gur-Emir mauzoliejus. Tai įspūdingos bei kvapą gniaužiančios architektūros statinys, kuriame palaidotas Timūras (Tamerlanas), jo sūnus ir anūkas Ulugbekas.

Uzbekijos vaizdai

Įdomybės

Nors Uzbekija jau seniai nebėra Sovietų sąjungos dalis, tačiau jos paveldas šalyje jaučiamas ligi šiol – griežta retorika ir politinė situacija, kyšių praktika, net ir architektūra dvelkia sovietmečiu. Būkite atsargūs, išvykstant iš Uzbekijos privalėsite deklaruoti visus pinigus iki cento, o kilus problemoms su teisėsauga „išsisukti“ be kyšio net nebandykite. Šioje šalyje yra ribojamas antikvarinių (senesnių nei 50 metų) dirbinių išvežimas, todėl veždami lauktuvių meno dirbinį ar pan., būtinai turėkite pirkimo čekį bei patvirtinimą, kad Jūsų pirkinys nėra antikvarinis.

Vaizdai iš Uzbekijos

Naudingi patarimai

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Uzbekijos laiko juosta - UTC + 5, t.y. skirtumas su Lietuva yra +3 (žiemos laiku) arba +2 valandos (vasaros laiku). Pvz.: kai Lietuvoje yra 8 val. ryto, tai Uzbekijoje žiemos laiku tuo metu yra 11 val. dienos. Uzbekijoje nėra laikrodžių sukiojimo.

Uzbekijoje laisvai bendrausite ir susikalbėsite rusų kalba, nors valstybinė kalba yra uzbekų. Be to, šioje šalyje yra žemesnis pragyvenimo lygis nei Lietuvoje, todėl ten galima įsigyti daugiau išleidžiant mažiau pinigų. Patogu į kelionę pasiimti JAV dolerių, nes daugelyje vietų galima atsiskaityti jais, arba tiesiog greitai juos išsikeisti į vietinę valiutą.

Uzbekijos valiuta – Uzbekistano sumas (UZS). 1 EUR = 10062,5078 Uzbekistano sumų.

Informacija paskelbta: 2018.03.12

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1299 €
Nepraleiskite progos! 2025m. kelionių išankstinis pardavimas baigiasi 01.17d.!  Plačiau!