(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Ekvadoras. Galapagų salos 14d.

Profesionalai rekomenduoja! Puikiai įvertinta ir optimizuota kelionė! Kitas – Pululagva – Otavalas – Kuikočia lagūna – Kotakačis – Kotopaksis – Kilotojos lagūna – Banjos – Kaskadų kelias – Riobamba – Alausi – Ingapirka – Kuenka – Kachaso nac. parkas – Gvajakilis – Galapagų salų turas
2025.02.28 - 03.13 grupė renkama
2025.10.25 - 11.07 grupė renkama
Kaina nuo:
4459 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Kelionės aukso fondas

Ekvadoras

  • Kitas – Ekvadoro sostinė, kurios puikiai išlikęs senamiestis saugomas UNESCO.
  • Ekvatorius – Pasaulio vidurys (Mitad del Mundo).
  • Otavalas – didelis ir garsus Pietų Amerikos indėnų turgus.
  • Ekvadoro ugnikalniai: tebegyvenamas Pululagvos krateris, Kuikočia lagūna, aukščiausias veikiantis Kotopaksis.
  • Kilotojos lagūna  - vandens sklidina ugnikalnio kaldera, galimybė nusileisti iki ežero ir pakilti arkliukais.
  • Tunguragvos ugnikalnio papėdėje įsikūręs terminis Banjos miestelis – vartai į Amazonės džiungles.
  • „Pasaulio pakraščio supynės“ – adrenalino kupina atrakcija 2660 m aukštyje virš jūros lygio.
  • Banjos debesų miškai ir Kaskadų kelias: kabantys tiltai, kriokliai, iš kurių įspūdingiausias „Velnio katilo“ krioklys.
  • Ingapirka – geriausiai išlikusi inkų archeologinė radimvietė.
  • Kuenka – gražiausias Ekvadoro kolonijinis miestas, saugomas UNESCO.
  • Kachaso nacionalinis parkas - tikimybė pamatyti šventąjį indėnų paukštį kondorą.
  • Super ekskliuzyvas - Galapagų salos - gyvasis evoliucijos muziejus, sunkiai pasiekiamas Žemės kampelis.

 

Pirmą kartą GRŪDA Lotynų Amerikos paslapčių šydą praskleidė 2004 metais. Žingsnis po žingsnio, idėja po idėjos – šį mistišką žemyną jaukinamės ir pažįstame pamažu, ilgai brandindami maršrutus, jausdami didžiulę atsakomybę prieš savo keliautojus. Jau daug žingeidžių grūdiečių grįžo iš Peru, Bolivijos, daugeliui didžiuoju gyvenimo įvykiu tapo pažintis su Argentina ir Čile, ypač su paslaptingąja Velykų sala, Amazonės džiunglėmis Brazilijoje. Natūraliai, pamažu atėjo laikas atrasti Ekvadorą ir sunkiai pasiekiamą Žemės kampelį – Galapagų salas. Po ilgų studijų, diskusijų ir ginčų patyrę GRŪDOS ekspertai atrinko pačius charakteringiausius lankytinus objektus, išgrynino maršruto logistiką. Tikime, kad kruopščiai suplanuota, apgalvota ir išlaukta kelionė nenuvils...

P.S. Nenuvylė. Po 2018 metų ekspedicinės kelionės visa grupė buvo euforijoje.

GRŪDOS komanda

 

Ekvadoras - teisėtai didžiuojasi savo unikalia gamta, įvertinta World Travel Awards lyderiu nuo 2013 metų kaip labiausiai gamta žavinti kelionių kryptis. Tačiau jau Jorge Carrera Andrade – Ekvadoro poetas, istorikas ir XX a. diplomatas nedžiugiai konstatavo:“gimiau amžiuje, kuomet rožės mirė“.  Ekvadoras yra skaudžioj savasties paieškų realybėj, kurią  lydi etninė ir kultūrinė sumaištis (paskutiniais duomenimis čia gyvena 58% metisų, 20% baltųjų, miesto gyventojų skaičius 63.7%), adaptacijos problemos.

Kokia yra Lotynų Amerikos paslaptis? Ji viena teturi savo su niekuo nepalyginamą patirtį: praeitis kuria ateitį, protėvių kraujas siekia išlikti. Todėl Lotynų Amerika – naujo pasaulio gimimas, naujos kultūros ir savimonės kūrimas, bandymas  įprasminti ir išsakyti tai savitomis priemonėmis.

SUPER EKSKLIUZYVAS LAUKINĖS GAMTOS MYLĖTOJAMS IR IŠSKIRTINIŲ POTYRIŲ KOLEKCIONIERIAMS

GALAPAGŲ SALOS – GYVASIS EVOLIUCIJOS MUZIEJUS

Ekvadorui priklausančios Galapagų salos – tai mažas vulkaninių salų archipelagas Ramiajame vandenyne, nutolęs apie tūkstantį kilometrų nuo Pietų Amerikos žemyno. Galapagus sudaro 19 didesnių ir apie 100 miniatiūrinių salelių. Visos jos išskirtinės, nes atsirado skirtingu laiku ir nevienodomis sąlygomis. Salos garsios neliesta unikalios augalijos ir bebaimės laukinės gyvūnijos įvairove. 13-oje pagrindinių ir 6-se mažesnėse salose, susiformavusiose taip toli nuo žemyno, gyvena daugybė endeminių gyvūnų rūšių, būdingų tik šioms saloms. Netikėta netoli pusiaujo pamatyti Galapagų pingvinus, akį traukia jūroje plaukiojančios iguanos, jūrų liūtai, ruoniai, banginiai, gigantiški vėžliai – tarsi kokie judantys rieduliai. Atskirose salose net tos pačios rūšies gyvūnai gana ryškiai skiriasi – tą pastebėjo jau Č.Darvinas, aplankęs Galapagus 1835 metais, padirbėjęs jų „gyvojoje laboratorijoje“ ir po to sukūręs natūralia atranka paremtą garsiąją evoliucijos teoriją. Galapagų salos – paukščių rojus: išdidžiai žingsniuoja neskraidantys kormoranai, raudonuoja flamingų kolonijos, klega pelikanai, kikiliai, didingosios fregatos, mėlynakojai paukščiai „bubiai“ – mėlynakojai padūkėliai. Įspūdinga ir salų augmenija: pakrantėje  - mangrovės, tolėliau – aukšti kaktusai ir dygliuoti krūmai, skalezijų miškai, augantys klampiame molyje, mediniai paparčiai. Virš jų visų, aukštai ant ugnikalnių, auga spygliuoti kaktusai opuntijos.  Kiekviena sala yra savita savo landšaftu, kurį puošia vulkanų kūgiai ir juose tyvuliuojantys ežerėliai, pūkšinčios fumarolės, platūs balto ir žalsvai juodo smėlio paplūdimiai. Nors pagrindinis tikslas Galapaguose yra laukinės gamtos stebėjimas, bet maudynės, paviršinis bei giluminis nardymas skaidriame vandenyje tarp spalvingų žuvų ir koralų, yra daugelio keliautojų svajonė, kaip ir pasivaikščiojimas požeminiais lavos tuneliais. UNESCO globojamose ir saugomose unikaliose Galapagų salose leidžiasi ribotas lėktuvų skaičius, o griežtai kontroliuojami lankytojai gali keliauti tik lydimi licencijuoto nacionalinio parko gido.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Skrydis Vilnius – tarpiniai oro uostai – Kitas.

Pasitikimas oro uoste, pervežimas ir nakvynė viešbutyje.

2
diena. Kitas – Pululagva (ugnikalnio kraterio panorama) – Ekvatoriaus (pusiaujo) pažymėjimo vieta – Kitas – Otavalas.

Pusryčiai. Šiandien judėsite lėtai ir pratinsitės prie aukštikalnių. Išvyka prie Pululagva (Pululahva) – Andų ugnikalnio Pičinčos provincijoje, 35 km į šiaurę nuo Kito. Geobotaniniame draustinyje esantis ugnikalnis yra palyginti žemas (3356 m virš jūros lygio), miškingais šlaitais. Tai vienas iš dviejų pasaulio ugnikalnio kraterių, kuriame nuo seniausių laikų tebegyvenama (inkų palikuonys kečua gentis). Apžvalga, fotosesija.

Vėliau vyksite prie ekvatoriaus - 'Mitad del Mundo'. „Mitad del Mundo“ (iš ispanų k. –„pasaulio vidurys“) – taip pat yra Pičinčos provincijoje, Šv. Antano parapijoje, 30km  į šiaurę nuo Kito; skirta pažymėti šalį kertantį pusiaują (būtent nuo jo ir kilo pavadinimas Ekvadoras). Čia įkurtas etnografinis muziejus po atviru dangumi. 1979–1982 m. pastatytas 30 m aukščio monumentas, žymintis pusiaujo liniją, nuo jo driekiasi takas per pusiaują. Tiesa, dabartiniais skaičiavimais tikroji pusiaujo linija yra už 240 m į šiaurę nuo tako. Ant monumento yra 4,5 m skersmens gaublys, o paminklo viduje – mažas muziejus. Greta yra  planetariumas, restoranai, vyksta muzikiniai, kultūriniai renginiai. Galimas laisvas laikas muziejui ir pietums, kuriuos siūlo jaukūs Ekvadoro virtuvės restoranėliai (drąsiausiems galimybė paragauti tradiciškai paruoštą Cuy (jūros kiaulytę)). 

Grįžimas į kalnų apsuptą Ekvadoro sostinę, įsikūrusią 2850 m aukštyje virš jūros lygio. Popiet ekskursija Kite, kurio senamiestis yra didžiausias ir nepaisant 1917 m. žemės drebėjimo geriausiai išlikęs Pietų Amerikoje. Miestas įkurtas 16 a. ant inkų griuvėsių  ir jo statytojai sukūrė savitą puošnų architektūros stilių ('Baroque school of Quito'), sulaukusį UNESCO įvertinimo ir globos. Pagrindinė miesto Nepriklausomybės aikštė, Katedra, Prezidentūra, San Francisco ir  Santo Domingo vienuolynai, Jėzuitų bažnyčia ir kolegija La Compañía etc. Vakare išvykimas link Otavalo. Nakvynė viešbutyje, asjendoje prie Otavalo (apie 2600 m virš jūros lygio).

3
diena. Otavalas – Kuikočia lagūna– Kotakačis– Kitas.

Pusryčiai. Garsiausio Ekvadoro indėniško miestelio Otavalo lankymas. Galėsite nevaržomai pašmirinėti šurmuliuojančioje indėnų minioje, stebėdami jų savitą gyvenimą, grožėtis autentiškais dirbiniais. Galbūt pasiseks pamatyti, kaip vietiniai derasi ne tik dėl lamų, bet ir dėl jūros kiaulyčių.  Bet kuris Ekvadoro turgus – geriausia vieta pažinčiai su šalies kasdienybe. Ypač ryškus didelis ir garsus Pietų Amerikos indėnų Otavalo turgus – tai prekystaliai nukrauti spalvinga tekstile: pončo, apklotai, šaliai, sienų kilimai, diržai (fajas), kepurės, krepšiai. Laikas deryboms ir pirkiniams.

Aplankę turgų, keliausite prie įspūdingos Kuikočia lagūnos (Laguna Cuicocha) – šią lagūną suformavo išsprogęs vulkanas, kurio gilų kraterį užliejęs ežeras puikuojasi dviem išlikusiom lavos suformuotom salom, kurios savo forma panašios į jūros kiaulytes. Ežero pavadinimas indėnų tarme ir reiškia „jūros kiaulyčių ežeras“. Čia Jūsų laukia lengvas pasivaikščiojimas įspūdingoje gamtoje. Vėliau trumpas sustojimas Kotakačio (Cotacachi) miestelyje, garsėjančiame savo odos dirbiniais. Kelionė link Kito, nakvynė viešbutyje arba asjendoje. 

4
diena. Kitas - Kilotojos lagūna – Banjos.

Pusryčiai. Anksti ryte išvykimas į pietus vaizdingiausiu  Ekvadoro  keliu pro ugnikalnius, taip vadinama „vulkanų aveniu“, kuriai vardą davė A. Humboltas. Peizaže dominuoja gražuolis Kotopaksis – antras pagal aukštį Ekvadoro kalnas ir aukščiausias šalies veikiantis ugnikalnis Andų kalnuose (Kotopaksio provincijoje, 75 km į pietus nuo Kito). Ugnikalnio aukštis 5897m virš jūros lygio, paskutinis išsiveržimas - 2015 m. rugpjūčio mėn., pirmą kartą įkopta - 1872 m. lapkričio 28 d. Vulkaninės uolienos Kotopaksio šlaitus nuspalvina juodai ir raudonai, gaivia žaluma vilioja ugnikalnio papėdė, iš tolo šviečia sniegu spindinti viršūnė.

Grožėdamiesi įspūdingais kalnų vaizdais, važiuosite pro spalvingus šlaituose  ir slėniuose dirbamos žemės sklypus.  Po kelių valandų kelio (170 km) pasieksite Kilotojos lagūną (Laguna Quilotoa) -  vandens sklidiną ugnikalnio kalderą, labiausiai nutolusią į vakarus Ekvadoro Anduose. Kilotojos lagūna – vienas vaizdingiausių Ekvadoro gamtovaizdžių, išsiskiriantis ne tik 250m gylio krateriu bei ežero vandens spalva, priklausomai nuo oro sąlygų spindinčia smaragdu ar tamsiu mėliu, bet ir turistams sudaryta galimybe nusileisti stačiu kraterio šlaitu ir pasiekti patį ežerą. Nusileidimas užtrunka iki 40 min., pakilimas – iki 2 val. (greičiau galima pakilti arkliukais, susimokėjus apie 15 dolerių). Nenorintiems leistis žemyn – galimybė apeiti ežerą kalderos krantais, kurie yra gana skardingi (aukštis 3810 – 3915 m virš jūros lygio, trasos ilgis 3 km, trukmė net iki 5 val., bet galima eiti tik atskiras atkarpas. Keliai ir trasos saugios, eiti draudžiama esant lietaus ar rūko tikimybei). Jūsų pasivaikščiojimo trukmė priklausys nuo oro sąlygų ir laiko rezervo.

Vėliau kelias ves Pastasa upės tarpekliais. Pastasa, seniau dar vadinta Sumatara – upė Ekvadore ir Peru, Maranjono kairysis intakas, prasidedantis Ekvadoro Tunguragvos provincijoje, Tunguragvos ugnikalnio papėdėje, ties Banjos miesteliu susiliejus Patatės ir Čambos upėms, ištekančioms iš Andų kalnų. Vakarop pasieksite debesų miškų supamą terminį Banjos miestelį, vadinamą „vartais į Amazonės džiungles“ įsikūrusį ugnikalnio papėdėje 1820 m aukštyje virš jūros lygio. Nakvynė viešbutyje, asjendoje Banjos apylinkėse.

P.S. Esant galimybei, maudynės karštųjų versmių baseinuose (už papildomą mokestį).

5
diena. Banjos – Kaskadų kelias – „Velnio katilo“ krioklys – Riobamba (arba Alausi).

Pusryčiai. Banjos de Agva Santa arba tiesiog Banjos –  svarbus šalies turistinis centras. Mieste yra Agva Santos Mergelės katedra su paminklu Mergelei Marijai, kuri, kaip tikima, pasirodžiusi šalia krioklio. Trykšta Tunguragvos ugnikalnio dovanotos šiltosios versmės, dėl kurių miestelis ir gavo savo pavadinimą Banjos (ispanų kalba „vonios“). Čia galėsite paragauti iš cukranendrių gaminamų saldumynų, nusipirkti medžio raižinių ir kitų suvenyrų.

Jūsų laukia adrenalino kupina atrakcija - „Pasaulio pakraščio sūpynės“, įkurdintos ant didžiulės uolos prie Medžio namo  (La Casa del Árbol (The Treehouse))  ir pasitinkančios drąsuolius jas išmėginti  2660 m aukštyje virš jūros lygio. Būtent šie drąsuoliai išvys tikrąja to žodžio prasme kvapą užgniaužiančią panoramą, apimančią Tunguragvos ugnikalnį ir žalius slėnius. Nuostabi vieta nuotraukoms.

Netoli nuo Banjos prasideda Ljanganateso nacionalinis parkas, pasižymintis krioklių gausa, vaizdingomis kalnų panoramomis. Pasak legendos, parko teritorijoje yra inkų paslėptas gausus Ljanganateso lobis. Po adrenalino pliūpsnio išvyka Kaskadų keliu (Route of the Cascades, Ruta de las Cascadas),  kuriame keliausite pro įspūdingus krioklius, subtropinę augmeniją (laukinės orchidėjos) etc., kol pasieksite didžiausią „Velnio katilo“ krioklį (El Pailón del Diablo, “Cauldron of the Devil”). Pasivaikščiojimas link ypač fotogeniško krioklio, sustojimai nuotraukoms apžvalgos aikštelėse prie šniokščiančio vandens srauto. Išbandysite ir tarabitą, tradicinį keltuvą, kuriuo pakilsite iki „Nuotakos nuometo“ krioklio.

Šiandien sužinosite ir pajusite kas yra rūko, arba debesų miškai – tropikų ir subtropikų visžaliai drėgnieji kalnų miškai, kuriuose miško skliauto ar žemesniame aukštyje nuolat tvyro debesų migla. Tokie miškai susidaro pavėjinėse kalnų pašlaitėse, esančiose netoli vandenyno,  ir dėl nuolatinės miglos tokiuose miškuose oras prisotintas drėgmės, todėl medžių kamienai padengti tankia samanų danga. Gausu induotinių epifitų, medinių paparčių. Miškuose nuolat „lyja“ -  rūkas kondensuojasi ant medžių lapų ir nulaša. Vakarop pasieksite Riobambą (arba Alausi), nakvynė Riobamboje (arba Alausi). Nakvynė viešbutyje, asjendoje.

6
diena. Riobamba (Alausi) – Ingapirka – Kuenka.

Pusryčiai. Ryte vyksite į netoli Alausi miestelio esančią apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria Andų aukštikalnių panorama ir kvapą gniaužiantys vaizdai į „Velnio nosies“ (El Nariz del Diablo, Devil's Nose), stačiais kalno šlaitais besileidžiantį, geležinkelį.

Tai viena garsiausių ir vaizdingiausių pasaulyje geležinkelio atkarpų. Kažkada šis geležinkelis, laikomas kone technikos stebuklu, kirto visą šalį – traukinio bėgiai jungė sostinę Kitą su pietuose įsikūrusiu Gvajakiliu. Šiuo metu nevyksta išvykos „Velnio nosies“ traukiniu. GRŪDA seka situaciją ir, atnaujinus traukinio maršrutą,  iš karto pasiūlys savo keliautojams.

Vėliau vyksite į Kuenką. Pakeliui sustosite svarbiausioje ir geriausiai išlikusioje inkų archeologinėje radimvietėje Ingapirka (kečua k. „inkų siena“).

Tai senovinio inkų miesto ir sakralinio komplekso liekanos, išsidėsčiusios ant žole apaugusios kalvos maždaug 3100 m aukštyje virš jūros lygio. Dar prieš pastatant Saulės šventyklą inkai šią vietą laikė šventa. Vaikščiodami po radimvietę, ją apžiūrėsite, sužinosite daug įdomaus apie inkų gyvenimą, jų apeigas ir ritualus. Vakarop atvyksite į Kuenką (2560 m virš jūros lygio). Nakvynė viešbutyje.

7
diena. Kuenka – Kachaso nacionalinis parkas – Gvajakilis.

Pusryčiai. Pažintis su Kuenkos miestu, žymiu gausiu kolonijinės architektūros paveldu. Šis miestas konkuruoja su Ekvadoro sostine dėl gražiausio šalies miesto titulo. 1999 m. Kuenka dėl savo architektūros įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Svarbiausi miesto objektai yra Gėlių aikštė, Senoji katedra (pastatyta 1567 m.), Naujoji katedra (1967 m.), kitos XVI–XVII a. bažnyčios ir vienuolynai (El Carmen de Asuncion, La Concepcion), galerijos, apžvalgos aikštelė. Sakoma, kad Kuenka yra europietiškiausias miestas visoje Lotynų Amerikoje. Miestas garsėja sidabro dirbiniais ir galvos apdangalų gamyba. Kepurės ir skrybėlės parduodamos specialiose parduotuvėse, o turguje galima pamatyti, kaip jas pina indėnės. Panamomis vadinamų kepurių tikroji tėvynė yra Kuenka. Iš šio Ekvadoro miesto jos buvo eksportuojamos į Panamą nuo saulės kaitros besivaduojantiems kanalo statytojams.

Vėliau važiuosite link Kachaso nacionalinio parko, garsėjančio 275 Andų aukštikalnių ežerais ir kriokliais, ypatingu tundros ir pievų kraštovaizdžiu (3100 - 4450 m virš jūros lygio). Čia gyvena daug endeminių, nykstančių gyvūnų. Kartais pasiseka pamatyti šventąjį indėnų paukštį kondorą.

Toliau kelionė į Gvajakilį, pagrindinį Ekvadoro uostą ir didžiausią šalies miestą, išsidėsčiusį prie Gvajaso upės, netoli Gvajakilio įlankos Ramiojo vandenyno pakrantėje. Gvajakilis lenkia sostinę ekonomine galia – čia įsikūrę daugiau nei pusė Ekvadoro kompanijų –  ir varžosi dėl politinės įtakos šalyje. Gvajakilyje keliautojus žavi į kalną kopiantis spalvingas senasis kvartalas. Siūlome pasivaikščioti krantine, stabtelėti miesto parke fotosesijai su šėliojančiomis iguanomis. Nakvynė viešbutyje.

8-11
dienos. Skrydis Gvajakilis – Baltra. Santa Kruso ir Isabelos salos.

Pusryčiai. Skrydis Gvajakilis – Baltros salos oro uostas.

Atvykus transferas į Santa Kruso arba Isabelos salą, apsigyvenimas viešbutyje. (5 dienos, 4 nakvynės viešbutyje, 4 pusryčiai, 4 pietūs, 4 vakarienės). Patogiausias būdas keliauti po Galapagus – plaukti laiveliais nuo vienos vulkaninės salos iki kitos, grįžtant nakvoti į Santa Kruso arba Isabelos salą.  

Antroje pagal dydį archipelago saloje - Santa Kruso - nufotografuosite kraterius dvynius, pasivaikščiosite po lavos tunelius. Jums bus pasiūlyta išvyka į Č. Darvino tyrimų stotį, kuri taip pavadinta primenant, jog būtent Galapagų salų gamta įkvėpė garsųjį tyrinėtoją parašyti veikalą „Rūšių atsiradimas“. Apsilankymas Tortuga (Vėžlių) paplūdimyje, kuris vadinamas pačiu gražiausiu dėl puikios maudynėms tinkamos balto, švelnaus smėlio pakrantės ir natūralios jūrinių iguanų bei paukščių (ypač flamingų) kaimynystės.

Be gausybės jūrinių iguanų čia galima sutikti jūrinių vėžlių ir net mažų rykliukų. Iš Puerto Ajoros į Tortuga paplūdimį nueisite pėsčiomis per 45 min arba nuplauksite vandens taksi (apie 10 USD asmeniui į vieną pusę). Laisvas laikas  didžiausiame  archipelago mieste Puerto Ajoros, kur galėsite paskanauti vietinės virtuvės patiekalų. Žiūrėkite, ką valgo linksmi, triukšmingi ir apkūnūs vietiniai ir sėskite greta jų, nepaisydami ypatingos švaros, tačiau būdami garantuoti dėl maisto kokybės ir adekvačių kainų. Ką gi valgo vietos žmonės: krabų sriubą, aštuonkojų, kitų jūrų gyvių ar mėsos troškinį, užsigerdami saldžiomis šviežiai spaustomis sultimis. Už kelių kvartalų kavinėje turistams vieno patiekalo kaina bus penkeriopai didesnė, bet šypsenų ir apkūnumo mažiau.

Isabelos sala – didžiausia archipelage – garsėja veikiančiu 1707 metrų aukščio Volfo ugnikalniu. Jūsų laukia maudynės ir paviršinis nardymas Concha de Perla – natūralioje lagūnoje. Jeigu lydės sėkmė, plaukiosite kartu su jūrų liūtais, vėžliais ir pingvinais krištolinio skaidrumo vandenyje.

Galimybė apsilankyti  "La Galapaguera" – vėžlių veisimo centre. Galapaguose negausu augalų ir gyvūnų rūšių, bet dauguma jų yra savitos. Tik čia dar galima pamatyti dramblinių vėžlių ir neskraidančių kormoranų. Tik čia veisiasi jūrinės ir kaktusais mintančios sausumos iguanos. Juodos jūrinės iguanos – vieninteliai ropliai pasaulyje, sugebantys maitintis po vandeniu. Buku snukučiu jos ėda dumblius kąsdamos šoniniais dantimis kaip šunys. Šiuos nuostabius gyvūnus galima pamatyti tik Galapaguose. Sušalusios vėsiame vandenyje, iguanos turi sušilti, todėl išlipusios į krantą prisiploja ant smėlio ar užropoja ant akmenų. Isabelos pakrantėje jų šimtai – didelių ir mažų. Jos ropinėja ne tik prie vandens, bet ir vaikštinėja po miestelį. Isabelos saloje keliautojai grožisi mangrovėse žirgaliojančiais rožiniais flamingais, kopia į Siera Negra vulkaną, kurio apie 10 km diametro krateris yra didžiausias Galapaguose ir antras pagal dydį pasaulyje po Ngorongoro kraterio.

Būsite nuvežti prie pradinio maršruto taško. Maždaug po 1.5 val. ėjimo pasieksite Sierra Negra vulkano kraterio sieną. Apžvelgę kraterį ir pasidarę efektingų nuotraukų, grįšite atgal. Vėliau apžiūrėsite 100 m ilgio ir 7 m aukščio iš lavos blokų kalinių pastatytą sieną. Nuo 1946 m. iki 1959 m. Isabelos saloje buvo kalėjimas, garsėjęs sunkiomis gyvenimo ir darbo sąlygomis, todėl statinys buvo pavadintas  „Ašarų siena“. Esant galimybei, lankysite Tintoreras paplūdimį, kur stebėsite jūrų liūtus, rykliukus, Galapagų pingvinus ir jūrines iguanas.

Esant galimybei (jei bus pageidaujančių) už papildomą mokestį užsakysime išvykas į rečiau lankomas ir sunkiau pasiekiamas saleles. Kiekviena Galapagų salyno sala yra savita – turi kuo pasigirti Bartolomėjaus, Santa Fe, Floriano, Seymouro, Espanjolos, Genovesos ir kitos salos.

 

DIENOS IŠVYKA Į BARTOLOMĖJAUS SALĄ.
Į šią salą galima nuvykti autobusu ir laiveliu. Pirmiausia važiuojama 42 km iš Puerto Ajoros iki Itabakos kanalo, po to sėdama į laivelį ir plaukiama apie 30 km iki Bartolomėjaus salos.
Nedidukė vulkaninės kilmės sala prisišliejusi prie pat rytinės Santjago salos pakrantės garsėja pribloškiančiu kraštovaizdžiu. Juodi lavos laukai kontrastuoja su jauna ryškiai žalia augmenija ir smėlėtais paplūdimiais. Mediniais laiptukais pakilę į aukščiausią vulkano kraterio tašką, gėrėsitės įspūdingu vaizdu į artimiausias salas ir pribloškiančią Pinnacle Rock panorama.
- Paviršiniam nardymui ir maudynėms skirta apie 1 val.
- Turas su pietumis.

Svarbu! Galapagų nac. parko administracija turi teisę keisti lankomas salas ir jų objektus (priklausomai nuo oro salygų, gyvūnų susitelkimo vietų ir kt.).

12
diena. Santa Kruso sala – Baltra. Skrydis į Gvajakilį arba Kitą.

Pervežimas į Baltros oro uostą. Skrydis į Gvajakilį arba Kitą. Laisvas vakaras. Nakvynė viešbutyje.

13-14
dienos. Skrydis Gvajakilis (Kitas) – tarpiniai oro uostai – Vilnius.

Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis į Europą. Grįžimas į Lietuvą.

Įskaičiuota į kelionės kainą
  • Kelionė autobusu/mikroautobusu pagal programą.
  • Lėktuvų bilietai skrydžiams Gvajakilis – Baltra – Gvajakilis arba Kitas.
  • 12 nakvynių su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), asjendose (viešbučiuose, įrengtuose buvusiuose plantatorių namuose), lodžijose, svečių namuose.
  • Maitinimas: 4 pietūs, 4 vakarienės.
  • Ekskursinė – pramoginė programa.
  • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir parkus pagal programą.
  • Paviršinio nardymo reikmenų komplektas (Galapagų salose).
  • Vietinių gidų paslaugos.
  • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 1200 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
  • Migracinė kortelė Galapagų salose „Ingala“ ~20 USD.
  • Galapagų salų nacionalinio parko lankymo mokestis ~100 USD.
  • Isabelos salos lankymo mokestis ~10 USD.
  • Dienos išvyka į Bartolomėjaus arba kitą salą (kaina tikslinama).
  • Gėrimai pietų ir vakarienės metu, arbatpinigiai vietos gidams, vandens taksi paslaugos (nuo 1 USD), asmeninės išlaidos.
  • Ausinukų nuoma (40 EUR/asm.).
  • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai) , gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
  • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Svarbi informacija
Papildoma informacija
  • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
  • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
  • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
  • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
  • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz., vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
  • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams/
  • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 10 - 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
  • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Pasas turi būti tvarkingas, nesuplyšęs, jame neturi būti neoficialių antspaudų. Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
  • KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ IR ORO VEŽĖJŲ VEIKSMUS.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Ekvadoras

Informacija ruošiama.

Kolumbija

Informacija apie Kolumbiją

Plotas. 1 138 910 km²Kolumbijos žemelapis

Oficialus pavadinimas. Kolumbijos Respublika.

Sostinė. Bogota.

Geografija. Kolumbijos Respublika išsidėsčiusi Pietų Amerikos šiaurės vakaruose, tarp Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno. Ribojasi su Panama, Venesuela, Brazilija, Peru ir Ekvadoru. Šalies krantus skalauja Ramusis vandenynas ir Karibų jūra. Kolumbijai priklauso trys salos Karibų jūroje (San Andresas, Providensija ir Santa Katalina), sudarančios San Andreso ir Providensijos departamentą. Sausuma dalijama į 4 geografinius regionus: Andų kalnus, Karibų jūros pakrantės žemumas, Ramiojo vandenyno žemumas ir Rytų Kolumbijos selvą. Andų kalnai nusidriekę iš pietvakarių į šiaurės rytus ir atskirti Kolumbijos Masyvo, kurį sudaro 3 kalnagūbriai (Rytų, Centrinis, Vakarų), atskirti giliais ir ilgais Kaukos ir Magdalenos upių slėniais. Aukščiausia Kolumbijos vieta yra Siera Nevada de Santa Marta masyve – Kristobal Kolon viršukalnė (5700 m). ir Bolivaro viršukalnė (5775 m). Rytinę Kolumbijos dalį užima savanos ir selvos, kertamos Orinoko ir Amazonės baseino upių. Šiaurinė dalis vadinama Llanos – jai būdinga savanų augalija. Pietinė dalis vadinama Amazonia, padengta tropiniais miškais.

Klimatas. Kolumbijoje vyrauja tropinis klimatas. Yra du ryškūs sezonai – sausasis ir lietingasis. Drėgniausia šalyje būna gegužės-spalio mėnesiais. Upių slėniuose bei kalnų šlaituose oro temperatūra aukšta ištisus metus (+24-38°C). Aukštikalnėse vėsiau, žiemos būna šaltos, aukščiausios viršukalnės padengtos sniegu. Karibų jūros pakrantėje vyrauja karšti ir drėgni orai. Amazonijoje ir Llanos regione vyrauja lietingas klimatas, paprastai oro temperatūra svyruoja nuo +25°C iki +30°C.

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra 0C dienos/nakties

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

Bogota

20/6

20/7

20/8

20/9

19/9

19/9

18/8

19/8

19/7

19/8

19/8

20/7

Medeljinas

28/17

28/18

28/18

28/18

28/18

28/17

28/17

29/17

28/17

27/17

27/17

27/17

Kartagena

31/24

31/24

31/25

31/26

32/26

32/26

32/26

32/26

32/26

31/25

31/25

31/25

Gyventojai. 51.5 mln. (2021 m. duomenimis).

Kalba. Oficiali kalba – ispanų.

Religija. Romos katalikai 75 %, protestantai 15 %, kitos religijos 5 %, netikintys 5 %.

Elektra. Elektros įtampa yra 110V (60Hz). Elektros lizdai Kolumbijoje yra A ir B tipo (reikalingas adapteris).

A

B

Kolumbijos kištukai_1

Kolumbijos kištukai_2

Laikas. Laiko juosta: GMT-5; laiko skirtumas su Lietuva -7val. (www.worldtimeserver.com)   

Telefonas. Tarptautinis Kolumbijos kodas yra +57, skambinant iš Kolumbijos į Lietuvą reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių TELIA, BITĖ ir TELE2 ryšys Kolumbijoje galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.telia.lt, www.bite.lt, www.tele2.lt).

Pinigai. Kolumbijos piniginis vienetas – pesas (COP). 1 USD = 4652,65 COP,  1 EUR = 5045,15 COP (pagal 2023 01 31 dienos valiutų kursus).

Virtuvė. Daugumą Kolumbijos virtuvės patiekalų sudaro paukštiena, kiauliena, bulvės, ryžiai ir pupelės. Štai keletas tradicinių Kolumbijos patiekalų: Ajiaco – sriuba iš vištienos, kukurūzų, bulvių ir vietinių žolelių. Ajiaco dažnai patiekiama su baltais ryžiais ir avokadu. Tamales – kukurūzai su kiauliena arba vištiena, daržovėmis ir kiaušiniais, patiekiama bananų lapuose. Lechona – keptas paršelis, įdarytas ryžiais ir daržovėmis. Buñuelos – gruzdintos spurgos su sūriu.

Sveikata, skiepai.

- Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą užsienyje.

- BŪTINAS geltonojo drugio skiepų sertifikatas.

- Rekomenduojami skiepai dėl galimų infekcijų: hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos“ telefonu 85 2649676. Papildomos informacijos rasite interneto svetainėje: https://nvsc.lrv.lt/skiepai-keliautojams

- Vanduo gali būti potencialus infekcijos šaltinis. Negerkite vandens iš čiaupo. Vandenį pirkite tik patikimai atrodančiuose buteliukuose. Nepirkite vaisvandenių, alkoholio su ledo gabaliukais. Jokiu būdu nevalgykite vaisinių ledų. Pasirūpinkite, kad išvykų metu kuprinėlėje ar krepšyje visada turėtumėte ko nors atsigerti.

Sienos kirtimas.

- Atvykstant į Kolumbiją būtina turėti pasą, galiojantį mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies.

- Vykstant į Kolumbiją Lietuvos piliečiams viza nereikalinga.

- Būtina užpildyti keleivio deklaracijos formą:  https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/public/preregistro.jsf Ji turi būti pateikta ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki išvykimo.

- Būtinas arba skiepų nuo Covid-19 sertifikatas anglų kalba (pilna vakcinacija, atlikta ne mažiau kaip 14 dienų iki atvykimo į šalį), arba neigiamo PGR testo rezultato sertifikatas anglų kalba, atliktas ne seniau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį, arba neigiamo antigenų testo rezultato sertifikatas anglų kalba, atliktas ne seniau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį.

Į šalį leidžiama įsivežti: 2 l alkoholinių gėrimų, 200 vnt. cigarečių, 50 vnt. cigarų, 50 g tabako. Į šalį draudžiama įsivežti narkotines medžiagas, psichotropines medžiagas ar vaistus, sprogmenis, pavojingus aštrius daiktus ir kt. Iš šalies eksportuojant antikinius dirbinius, fosilijas ar kitas vertybes keliautojai privalo turėti oficialius šių daiktų dokumentus, kuriuos išduoda šiuos daiktus legaliai pardavinėjančios parduotuvės. Draudžiama išvežti gyvūnus bei augalų sėklas, nebent turėtumėte specialų leidimą. Jei abejojate dėl kokių nors vežamų daiktų, pasiteiraukite dėl jų muitinės pareigūnų prieš praeidami kontrolės postą.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS SAN PAULE (BRAZILIJOS FEDERACINĖ RESPUBLIKA)

Adresas: Avenida Irai 438, cj. 34, Indianópolis, CEP 04082-001 Sao Paulo - SP, Brazilija

Telefono nr.: +55 11 2614 8665

El.p. adresas: kons.br@mfa.lt

Svetainė: http://br.mfa.lt/

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai

Ispanijos generalinis konsulatas Bogotoje, atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Calle 94A n.º 11A-70

Telefono nr.: +571 628 3910

El.p. adresas: cog.bogota@maec.es

Lietuvos Respublikos garbės konsulas

ENRIQUE DURANA CONCHA

Adresas: Carrera 106 No. 15A - 25 OF. 420 Edificio Business Center Zona Franca Bogota, Kolumbija

Telefono nr.: +571 805 0168

El.p. adresas: consulituania@outlook.com

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
4459 €