Armėnijos magija: laukiniai kalnai ir senoji architektūra 8d.
- Išsamus, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, padedantis visapusiškai pažinti šią unikalią šalį (gamta, istorija, kultūra, religija, menas, politika).
- Keliaudami GRŪDOS sukurtu maršrutu turėsite išskirtinę galimybę iš arčiau pažinti Armėnijos virtuvę, dalyvausite avienos patiekalų, armėniško patiekalo – dolma, armėnų duonos – lavašo gaminimo pamokose.
- Visi viešbučiai ir svečių namai kruopščiai atrinkti GRŪDOS kelionių ekspertų.
- Dvi nakvynės prie Sevano ežero.
- Skanus nacionalinis maistas, puikaus vyno degustavimas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
- Patikimi ir patikrinti partneriai Armėnijoje.
- Kvalifikuoti vietos gidai.
- Profesionalus kvalifikuotas kelionių vadovas iš Lietuvos.
Kelionės aukso fondas
- Ečmiadzinas – religinis Armėnijos centras. Miestas garsėja savo katedra – viena seniausių bažnyčių pasaulyje (UNESCO paveldas).
- Zvartnoco katedra – Armėnijos viduramžių architektūros šedevras, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
- Jerevano Respublikos aikštė – centrinė sostinės aikštė, kurią XX amžiaus pirmoje pusėje suprojektavo architektas A. Tamanianas, troškęs savo mylimą miestą paversti Armėnijos Paryžiumi.
- Kaskados – tai žaismingas šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi, iš kurio pakilus ant parko viršūnės, atsiveria plati Jerevano panorama, ją „piešia“ namų stogai ir tolumoje išryškėjančios kalnų linijos.
- Kor Virapo vienuolynas, paskęstantis Ararato kalno peizaže – šis vaizdas laikomas vienu gražiausiu visoje Armėnijoje.
- Trchuneri ola, dar vadinama „paukščio ola“, kurioje rasti seniausi pasaulyje gyvenvietės įrodymai.
- Noravankas – Viduramžiais tarp raukšlėtų, rausvų uolų greta Amaghu upės suformuoto tarpeklio, išaugęs vienuolynas, kurio Šventos Motinos bažnyčia greičiausiai buvo paskutinis anų laikų skulptūros ir architektūros talento Momiko šedevras. Tarp kitų sakralių vertybių, vienuolyne įkurdinta unikali Dievo Tėvo skulptūra, bene tokia vienintelė pasaulyje.
- Zorac kareras – priešistorinė archeologinė vietovė, dar vadinama „Armėnijos Stounhendžu“, įsikūrusi ant uolėto iškyšulio šalia Sisiano miesto, garsėjanti unikaliomis akmens kapavietėmis.
- Pažintis su IX a. pastatytu, vienu seniausiu ir įstabiausiu Armėnijos architektūriniu paminklu – Tatevo vienuolynu, į kurį pasikelsite lyno keliu, įtrauktu į pasaulio Gineso rekordus kaip ilgiausias dvigubo takelio lyno keltuvas.
- Orebliano karavansarajus – geriausiai išsilaikęs karavansarajus visoje šalyje.
- Sevano ežeras – Armėnijos gamtos turtas, atgaiva sielai ir kūnui. Kartu su aplink „banguojančiais“ kalnais ežeras išlieja ypač romantišką peizažą.
- Sevanavankas – Sevano ežero pusiasalyje jau daugiau nei tūkstantį metų skaičiuojantis vienuolynas, kurio mūrai ir tolumoje raibuliuojantis vanduo sukuria neįtikėtiną harmonijos pojūtį.
- Noratus kapinės, kuriose gausu akmeninių antkapių, vadinamų chačkarais, su juose iškaltais reljefiniais raštais ar kryžiais.
- Diližano miestelis – „Armėniška Šveicarija“, kuris žavi savo gamta ir mineralinio vandens šaltiniais.
- Achpato ir Sanahino vienuolynų kompleksai, įsikūrę tarp mistiškų kalvų netoli Alaverdžio miestelio, gražiausi Armėnijos religinės architektūros pavyzdžiai, įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą.
- Garni – nežemiškai gražioje vietoje, Garni tarpeklyje, iškilusi pagoniška šventovė – toks vienintelis Armėnijoje išlikęs ikikrikščioniškų kultų statinys. Įspūdinga šventykla galėjo būti skirta Saulės dievui Mitrai garbinti.
- Gegardas – žmogaus tikėjimo ir senovinės architektūros didybės pavyzdys. Tai ant uolos skardžio, Azato upės Garni tarpeklyje stūksantis vienuolynas.
Skrydis: Vilnius – Jerevanas (gali būti su persėdimu). Nusileidę oro uoste ir sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, susitiksite su vietiniu gidu ir netrukus įsisuksite į pažintį su Armėnija.
Pirmiausia vyksite apie 20 kilometrų nuo Jerevano apžiūrėti bizantiškojo šedevro – Zvartnoco – Dangiškųjų angelų – katedros (prie Vaharšapato miesto), kuri įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Simboliška, kad rafinuotų kolonų, sueinančių į arkas, įrėmintą šventovę stebi Araratas – kalnas, ant kurio, anot biblijinių pasakojimų, turėjo nutūpti Nojaus balandis. VII amžiuje katedra iškilo Armėniją apkrikštijusio Grigorijaus Švietėjo garbei. Nėra tiksliai žinoma, kodėl katedra sugriuvo, bet vyrauja nuomonė, kad ją įveikė žemės drebėjimas. Vis dėlto stichija ateities kartoms paliko romantiškus griuvėsius, kurie buvo rasti tik XX amžiaus pradžioje, o dar gilesniuose sluoksniuose aptikta Urartu laikų miesto užuominų. Zvartnoco katedros žavesys per amžius ne blėso, o tik stiprėjo.
Netrukus sustosite prie dar vieno reikšmingo religinio monumento ir dvasinio Armėnijos centro – Ečmiadzino katedros*, statytos IV amžiuje. Tai viena seniausių bažnyčių pasaulyje, įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Statybas inicijavo Jums jau žinomas misionierius Grigorijus, pakrikštijęs valdovą Tiridatą III Armėną ir jo dvariškius. Legenda byloja, kad bazilikai iškilti padėjo Šv. Grigorijaus vizija. Joje pasirodė besileidžiantis iš dangaus Kristus ir auksiniu kūju trenkiantis į žemę toje vietoje, kur turėtų atsirasti pirmieji krikščionių maldos namai... Laikui bėgant bažnyčia keitėsi, bet iki šiol joje jaučiama senųjų laikų energija. Grįšite į Jerevaną.
Jerevanas – didžiausias šalies miestas, išsidėstęs prie Razdano upės, Ararato kalno papėdėje, netoli sienos su Turkija. Armėnijos sostinė įkurta labai seniai, dar anksčiau nei Roma – 782 m. pr. m. e. Šalis pagal plotą yra maždaug du kartus mažesnė nei Lietuva, o didžiąją dalį jos užima kalnai. Teigiama, jog iš viso pasaulyje išsibarstę net penki milijonai armėnų, o šalyje įsikūrę tik apie tris, o iš jų – net apie milijoną gyvena sostinėje. Armėnijos nacionalinis simbolis ir pasididžiavimas – Ararato kalnas. Jo baltą viršūnę galima pamatyti iš daugelio šalies vietų, o giedrą dieną ji matoma ir Jerevane. Jei tik oras bus tinkamas, viešėdami Jerevane ir jo apylinkėse, Jūs tikrai pamatysite platų ir snieguotą vulkaną, kurio aukštis – daugiau nei 5000 metrų. Miega jis įsitaisęs Turkijoje, apie 40 kilometrų į pietus nuo Armėnijos, nors, regis, jis – visai čia pat.
Ararato kalno papėdėje kadaise rungėsi ir prasilenkinėjo skirtingos Azijos ir Europos tautos bei dinastijos. Antai garsiosios, Biblijoje minimos Urartu valstybės miestas Erebuni dabartinio Jerevano teritorijoje buvo jau VIII amžiuje prieš mūsų erą. Jį valdė ir romėnai, ir persai Sasanidai, ir arabai, o XIV amžiuje Jerevanas priklausė galingai Mogolų dinastijos pradininko Tamerlano, kitaip dar žinomo kaip Timūras Šlubasis, imperijai. Kalnų apsuptą ir Razdano upės dalijamą miestą XV amžiuje užėmė persai, vėlesniais šimtmečiais jį pakaitomis valdė Osmanų Turkija ir Persija, o XIX amžiuje Jerevanas atiteko carinei Rusijai. Net sovietai nesugebėjo iš Armėnijos atimti jos tradicinio veido su skirtingais – krikščioniškos ir islamiškos – kultūrų bei gyvenimų sluoksniais. Juos kelionės metu atidenginėsite po truputį.
Jerevanas svarbus pramonės ir kultūros centras, o lankytinos vietos žavios ir įdomios. Pilnas kontrastų miestas - europietiškos ir azijietiškos kultūros mišinys. Čia rasite daugybę parkų, muziejų, kelias dideles viešąsias bibliotekas, botanikos ir zoologijos sodus. Naktinis Jerevano gyvenimas taip pat įdomus ir įtraukiantis, galintis pasiūlyti daugybę pramogų net išrankiausiems turistams.
Vėliau, esant galimybei, lankysitės garsiojo „Ararat“ brendžio gamykloje, pastatytoje 1887 metais, kurioje ragausite šio žymaus armėniško gėrimo. Iš vietinių baltųjų vynuogių gaminamas populiarusis brendis buvo labai mėgstamas net paties V. Čerčilio! Gamykloje įkurtas muziejus, vyksta brendžio degustacijos. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Šiandien pradėsite pažintį su Armėnijos sostine Jerevanu – moderniu ir spalvingu miestu. Vyksite į Jerevano centrą – Respublikos aikštę, kurią XX amžiaus pirmoje pusėje suprojektavo architektas, A. Tamanianas, troškęs savo mylimą miestą paversti Armėnijos Paryžiumi. Tarp aikštę supančių pastatų yra Vyriausybės rūmai, Užsienio reikalų bei Transporto ir Komunikacijų ministerijos, Istorijos muziejus, 8-ajame dešimtmetyje iškilusi Nacionalinė galerija, „Marriott“ viešbutis. Patyrinėti šią moderniąją architektūrą bus tikrai įdomu. Iš anksto pasufleruojame, kodėl Jerevanas dar vadinamas Rausvuoju miestu - kai kurie pastatai sumūryti iš ryškaus klintinio (vulkaninio) tufo – tai miestui suteikia savitumo ir jaukumo.
Stabtelėsite prie dar vieno didžio A. Tamaniano projekto – Nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro. Pirmoji opera jame buvo pastatyta 1933 metais. Mums, lietuviams, armėnų opera sentimentus kelia ne tik dėl panašių išgyvenimų, kuriuos teko menui patirti sovietmečiu, bet ir dėl šviesaus atminimo tenoro Geghamo Grigoriano artumo su Lietuva – jo ir primadonos Irenos Milkevičiūtės dukra, gimusi ir augusi Vilniuje Asmik Grigorian seka tėvų pėdomis ir yra tarptautiniu lygiu pripažinta operos žvaigždė. Jei šios kelionės metu bendraudami su armėnais nukrypsite į pokalbį apie savo šalį, nustebsite, kiek daug jie apie mus žino.
Šiandien taip pat aplankysite memorialą ir genocido muziejų*, nuo kurio stogo atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Ararato slėnį ir didingą Ararato kalną. Vėliau lankysite naują Jerevano muziejų po atviru dangumi – Kaskados, apstatytą žaismingomis šiuolaikinių menininkų skulptūromis. Šį kelių lygių kompleksą puošia fontanai, iš čia atsiveria nepamirštamas vaizdas į Jerevano centrą ir Ararato kalną. Laiptais arba eskalatoriumi pakilsite į Pergalės parką, kuriame stovi Motinos Armėnijos skulptūra. Iš čia taip pat atsiveria pribloškianti miesto panorama.
Vakarą siūlome praleisti vietiniame restorane su folkloro pasirodymu. Po vakarienės pasivaikščiosite Šiaurės alėja link Respublikos aikštės, kur galėsite pasigrožėti šokančių fontanų šou. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Važiuosite į ypatingą vietą – kur Araratas alsuoja į istorinio vienuolyno mūrus – tarsi gynybinę Armėnijos sieną. Jei bus saulėta, o dangus skaidrus, šį legendinį galiūną išvysite visu savo grožiu, tik prisidengusį balsva sniego ir ledo paklode. Jei bus debesuota, garsiosios viršukalnės fragmentus gaudysite tarp debesų. Jei bus apsiniaukę ar lis, Araratą slėps pilkšva rūko ir kritulių širma, kuri bet kada gali pasitraukti. Araratas stulbina visada! O jo plačioje, lygioje papėdėje, visai netoli Turkijos, Jus pasitiks Pokr Vedi kaimelyje įspūdingas Kor Virapo vienuolynas*. Tai dar vienas iškalbingas atvirukas Jūsų akims ir sielai, į kurį bent sykį verčiau patekti patiems nei visą gyvenimą gerėtis vaizdais nuotraukose.
Tiksli Kor Virapo statybų data nugrimzdusi į praeities gelmes, bet virš jų iškilusios reikšmingų Armėnijos ir krikščionybės raidai įvykių versijos. Manoma, kad šiame vienuolyne buvo kalėjimas, kuriame keliolika metų kentėjo uždarytas Grigorijus Švietėjas, vėliau tapęs jį įkalinusio karaliaus religiniu mentoriumi ir pirmuoju armėnų apaštališkosios bažnyčios vadovu. Vienuolyno gyvybę šiandien palaiko piligrimai, traukiantys į mišias, rengiamas, kaip manoma, V amžiuje statytoje bažnyčioje.
Vėliau lankysitės Trchuneri oloje*, dar vadinamoje „paukščio ola“, kurioje aptikti seniausi pasaulyje gyvenvietės įrodymai. Toliau važiuosite į Areni kaimą Armėnijos pietuose, geriausiai žinomą dėl vyno gamybos ir Areni-1 urvų komplekso, kuriame rasta seniausia žinoma vyninė pasaulyje. Tai 6100 metų senumo vyno darykla, dėka kurios Armėniją drąsiai galima laikyti seniausiu vyno gamybos regionu pasaulyje. Vyno degustacija vietinėje vyninėje.
Šiandien aplankysite ir kitą energiškai galingą vienuolyną – Noravanką*. Viduramžiais jis išaugo tarp uolų greta Amaghu upės suformuoto tarpeklio. Patys įvertinsite, kuri architektūra stipresnė ir išraiškingesnė – gamtiškoji, tiksliau, rausvos, raukšlėtos uolos, kurios saugo senuosius maldos ir meditacijos namus, ar vis dėlto vienuolynas ir jo Šventos Motinos bažnyčia, išsiskirianti savo konstrukcija ir dekoru. Greičiausiai tai paskutinis anų laikų skulptūros ir architektūros talento Momiko gyvenimo šedevras. Tarp kitų sakralių vertybių, vienuolyne įkurdinta unikali, vienintelė tokia pasaulyje Dievo Tėvo skulptūra. Vėliau vyksite į Zorac karerą*. Ši priešistorinė archeologinė vietovė, dar vadinama „Armėnijos Stounhendžu“, yra įsikūrusi ant uolėto iškyšulio šalia Sisiano miesto ir garsėja unikaliomis akmens kapavietėmis. Akmenys išdėstyti ratais, aštuoniasdešimt penkiuose iš jų padarytos skylės. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba svečių namuose Gorio apylinkėse.
Pusryčiai. Dieną pradėsite nuo pažinties su senuoju Khndzoresk uolų miestu, kuriame žmonės gyveno net iki XX a. vidurio. Remiantis kai kuriais skaičiavimais, čia gyveno iki 15 tūkstančių žmonių. Kaime buvo net dvi bažnyčios ir trys mokyklos. Turėsite galimybę patyrinėti šią įspūdingą vietovę, vaikščiodami beždžionių tiltu, nutiestu virš urvų labirinto. Vėliau iš Halidzor kaimelio lyno keltuvu* pasikelsite į Tatevo vienuolyną*. Kelionė bus tikrai išskirtinė, nes šis lyno kelias įtraukas į pasaulio Gineso rekordus kaip ilgiausias dvigubo takelio lyno keltuvas. Toliau važiuosite vaizdinga Vardenyats kalnų perėja, kur aplankysite Orebliano karavansarajų*. Jis įsikūręs pietinėje Vardenyats kalnų perėjos pusėje, 2410 m virš jūros lygio. Tai geriausiai išsilaikęs karavansarajus visoje šalyje.
Nepaprastas, tyras Armėnijos grožis užplūs Jus prie Sevano ežero. Jis tyvuliuoja beveik 2 kilometrų aukštyje. Kartu su aplink „banguojančiais“ kalnais ežeras išlieja ypač romantišką peizažą.
Sevanas, taip pat žinomas kaip Geharkunikas, Gehamo jūra ir Gokčia – pats didžiausias ežeras Kaukazo kalnuose, Armėnijoje. Telkšo tektoninėje įduboje Armėnijos kalnyne. Ežerą supa kalnai. Artanišo ir Noratuso kyšuliai ežerą dalina į dvi dalis – gilesnį, raižytais krantais Šiaurės Sevaną šiaurės vakaruose ir seklesnį, lygiu dugnu ir krantais Didįjį Sevaną pietryčiuose. Šias dalis jungia platus sąsiauris. Giliausia ežero vieta siekia 83 m. Šiaurės vakarinėje dalyje seniau buvo Sevano sala, bet, sumažinus ežero vandens lygį, ji virto pusiasaliu. Ežeras gėlas, žydros spalvos. Į Sevaną suteka 28 upės, o išteka vienintelis Razdanas. Sevano ežere veisiasi endeminės sevaninės lašišos. Taip pat yra sykų, auksinių žuvelių, vėžių. Pakrantėse gyvena gausūs paukščių būriai – armėninės žuvėdros, mažosios gulbės, mažosios žąsys, rudės, šalminės antys, kirai kvatokliai. Ežeras ir jo apylinkės priklauso Sevano nacionaliniui parkui. Šiaurės vakarinėje ežero pakrantėje įsikūręs Sevano miestas, aplink išsidėstę keletas mažesnių gyvenviečių. Sevanas – populiarus turistinis ir rekreacinis šalies objektas. Pakrantėse išlikę daug senovinių armėnų vienuolynų, archeologinių radimviečių.
Vėliau, esant galimybei, lankysite viduramžių Noratus kapines - jose gausu akmeninių antkapių, vadinamų chačkarais, su juose iškaltais reljefiniais raštais ar kryžiais. Armėnai chačkarus statė siekdami paminėti svarbius istorinius įvykius, miestų, bažnyčių, kitų atmintinų objektų statybą, pagerbti iškilias asmenybes. 2010 m. chačkarai, jų simbolika ir raižybos meistrystė įtraukta į UNESCO nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. Daugiausiai chačkarų išliko būtent Noratus kapinėse.
O dienos pabaigai Jums palikome viešnagę viename vaizdingiausių šalies vienuolynų kompleksų – Sevanavanke*, kuris ežero pusiasalyje buvo pastatytas daugiau nei prieš tūkstantį metų. Esant galimybei, šiandien pasiūlysime avienos patiekalų gaminimo pamoką. Virtuvės šefas išduos paslaptį, kaip skaniai paruošti avieną molinėje krosnyje. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose.
Pusryčiai. Vyksite į Diližano miestelį, „Armėnišką Šveicariją“, kuris žavi savo gamta ir mineralinio vandens šaltiniais. Lankysite Diližano senamiestį, kuriame gausu jaukių restoranėlių ir vietinių mažų parduotuvėlių, čia galėsite įsigyti išskirtinių armėniškų suvenyrų, tam turėsite laisvo laiko.
Esant galimybei, siūloma tradicinio armėniško patiekalo – dolma gaminimo pamoka**. Kelionę tęsite į Lori regioną, į Achpato ir Sanaino vienuolynų kompleksus*, įsikūrusius tarp mistiškų kalvų netoli Alaverdžio miestelio. Abu kompleksai yra gražiausi Armėnijos religinės architektūros pavyzdžiai, įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Vakare grįšite prie Sevano ežero. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba svečių namuose.
usryčiai. Šiandien kelionę pradėsite keldamiesi lyno keltuvu* į Kechari vienuolyną*. Vėliau vyksite į vaizdingą Avano kanjoną, kurį apjuosusios didžiulės uolos formuoja įspūdingus tarpeklius. Vaizdingu keliu vyksite iki pat Azato upės slėnio, čia lankysite Garni šventyklą, skardžių apsuptoje vietoje stūksančią romėnų ir helenistinio stiliaus šventovę. Tai vienintelis toks Armėnijoje išlikęs ikikrikščioniškų kultų statinys. Dar I amžiuje istorikas Tacitas jį paminėjo savo raštuose. Įspūdinga šventykla, kurią iki Timūro įsiveržimo saugojo galinga tvirtovė, galėjo būti skirta dievui Mitrai garbinti. Griuvo ji per užpuolimus ir žemės drebėjimą, o atstatyta buvo XX amžiuje.
Kelionę tęsite aplankydami ir Gegardo vienuolyną*, įsikūrusį vos 10 kilometrų nuo Garni. Ne veltui ši didelę istorinę reikšmę turinti šventovė iš pradžių vadinta Airivank – „urvų vienuolynu“. Prie jo kūrybos prisidėjo ne tik gilus tikėjimas, bet ir talentingoji gamta. Prie uolos skardžio, Azato upės Garni tarpeklyje, šią Dievo ir maldų citadelę greičiausiai įkūrė Šv. Grigorijus. Pagrindinė koplyčia ir kitos įstabaus komplekso dalys išlikusios nuo XIII amžiaus. Dabartinis vienuolyno pavadinimas – Geghard siejamas su strėle: anot legendos, apaštalas Judas Tadas čia atgabenęs šventąją ietį, kuria buvo perdurta Jėzaus širdis. Tiesa, ieties kol kas dar niekam nepavyko rasti. Pasiūlysime atidžiai apžiūrėti masyviose senojo vienuolyno sienose išskaptuotus kryžius, kartu su gidu išsiaiškinti jose išlikusių mitinių būtybių bei raštų reikšmes, paieškoti šventojo šaltinio.
Pakeliui į Jerevaną sustosite prie Charento arkos* Ararato kalno fone. Esant galimybei, dalyvausite dar vienoje maisto gaminimo pamokoje*, pamatysite, kaip gaminama armėnų duona – lavašas (UNESCO paveldas). Lavašas yra labai plonas ir dažniausiai kepamas specialiose krosnyse – tandyruose. Vakare pasieksite Jerevaną. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose.
Pusryčiai. Šiandien vyksite į Amberdo tvirtovę* – istorinį gynybinį kompleksą, kurį sudaro VII amžiaus pilis ir XI a. bažnyčia. Vėliau lankysite prie Kasaho (Kasagh) upės kanjono krašto stovintį Saghmosavanko - viduramžių "psalmių vienuolyną". Viduramžiais jis buvo vienas turtingiausių ir iškiliausių dvasinių ir kultūrinių centrų. Pasak legendos vienuolyną šioje vietoje įkūrė Georgijus Švietėjas. Toliau važiuosite į senovės rankraščių institutą, kuris geriau žinomas kaip Matenadarano muziejus*. Tai unikali senųjų rankraščių saugykla, kurios fonduose sukaupta daugiau nei 16 000 rankraščių apie Armėnijos istoriją, meną, literatūrą ir mokslą. Kelionę pabaigsite vietiniuose turguose, kuriuose galėsite įsigyti ir lauktuvių namiškiams. Laisvas vakaras. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose.
Pusryčiai. Pervežimas į Jerevano oro uostą. Skrydis: Jerevanas – Vilnius (gali būti su persėdimu).
- Kelionė patogiu automobiliu, mikroautobusu, autobusu (visi pervežimai pagal programą).
- 7 nakvynės 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją) arba svečių namuose.
- Maitinimas pagal programą: 7 pusryčiai (kontinentiniai) ir 2 vakarienės.
- Vakarienė su folkloriniu pasirodymu 2 turo dieną (trečia vakarienė).
- Avienos patiekalų gaminimo pamoka 4 turo dieną (ketvirta vakarienė).
- Ekskursinė – pramoginė programa.
- Rusakalbių arba anglakalbių vietos gidų paslaugos.
- Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos, vykstant ne mažiau 10 keliautojų.
- Kelionės dokumentų sutvarkymas.
- Tarptautinio skrydžio Vilnius – Jerevanas – Vilnius bilietai (gali būti su persėdimu) su oro uostų mokesčiais, kurių kaina svyruoja nuo 450 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
- (*) – mokami objektai ekskursijų metu: kaina tikslinama.
- Programoje (**) pažymėtos papildomos pramogos (pagal keliautojų pageidavimą pasirinktinai): kaina tikslinama.
- Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
- Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
- P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Daugiau informacijos: https://www.gruda.lt/naujienos/esim-virtuali-kortele
- Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
- Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
- Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
- Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
- Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
- Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 10 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
- Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
- LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Pasas turi būti tvarkingas, nesuplyšęs, jame neturi būti neoficialių antspaudų. Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
- Kai kuriuose svečių namuose patogumai gali būti bendri.
- KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „KAUNO GRŪDA“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ IR ORO VEŽĖJŲ VEIKSMUS.
Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau 50 EUR
Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.
Viešbučiai
Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.
Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).
Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).
Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.
Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).
Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.
Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.
**Apgyvendinimas
Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).
Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.
Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.
Atsiliepimai
GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.
Kaunas: | (8-37) 32 44 54 |
Vilnius: | (8-5) 215 00 77 |
Klaipėda: | (8-46) 31 17 43 |
Buhalterija: | (8-37) 40 41 67 |
Grupėms: | (8-37) 40 41 73 |