Kengūrų, bangų, regbio, avių ir ugnikalnių žemės: Australija - Naujoji Zelandija 24d.
- Taupantiems laiką ir pinigus – dvi kelionės vienoje!
- Kelionių gurmanams – patikrintas, atnaujintas ir optimizuotas maršrutas į kitą pasaulio kraštą!
- Keliautojų pageidavimu paruoštas labai išsamus, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, padedantis visapusiškai pažinti šias unikalias šalis (gamta, istorija, kultūra, menas, politika).
- Subalansuotas ekskursinės programos ir poilsio režimas – nėra tuščių dienų, racionalus ir patikrintas kelionės grafikas.
- Jūsų malonumui – turbūt gražiausia pasaulyje žygio trasa po Tongariro nacionalinį parką N.Zelandijoje.
- Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
- Patikimi ir patikrinti ilgamečiai partneriai tiek Australijoje, tiek Naujojoje Zelandijoje.
- Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
- Į kelialapio kainą įskaičiuoti bilietai į lankytinus objektus ir nacionalinius parkus.
- Ilgametė GRŪDOS patirtis organizuojant keliones į Okeaniją.
- Nedaugiažodžiaujant – tai Jūsų svajonių kelionė...
- GRŪDOS kelionės į N.ZELANDIJĄ nuotraukų albumas.
- GRŪDOS kelionės į AUSTRALIJĄ - TASMANIJĄ nuotraukų albumas.
- Dilema: Australija ir Naujoji Zelandija – viena ar dvi kelionės?
- Uluru ir Kata Tjuta – Australijos stebuklai (I dalis), (II dalis)
- Tolimoji Tasmanija – užburiančios gamtos rojus (I dalis), (II dalis)
Kelionės aukso fondas
Australija
- Sidnėjus – Ramiojo vandenyno Paryžius, vienas gražiausių pasaulio miestų.
- Sidnėjaus Operos rūmai – miesto simbolis, XXa. architektūros ir inžinerijos stebuklas.
- Mėlynųjų kalnų nacionalinis parkas (UNESCO gamtos paveldas)*.
- Kernsas – garsus Ramiojo vandenyno pakrantės kurortas.
- Išvyka istoriniu Kurandos geležinkeliu ir “skrydis” virš atogrąžų miško ilgiausio pasaulyje lyno kelio gondola.
- Bumerango mėtymo pamokos aborigenų kultūros centre.
- 1 dienos plaukimas katamaranu į Didįjį barjerinį rifą – aštuntąjį pasaulio stebuklą.
- Anangu genties aborigenų bendruomenei grąžintas Uluru ir Kata Tjuta nacionalinis parkas (UNESCO paveldas).
- Gamtos stebuklas – Olgos kalnai.
- Uluru monolitas – Anangu genties aborigenų pasaulio centras, šventa vieta, garsiausias Australijos gamtos paminklas.
- Saulėlydžio ir saulėtekio spalvų žaismo spektaklis virš Uluru.
- Melburnas – Australijos kultūros ir sporto sostinė, šalies finansų centras.
- Didysis vandenyno kelias palei vieną vaizdingiausių pakrančių pasaulyje: galingieji Dvylika apaštalų – įspūdinga uolų virtinė vandenyne.
- Gurmaniška išvyka* į Yarra slėnį, garsų savo vyndarystės tradicijomis, vyno degustavimas.
Naujoji Zelandija
- Naujoji Zelandija 2006 m. oficialiai pripažinta gražiausia pasaulio valstybe. Jos gamta – tarsi mūsų planeta miniatiūroje.
- Tekapo ežero pakrantė, akmeninė Gerojo ganytojo bažnyčia.
- Naujosios Zelandijos stogas - Kuko nacionalinis parkas, aukščiausia šalies viršukalnė – Kuko kalnas - Aoraki (3764m).
- Kvinstaunas – žavus kalnų kurortas prie Wakatipu ežero įlankos, šalies pramogų sostinė.
- Kruizas laivu Milfordo fiordu link Tasmano jūros.
- Velingtonas – šalies sostinė, kultūros ir švietimo centras.
- Te Papa – oficialus nacionalinis Naujosios Zelandijos muziejus, garsinantis vietinę kultūrą per artefaktų kolekcijas ir instaliacijas.
- Seniausias šalyje Tongariro nacionalinis parkas, paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo dalimi.
- Tongariro traversas – vienos dienos žygis Žemės istorijos pėdsakais, didingų ugnikalnių panoramos, sustingusios lavos srautai, aktyvūs krateriai, garų debesys, smaragdo spalvos ežerai...
- Singapūro dydžio Taupo ežeras.
- Nežemiška geoterminė Naujoji Zelandija: Waimangu, Waiotapu terminės sritys.
- Te Puia maorių kultūros centras ir terminis rezervatas, Pohutu geizeris.
- Rotorua – „sieros miestas“.
- Waitomo urvai – intriguojanti ekskursija po žeme, unikalūs švytintys vabalėliai.
- Teminis žemės ūkio parkas Agrodomas: populiariausios avių veislės, aviganių pasirodymas.
- Oklendas – „Burių miestas“ tarp dviejų pakrančių – Ramiojo vandenyno ir Tasmano jūros, neoficiali „Polinezijos sostinė“.
- (*) – papildomos pasirenkamos ekskursijos.
Australija – svajonių šalis visomis prasmėmis: turtinga ekonomika, laimingi įdegę žmonės, šviežios jūrų gėrybės, nuo medžių krentantys vaisiai. Sidnėjus – didingas, tvarkingas, švarus, žalias ir žydintis, mojuojantis įspūdingomis baltosiomis Operos burėmis; Melburnas – įkyrusis Sidnėjaus konkurentas – kai kurių keliautojų nuomone dar žavesnis. Kitas traukos objektas – Australijos augmenija ir gyvūnija: Kernso lietaus miškų tankmėje jautiesi apsuptas karšta, žalia, paslaptinga ar net kiek baugia drėgme, begarsiais žingsniais seki galybes paukščių, pagarbiai bijai gyvačių ir susidomėjęs stebi iš aborigeno rankos skriejantį bumerangą. Didysis barjerinis rifas labiausiai sužavi žuvų kiekiu ir dydžiu. Ar daugeliui jūsų yra tekę nardyti tarp žuvų, ūgiu nenusileidžiančių jums patiems? Australijos vinis, žinoma, yra Kata Tjuta ir Uluru raudonojoje žemėje. Kažkas nepaprasto, nepakartojamo, nenusakomo – nuoširdžiai rekomenduojame Uluru apskristi malūnsparniu – iš dangaus šis gamtos stebuklas atsiveria visa galybe.
Naujoji Zelandija 2006-aisiais oficialiai pripažinta gražiausia pasaulio valstybe. Šalis unikali tuo, kad geografiškai – tai visas mūsų pasaulis miniatiūroje, o kraštovaizdžių kilmė ir įvairovė leidžia pajusti geologinio laiko tėkmę. Niekur kitur tokiame žemės lopinėlyje neįmanoma kartu pamatyti to, ką siūlo Naujoji Zelandija: dangų remiantys ir snaudžiantys ugnikalniai, karštosios versmės, statūs fiordai ir sidabriniai kriokliai, upių slenksčiai ir akį veriantys turkio spalvos ežerai, unikali augalija ir gyvūnija, vešlūs miškai ir jaukūs slėniai, balto smėlio paplūdimiai ir salelių labirintai, įdomūs miestai, žavūs kaimai ir saviti jų gyventojai. Trumpai tariant – viskas, ko gali trokšti širdis. Apie šią šalį kalbėti nereikia – ją reikia pamatyti. Vietoj viso šio aprašymo galėtų būti vien nuotraukos! Naujoji Zelandija yra gamtos mylėtojų ne devintas, o koks šimtas devintas dangus. Pirma jutiminė asociacija – visaapimanti gaivuma. Kraistčerčas pasitinka įspūdingais šalto vėjo gūsiais nuo Antarktidos, o Tekapo ežeras ir nuostabiausia akmeninė bažnyčia – Gerojo ganytojo – atima žadą. Skrydis lėktuvėliu aplink Kuko kalną geru oru yra tiesiog būtinas. Kvinstaunas neužmirštamas dėl gamtos grožio ir adrenalino: svaiginantis greitis siauru tarpekliu šniokščiančia Shotover upe, drąsiausiems – skrydis tįstine (virve) nuo Kawarau tilto. Wanaka pavergia ežero, jame besiilsinčių gulbių, gėlėtų pakrančių ir snieguotų kalnų viršūnių atvirute. Šalies sostinėje Velingtone žavi interaktyvusis Te Papa (maoriškai - „motinos žemės duodami turtai“) muziejus – savo akimis išvysite, kokie dangoraižių pamatai turi būti itin aktyvioje seisminėje zonoje. Kelionės vinis, vienareikšmiškai – Tongariro traversas. Paprastais žodžiais tariant – žygis į veikiančio ugnikalnio kraterį, apsuptą dar daugiau veikiančių ugnikalnių kraterių, iš kur atsiveria nepaprastas vaizdas – smaragdiniai ežeriukai ir neaprėpiamos erdvės. Šiaurinės salos šiaurinėje dalyje dar kartą įspūdingai atsiskleidžia požemių galybė: „maloniai“ smirdintys ir garuojantys ežerai, burbuliuojančio purvo klanai, geizeriai, mistiški krateriai.
Vilnius – Europos miestas – Azijos miestas – Sidnėjus
Atskrendate į Sidnėjų – seniausią ir didžiausią Australijos miestą, kuriam lipdomos pačios įvairiausios etiketės: Ramiojo vandenyno Paryžius, neoficialioji Australijos sostinė. Sidnėjus – svarbus Australijos finansų centras, čia klesti verslo paslaugos, gamyba, turizmo ir kitos ūkio sritys. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį poilsiui po skrydžio (patikėkite, išbandėme – miego tikrai norėsis... Viešbutis turistus priima nuo 14:00 val. Jei atskrendama anksčiau, ankstyvoji registracija į viešbučio kambarius – už papildomą mokestį). Stipriausiems – laisvas laikas mieste. Pailsėjusiems pasiūlysime pramoginę-poilsinę ekskursiją su susipažinimo vakariene į auksinį banguotą Bondžio paplūdimį*. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių vyksite į apžvalginę ekskursiją po vieną gražiausių pasaulio miestų Sidnėjų, žavų savo šiandiena ir intriguojančia praeitimi. Aplankysite margaspalvį ir elegantišką senamiestį, vadinamą Rock‘s rajonu, kur išeiviai iš Europos įkūrė pirmąją gyvenvietę Australijoje. Nuo istorinio Mrs Macquarie’s Chair rajono atsiveria puikūs Sidnėjaus uosto ir Operos vaizdai. Į rytus nuo miesto centro plyti Kings Cross, prabangūs Double Bay, Rose Bay ir Watson’s Bay rajonai. Viso pasaulio banglentininkams žinomas apie kilometro ilgio Bondžio paplūdimys – garsiausias miesto teritorijoje. Po apžvalginės ekskursijos – kruizas su pietumis laive. Sidnėjaus uostas yra vienas gražiausių ir garsiausių uostų pasaulyje. Ilsėdamiesi nuo laivo denio gėrėsitės nuostabia miesto panorama, architektūros šedevru – Sidnėjaus Opera, įžymiuoju Uosto arba Port Džeksono tiltu, pastatytu 1932 m. ir dėl savo silueto pravardžiuojamu “pakaba”. Praplauksite Denisono fortą – salą, kurioje buvo laikomi tik duona ir vandeniu maitinami pabėgti ketinę nuteistieji. Po kruizo lankysite miesto simboliu tapusius ir garsiausiems XX a. statiniams priskiriamus Operos teatro rūmus, primenančius laivą iškeltomis burėmis. Čia veikia koncertų salė, operos ir dramos teatrai, dirba baleto trupė, repetuoja Sidnėjaus simfoninis orkestras. Ekskursijos metu apžiūrėsite šį puikų architektūros ir inžinerijos stebuklą, tapusį garsiausiu Australijos lankomu objektu. Pageidaujantiems pateiksime šios dienos renginių Operoje tvarkaraštį. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Laisva diena Sidnėjuje arba visos dienos išvyka (užsakoma iš anksto, už papildomą mokestį) į pasaulio paveldo objektu paskelbtą Mėlynųjų kalnų nacionalinį parką (pavadinimas kildinamas nuo tvyrančių melsvų ūkanų, kurių susidarymo priežastys – eukaliptų skleidžiami eteriniai aliejai). Mėlynuosius kalnus, kuriais savo laiku taip žavėjosi Č.Darvinas, puošia įspūdingas reljefas. Ir visa tai nuo krašto iki krašto, kiek aprėpia akys, dengia miškas, iš kurio vietomis kyšo aukštos ir smailios uolos. Pakeliui aplankysite Feterdalio laukinės gamtos parką, kuriame susipažinsite su tik Australijai būdinga unikalia gyvūnija. Čia galėsite pamaitinti kengūras, stebėti tarp eukalipto šakų įsitaisiusias koalas. Parke pamatysite laukinius šunis dingo, paukščius emu, spalvingąsias papūgas bei daugelį kitų gyvūnų ir paukščių. Besigėrėdami nuostabiais vaizdais kilsite į kalnus link kalnų centro Katoomba. Įspūdį palieka iš apžvalgos aikštelių atsiveriantis vaizdas į didingą slėnį ir vietos aborigenų legendomis apipintą “Trijų seserų” uolą. Esant galimybei, stačiausiu geležinkeliu pasaulyje nusileisite į nuostabų lietaus mišką ir, pasimėgavę šiuo išskirtiniu gamtos kampeliu, pakilsite lyno keltuvu. Vakare sugrįšite į Sidnėjų.
Nepasirinkusiems išvykos bet pasilikusiems mieste ir pageidaujantiems platesnės pažinties su žaviuoju Sidnėjumi, pasiūlysime savarankiškai lankyti muziejus* (pasirinktinai) arba Sidnėjaus akvariumą* (Sea Life Sydney Aquarium). Didingas bangą primenantis statinys kviečia lankytojus susipažinti su Australijos vandens keliais ir turtingu jūros gyvenimu. Saulės ir vandens pramogų gerbėjai galės rinktis poilsį viename iš gausybės paplūdimių. Nakvynė viešbutyje.
Skrydis į Ayers Rock. Išvyksite į Uluru – Kata Tjuta nacionalinį parką, kuris įtrauktas į UNESCO gamtos ir kultūros paveldo sąrašą. Po ilgų ginčų parko teritorija buvo grąžinta vietinei Anangu genties aborigenų bendruomenei, atstatyti senieji pavadinimai: Erso uola pavadinta Uluru, o Olgos kalnai – Kata Tjuta (šio regiono aborigenų kalba tai reiškia “daugelio galvų vieta”). Šį gamtos stebuklą sudaro virš 30 aukštų, raudonų, apvalių uolų, kurios susiformavo iš vientiso praeityje čia dunksojusio kalnų masyvo. Per šimtus milijonų metų gamta sukūrė kerintį monolitų, susigrūdusių vienas šalia kito, kraštovaizdį. Aukščiausias yra Olgos kalnas, iškilęs 546 m virš lygumos ir 1069 m virš jūros lygio. Jis maždaug 200 m aukštesnis už Uluru. Kata Tjuta kalnuose apstu gilių tarpeklių, griovų, miniatiūrinių slėnių. Skardingi šlaitai įrėmina uolas skiriančius tarpeklius, sukurdami ilgalaikį šešėlį, kuris teikia vėsų prieglobstį nuo dykumos karščio. Kiekvienas, kuris ryžtasi šiam gamtos kūriniui “paaukoti” bent kelias valandas, bus apdovanotas pribloškiančiais vaizdais, kuriuos visagalė gamta milijonus metų kūrė milžiniškos raudonos dykumos viduryje. Eisite į 3 km ilgio žygį Tatintjawiya taku. Pasivaikščioję Kata Tjuta, vyksite link Uluru. Tai garsiausias Australijos gamtos paminklas. Galime ieškoti į valias, bet kito tokio nuošalaus ir taip gausiai lankomo objekto pasaulyje nerasime. Didžiulį įspūdį turistams palieka spalvų žaismo spektaklis, kurį kasdien “surengia” šis milžinas. Palydėsite saulę su putojančio vyno taure ir vaizdu į Uluru, kuris jūsų akyse keis spalvas ir paskęs nakties tamsoje. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.
Po pusryčių anksti ryte vykstate prie Uluru stebėti rytinio spalvų žaismo tekant saulei. Šį stebėjimą galima pavadinti tikra ceremonija, kuriai specialiai įrengtos apžvalgos aikštelės. Tekanti saulė keičia uolos spalvas – čia ji spindi oranžine, čia – tamsiai ruda spalva. Dieną spalvos keičiasi ramiau, bet paletė lieka įvairi – nuo geltonos it gintaras iki akinamai rožinės spalvos. Po saulėtekio turėsite galimybę iš arčiau apžiūrėti Uluru uolą – tikrą gamtos stebuklą, lyg iš po žemių stulbinamai išnyrančią milžiniškoje lygumoje. Žvelgiant į uolą iš paukščio skrydžio, jos forma primena trikampį nugludintais kampais. Iš šono, aplink matant vien bekraštę dykumą, Uluru galima įsivaizduoti kaip miegantį banginį. Uluru (“šešėlį sauganti vieta”) yra ypatinga vieta. Ji tūkstančius metų buvo Anangu genties aborigenų pasaulio centras – šventa vieta, kur susikerta protėvių keliai, dievų buveinė ir laiko, kai formavosi žemė, palikimas. Tai liudija ant uolos sienų kadaise čiabuvių sukurti piešiniai, iki šiol išlikusios legendos ir mitai. Įspūdį palieka vien dydis – Uluru yra beveik 3 km ilgio bei 2 km pločio. Nuo papėdės iki aukščiausio taško tektų ropštis 348 metrus. Patys aborigenai ant uolos nesiropščia ir tai laiko šventvagyste, todėl nuo 2019 lapkričio mėnesio kopti į Uluru uždrausta. Mes jus apvešime aplink Uluru ir pasiūlysime pasivaikščioti uolos papėde, kur yra olų, rėžių, vėjo ir lietaus suformuotų keisčiausios formos darinių, apie kuriuos sukurta nemažai aborigenų legendų. Drėgnesnėse vietose tarpsta sodri augmenija, užklysta ir veisiasi gyvūnai. Esant galimybei, trumpas sustojimas aborigenų kultūros centre.
Pagal pageidavimą, esant galimybei, galėsite užsisakyti rytinę apžvalginę ekskursiją malūnsparniu (užsakoma iš anksto agentūroje).
Vyksite į oro uostą ir, atsisveikinę su Australijos “raudonuoju centru” vadinama dykuma, skrisite į garsų Ramiojo vandenyno pakrantės kurortą Kernsą. Tai 1876 m. įkurtas miestas, pradžioje buvęs aukso eksporto uostas, o dabar vienas pačių ryškiausių Kvinslendo turistinių centrų, išaugęs tropinėje šalies dalyje, ten, kur atogrąžų miškai priartėja prie Didžiojo barjerinio rifo. Ir miškai, ir rifas saugomi UNESCO ir yra įtraukti į pasaulio paveldo sąrašą. Hartlio laukinės gamtos ir krokodilų parko lankymas.
Išvyksite į šiaurinį Kernso pakraštį, kur sėsite į paties ilgiausio pasaulyje 7,5 km ilgio lyno keltuvo gondolą ir gėrėsitės atogrąžų mišku iš paukščio skrydžio, tarpinėse stotelėse išlipsite ir pasivaikščiosite džiunglių takais. Atvykimas į Kurandą. Tai drėgnojo miško apsuptas nedidelis romantiškas miestelis, kuris garsėja margaspalvėmis meno dirbinių galerijomis ir parduotuvėlėmis. Pietūs pageidaujantiems už papildomą mokestį. Vėliau lankysite aborigenų kultūros centrą, kuriame susipažinsite su aborigenų kultūra, mokysitės mesti bumerangą, aplankysite aborigenų teatrą, kuriame stebėsite tradicinių šokių programą. Po šios malonios pažinties garsiuoju restauruotu Kurandos geležinkeliu (nutiestu XIX a.) keliausite per džiungles. 1,5 valandos jus lydės įsimintini vaizdai – tiltai, daugybė krioklių, vešli augmenija. Sustosite pasigrožėti Barono kriokliais, kurie sausuoju laikotarpiu krenta nesmarkia srove žemyn, bet lietinguoju laikotarpiu patvinsta ir pribloškia savo veržlumu. Grįžimas į nakvynės vietą kurorte prie Ramiojo vandenyno.
Didysis barjerinis rifas yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą kaip išskirtinio gamtos grožio teritorija su įstabiais povandeninio jūros pasaulio vaizdais Žemėje. Tai „aštuntasis“ pasaulio stebuklas. Didžiausias pasaulyje gyvų organizmų sukurtas statinys yra 2100 km ilgio, 345000 km² ploto rifų kompleksas, kurį iš tikrųjų sudaro beveik 3000 atskirų rifų ir yra matomas ir iš kosmoso. Seniausiems suakmenėjusiems koralams – apie 18 mln. metų. Įspūdinga nardyti virš koralų paslaptingame povandeniniame pasaulyje ir grožėtis margaspalvėmis įvairaus dydžio žuvimis, įmantriausių formų ir spalvų koraliniais dariniais (giluminis nardymas su instruktoriumi – už papildomą mokestį). Nenardantys galės pamatyti povandeninį pasaulį pro stiklinį laivo dugną, paskraidyti sraigtasparniu, pasimaudyti specialiai tam pritaikytoje vietoje. Išvykos metu būsite vaišinami kava, arbata ir pietumis. Vakare grįžimas į nakvynės vietą kurorte prie Ramiojo vandenyno.
Skrydis į Melburną. Tai antras pagal dydį Australijos miestas, elegantiškoji Viktorijos valstijos sostinė, menininkų, intelektualų ir stambaus kapitalo centras. Tai miestas, kuriame harmoningai dera senoji Viktorijos laikų ir šiuolaikinė architektūra. Viktorijos epochoje klestintis “Melburnas puikusis” tapo vienu iš svarbiausių pasaulio miestų ir kultūriniu šalies centru. Nuo 1901 iki 1927 metų (kai Kanbera tapo sostine) Melburnas buvo Australijos Federacijos sostinė. Dabar jis yra finansinis šalies centras ir teisėtai laikomas Australijos kultūros ir sporto sostine. Čia vyksta daugybė meno, teatro, kino festivalių ir svarbių tarptautinių sporto renginių. Pasaulyje garsūs Melburno universitetai, viename jų mokėsi ir princas Čarlzas.
Melburnas – antras pagal dydį Australijos miestas, elegantiškoji Viktorijos valstijos sostinė, menininkų, intelektualų ir stambaus kapitalo centras. Tai miestas, kuriame harmoningai dera senoji Viktorijos laikų ir šiuolaikinė architektūra. Viktorijos epochoje klestintis “Melburnas puikusis” tapo vienu iš svarbiausių pasaulio miestų ir kultūriniu šalies centru. Nuo 1901 iki 1927 metų (kai Kanbera tapo sostine) Melburnas buvo Australijos Federacijos sostinė. Dabar jis yra finansinis šalies centras ir teisėtai laikomas Australijos kultūros ir sporto sostine. Čia vyksta daugybė meno, teatro, kino festivalių ir svarbių tarptautinių sporto renginių. Pasaulyje garsūs Melburno universitetai, viename jų mokėsi ir princas Čarlzas. Po pusryčių – apžvalginė ekskursija po Melburno centrą: Fitzrojaus sodai, karalienės Viktorijos turgus, Alberto parkas, kur vyksta Australijos Grand Prix, Karališkasis botanikos sodas, Atminimo šventovė, Parlamento rūmai, Šv. Pauliaus katedra, Princesės teatras, geležinkelio stotis Filnders gatvėje. Pasikėlimas į Eurekos bokštą ir žvilgsnis į Melburną iš viršaus (esant galimybei, už papildomą mokestį).
Laisvas laikas mieste arba gurmaniška išvyka į Yarra slėnį* (užsakoma iš anksto, už papildomą mokestį), garsų savo vyndarystės tradicijomis. Slėnio klimatą įtakoja Yarra upė, palaikydama slėnyje vėsumą. Tokiomis klimato sąlygomis išaugintos vynuogės puikiai tinka Chardonnay, Pinot Noir ir putojančio vyno gamybai. Vyno degustacija ir pietūs De Bartoli vyninėje. Nuostabūs vynuogių laukų, kalvų ir sodų vaizdai, puikus vynas, italų įkvėptas meniu – tai De Bartoli šeimos filosofija. Grįžimas į Melburną.
Po pusryčių išvyksite į visos dienos turą garsiausiu Australijos pakrantės keliu. Iki vandenyno vyksite greitkeliu ir krašto keliais intensyviai dirbamomis žemėmis, ganyklomis. Įveikę neaukštų kalvų ruožus, miškus, priartėsite prie vandenyno, kur ir prasidės Didysis vandenyno kelias. Kurortinius miestelius keičia aukštos uolos, vėjo nugairinti paplūdimiai, stačios pakrantės, kelią supa sodrūs miškai. Anglesea kurortinis miestelis garsėja puikiais paplūdimiais. Pravažiuosite Lorne – prašmatniausią Didžiojo vandenyno kelio kurortą, žavų pakrantės miestelį Apollo Bay. Po Apollo Bay kelias palieka pakrantę ir nuvingiuoja per Great Otway nacionalinį parką, apaugusį tankiu lietaus mišku, po to vėl grįžta prie vandenyno. Prasideda žymiausia ir labiausiai fotografuojama Didžiojo vandenyno kelio dalis, einanti per Port Campbell nacionalinį parką. Galingieji „Dvylika apaštalų“ – įspūdinga uolų virtinė vandenyne yra garsiausias Port Campbell nacionalinio parko elementas. Klintinės uolos, sudarančios „Apaštalų“ foną, siekia iki 70 metrų aukščio, o didžiausioji iš „Apaštalų“ – 46 metrus. Neramus vandenynas su siaučiančiomis audromis ilgainiui išgraužė minkštesnes klintis – aukštos, uolėtos salos liko atskirtos nuo kranto. Taip palei ilgą pakrantės ruožą susiformavo „Apaštalai“ ir daugelis kitų įspūdingų gamtos darinių. Nuo apžvalgos aikštelių galima suskaičiuoti, kiek „Apaštalų“ liko.
120 km pakrantės ruožas, besidriekiantis nuo Cape Otway iki Port Fairy, jūrininkams anksčiau keldavo nemažą baimę. Audringas vandenynas, rifai ir stačios pakrančių uolos pražudė daugiau kaip 80 laivų. 1878 metais paskutinę savo kelionės iš Anglijos naktį čia sudužo burlaivis Loch Ard. Iš 55-erių žmonių išsigelbėjo tik du aštuoniolikmečiai: mergina ir vaikinas. Šis įvykis plačiai nuskambėjo pasaulyje ir buvo apipintas neįtikėtinomis istorijomis. Tarpeklis, į kurį bangos įnešė merginą, buvo pavadintas sudužusio laivo vardu – Loch Ard Gorge. Grįžimas atgal į Melburną. Nakvynė viešbutyje.
Laikas atsisveikinti su Australija ir atverti savo širdį naujam įspūdžių pliūpsniui. Šiandien po pusryčių Jūsų lauks skrydis iš Melburno į N. Zelandijos miestą Kraistčerčą. Įvažiavimo į šalį formalumų sutvarkymas. Apžvalginė ekskursija po didžiausią Naujosios Zelandijos Pietų salos miestą, kuriame, kaip teigia jo šeimininkai, „visada kas nors vyksta“. Dėl daugybės išlikusių angliško stiliaus pastatų miesto gyventojai jį vadino „good old England“, o dėl čia puoselėjamų parkų ir viešųjų sodų gausos prigijo ir „Sodų miesto“ pavadinimas. Deja, 2011 02 22 d. įvykęs stiprus žemės drebėjimas negailestingai sugriovė ar apgadino daugumą garsiausių miesto pastatų: puošnią neogotikinę miesto katedrą, senąjį pašto pastatą, stotį ir dar virš tūkstančio namų. Ryžtingų ir atkaklių miestiečių dėka miestas pamažu, kaip feniksas, kyla iš griuvėsių naujam gyvenimui su moderniai rekonstruotais drebėjimams atsparesniais pastatais. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Išvykimas iš Kraistčerčo, kelionė per lygiausią šalies teritoriją – kruopščiai įdirbtas Canterbury lygumas, dėl itin derlingų dirvožemių vadinamas svarbiausiu Naujosios Zelandijos aruodu. Artėjant prie Burkes perėjos, kraštovaizdis palengva keisis. Įveikus perėją, atsivers tolimos panoramos, akį vers škotiškų bei skandinaviškų elementų turintys vaizdai. Privažiavus vaizdingą Tekapo ežero pakrantę, sustosite apžiūrėti akmeninės Gerojo ganytojo bažnyčios, kurią nufotografuoti privalu kiekvienam turistui.
Atvykus į Tekapo gyvenvietę, prieš jus atsivers turkio spalva spindintis ežero vanduo ir Naujosios Zelandijos stogu vadinamo Kuko nacionalinio parko viršūnių panorama. Aukščiausia iš jų – Aoraki, dažniau vadinama Džeimso Kuko vardu, yra didžiausia Naujosios Zelandijos viršukalnė (3764m). Pasivaikščiojimas nuostabioje gamtoje link Kuko kalno. Esant galimybei, už papildomą mokestį, siūlome sraigtasparniu arba lėktuvėliu paskraidyti virš kalnų ir pasigrožėti pritrenkiančiais nacionalinio parko vaizdais. Skrydžio trukmė 20-55 min., jo metu pajusite didingų kalnų dvasią. Toliau kelias ves palei Pukaki ežerą, kirs plačius negyvenamus slėnius, įveiks 970 m aukščio Lindis perėją ir atves į kalnų užuovėjoje ir ežero pakrantėje įsikūrusią Wanaka gyvenvietę. Atvykimas į nakvynės vietą, nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Išvykę Kvinstauno kryptimi, savitomis plynaukštėmis pasieksite upės pavidalo įspūdingą Dunstano ežerą. Pasigrožėję ežeru keliausite palei Kawarau upę iki pat garsiojo tilto – adrenalino fanatikų, šokinėjančių tįstine tarpekliu žemyn lig pat vandens – Mekos. Įdomu tai, kad ši pramoga atsirado būtent čia. Esant galimybei, drąsiausiems pasiūlysime išbandyti šuolio* svaigulį nuo specialiai tam ant tilto įrengtos platformos. Sustojimas Gibstono slėnio vyno rūsiuose, garsėjančiuose vyndarystės tradicijomis. Pageidaujantiems už papildomą mokestį (užsakoma iš anksto agentūroje) ekskursija po rūsius, pietūs*, Centrinio Otago vynų degustacija: regioną itin garsinantis Pinot Gris, Pinot Noir, naujazelandietiškasis Riesling ir kiti. Palepinę akis nuostabiomis apylinkėmis, gomurius – ypatingais skoniais, išvyksite toliau mėgautis adrenalinu – Shotover upės greitaeigiais kateriais* (Jet Boat). Plaukimas 80 km/val. greičiu stačių uolų įrėmintais tarpekliais, sekliomis upėmis, įmantrūs viražai ir net 360° suktukai nepalieka abejingų.
Papramogavę keliausite į istorinį aukso ieškotojų miestelį Arautauną, kuriame nuo 1880 m., kai čia klestėjo aukso kasyba ir virė sandėrių aistros, laikas tarsi sustojo. Atvykimas į Kvinstauną – buvusį auksakasių kaimelį, o dabar žavų kalnų kurortą prie vaizdingos Wakatipu ežero įlankos. Tai šios šalies pramogų sostinė, savotiškas Monte Karlas, kurį jau seniai pamėgo pasaulio muzikos ir kino įžymybės, dažnokai čia svečiuojasi politikai ir milijardieriai. Pramogų įvairovė, judrus miestelio gyvenimas ištisus metus traukia turistus iš viso pasaulio. Pats miestelis neturi didesnių įžymybių, bet jo geografinė padėtis bei siūlomas aktyvaus ir pasyvaus poilsio bei pramogų spektras tiks net ir išrankiausiam turistui. Kaip ant delno miestas atsiveria nuo Bobo kalno viršūnės. Į ją galima pakilti Skyline gondola*. Nuo įmantriai įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria pribloškiantis išsiraičiusio ežero, jį supančių kalnų, miestelio ir apylinkių vaizdas. Romantikos mėgėjai gali paplaukioti beveik 100 metų senumo garlaiviu Earnslow*. Varomas jis anglimis, kurias kaip ir anais laikais uoliai į krosnį šauna kūrikai. Kad ir nedideliame, bet nuolat šurmuliuojančiame miestelyje labai daug turistines paslaugas teikiančių įmonių. Atvykimas į nakvynės vietą, nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Išvykstate link Te Anau. Iš pradžių kelias ves Wakatipu ežero pakrante, nuo kurios priešingoje pusėje visu grožiu atsivers didingų kalnų vaizdas. Palikę ežerą, toliau važiuojate dirbamosios žemės slėnyje besiraitančiu keliu, karts nuo karto užkliūvančiu už mažyčių žavingų miestelių. Atvykimas į Te Anau, prisiglaudusį prie to paties pavadinimo didžiulio ledyninės kilmės ežero. Tai didžiausias Pietų salos ežeras ir antrasis pagal dydį šalyje. Te Anau yra tarsi vartai į vieną iš garsiausių šalyje Fiordlando nacionalinį parką. Juo šis įspūdingos gamtos kraštas paskelbtas dar 1952 m. Reto grožio kalnų, ledynų, miškų ir fiordų parkas 1990 m. pelnytai įtrauktas į Pasaulio gamtos paveldo sąrašą. Parko puošmena – didingų gamtos jėgų granito kalnuose išskobti fiordai. Keliaujate į Fiordlando nacionalinį parką, grožėdamiesi įspūdingu ledyno suformuotu ir bukmedžių miškais apaugusiu Eglintono slėniu, kurį supa statūs kalnai. Stabtelėsite prie Mirrow (Veidrodžio) ežero, kurio žydrynėje ramiu oru atsispindi snieguotos viršūnės. Siauru slėniu kelias kils aukštyn iki uoloje iškirsto Homero tunelio. Jo apylinkėse galima pamatyti žavingas kalnų papūgas kea. Pravažiavus tunelį, kelias staigiai leidžiasi ir atveda prie garsiojo Milfordo soundo (fiordas), kuris, neabejotina, yra garsiausia nacionalinio parko atrakcija ir pasididžiavimas. Leisitės į kruizą laivu per Milfordo fiordą link Tasmano jūros. Pietūs laive (švediškas stalas). Plaukdami geru oru grožėsitės nuo fiordą supančių kalnų šlaitų garmančiais kriokliais, akį trauks didinga 1600 m aukščio Mitre viršūnė. Didelė tikimybė pamatyti gana dažnai aplink laivus nardančius ruonius bei delfinus. Nepakartojamas Milfordo fiordo grožis ir jo tamsiai mėlynos spalvos vanduo taip sužavėjo anglų rašytoją R. Kiplingą, kad jis šią vietovę pavadino aštuntuoju pasaulio stebuklu. Po kruizo laivu išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Skrydis iš Kvinstauno į Velingtoną, Naujosios Zelandijos sostinę, politinį ir administracinį šalies centrą. Tai kultūros renginiais, nacionaliniais restoranais bei naujazelandietiška dvasia garsėjantis miestas. Apžvalginė ekskursija po miestą: Parlamento rūmai, apvalios konstrukcijos vyriausybės pastatas, senieji vyriausybės rūmai (antras pagal dydį medinis pastatas pasaulyje), nacionalinė biblioteka, kurioje sukaupta didžiausia šalyje knygų kolekcija, botanikos sodas. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Garsiojo Te Papa muziejaus lankymas. Te Papa yra nacionalinis Naujosios Zelandijos muziejus, kuris labai patrauklia forma supažindina lankytojus su unikalia šalimi, jos žmonėmis ir papročiais. Išvykimas iš Velingtono link Tongariro nacionalinio parko. Pakrantės keliu pasiekiate Manawatu lygumas, kuriose auginami ir šalikelėje dažnokai paduodami kiviai, obuoliai, įvairios uogos. Atvažiuojate į seniausią šalyje Tongariro nacionalinį parką, įkurtą dar 1887 m. (ketvirtasis pasaulyje!). 1993 m. šis parkas, kuriame gamtos grožis persipina su maorių kultūros ir dvasinėmis vertybėmis, paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo dalimi. Maoriai teigia, kad Naujosios Zelandijos širdis plaka jos vulkanų ritmu. Šalies gyvenimas prasideda šių kalnų viršūnėse, kurių šlaituose užgimstančios upės teka į lygumas, kad pagirdytų gyvūnus ir augalus. Čia yra maorių visatos centras, jų gyvenimo ašis. Salos širdyje stūksančius šventuosius kalnus maoriai šlovina maldomis, dainomis ir šokiais, tuo ir šiais laikais rodydami jiems didžiulę pagarbą. Tongariro nacionalinio parko gamtinio kraštovaizdžio kompleksą sudaro užgesę ir snaudžiantys ugnikalniai, lavos upės ir šnypščiančios fumarolės, krateriniai ežerai ir sraunios upės, pievos ir miškai, reta augmenija ir gyvūnija. Ugnikalnių trijulė – Tongariro, Ngauruhoe ir Ruapehu – tarsi Naujosios Zelandijos sargai iškėlę savo kūgius sergsti šio gamtos pasaulio paslaptis, gyvastį ir ramybę. Atvykus į nacionalinį parką, apgyvendinimas viešbutyje, kalnų lodžijoje parko teritorijoje arba jo prieigose. Esant palankioms oro sąlygomis, siūlomas trumpas pasivaikščiojimas po apylinkes. Nakvynė viešbutyje.
SVARBU: programa vykdoma atsižvelgiant į oro sąlygas ir ugnikalnių aktyvumą. Esant nepalankioms oro sąlygoms (žema temperatūra, gausūs krituliai, itin stiprus vėjas, etc.) arba padidėjus vulkaniniam aktyvumui, žygio trasa gali būti uždaryta. Tokiu atveju programa keičiama pagal galimybes.
Pusryčiai. Tongariro traversas (Tongariro Crossing) yra bemaž geriausias vienos dienos trekingas Naujojoje Zelandijoje (drįstame teigti, kad ir visame pasaulyje). Per vieną dieną atliksite žygį Žemės istorijos pėdsakais, kūnu ir mintimis prisiliesite prie to, kas vadinama Naujosios Zelandijos siela. Didingų ugnikalnių panoramos, sustingusios lavos srautai, aktyvūs krateriai, garų debesys, smaragdo spalvos ežerai ir neįtikėtini vaizdai šiame žygyje padovanos jums daug džiugų akimirkų ir įsimintinų įspūdžių. Tongariro traverso trukmė 7–8 valandos. Žygiui būtina tinkama apranga ir trekingo batai. Žygį pradėsite nuo Mongatepopo automobilių stovėjimo aikštelės. Toliau takas kils slėniu aukštyn ir po ~30 min. prieisite kalnų trobelę. Atsipūtę žygiuosite taku, vedančiu palei upelį ir sustingusios lavos srautą, kuris kaip gyvas liudininkas mena neseną Ngauruhoe ugnikalnio išsiveržimą. Aukštutinėje slėnio dalyje trumpas šoninis takutis veda link Soda versmių. Tai savita drėgmę mėgstančių geltonųjų vėdrynų ir baltųjų rusmenių oazė. Palikus slėnį, prasideda statokas kopimas į Mangatepopo balnakalnį tarp Ngauruhoe ir Tongariro ugnikalnių. Giedru oru gėrėsitės pastarojo ir toli salos vakaruose stūksančio Taranakio kalno vaizdais. Toliau traversas veda per Pietinį kraterį (South Crater) iki takoskyros, vedančios į Raudonąjį kraterį (Red Crater). Užuosite sieros kvapą, nes šis krateris aktyvus. Gal tai kiek ir primins pragarą, bet, užkopę į Red Crater viršūnę (1886 m), pasieksite aukščiausią Tongariro traverso vietą ir geru oru regėsite įspūdingą panoramą, su kaupu atperkančią išlietą prakaitą. Nuo kraterio briaunos takas leisis žemyn prie trijų kraterinių ežeriukų, dėl neįtikėtinos žalsvai žydros spalvos vadinamų Smaragdo ežerais (Emerald Lakes). Toliau takas ves didoko Mėlynojo ežero (Blue Lake) pakraščiu, apeis Šiaurinį kraterį (North Crater) ir vingiuojančiu taku nusileis prie Ketetahi kalnų trobelės. Čia trykštančios karštosios versmės yra privačioje maorių žemėje ir prie jų prieiti draudžiama. Žemiau kalnų trobelės takas veda žemyn pro krūmokšnius ir kupstais augančias žoles iki vešlaus miško. Žygį baigiame Ketetahi.
Keliautojai, nepageidaujantys leistis į Tongariro traversą, galės pasirinkti trumpesnius ir lengvesnius pasivaikščiojimus ir pramogas garsiausiame Naujosios Zelandijos nacionaliniame parke.
Po aktyvios programos ugnikalnių parke vyksite link Taupo ežero. Kelionė palei Taupo ežerą. Taupo ežeras – milžiniška kaldera, susidariusi per galingą ugnikalnio išsiveržimą įdubus žemės paviršiui. Tai didžiausias ežeras ne tik Naujojoje Zelandijoje, bet ir visoje Okeanijoje, plotu prilygstantis mikrovalstybei Singapūrui. Prisiekę žvejai teigia, kad čia geriausiai pasaulyje kimba upėtakiai. Atvykstate prie įspūdingų Huka krioklių, garmančių veržlioje Vaikata upėje. Esant galimybei, Wairakei geoterminiame lauke pamatysite išsiraizgiusių metalinių vamzdžių monstrą – geoterminę jėgainę. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Vykstate į Waiotapu terminę sritį, kurią maoriai vadina „šventaisiais vandenimis“. Ji garsi krateriais, spalvingomis mineralų terasomis, Šampano ir Opalų ežerais bei kitais įmantriais vardais pavadintų objektų gausa. Atvykstate į Waimangu geoterminį slėnį, kurio mistinis, spalvų gausa pasakų pasaulį primenantis kraštovaizdis praturtins jūsų sielą ir pakutens jausmus. Keliaudami slėniu žemyn pamatysite Keptuvės ežerą (Frying Pan) – didžiausią karšto vandens ežerą pasaulyje, kvarco terasas, fumaroles, Inferno kraterį, kuriame vandens lygis svyruoja 12 metrų ir neįprastoje aplinkoje vešančią augmeniją. Iš Waimangu vulkaninio slėnio vykstame į Te Puia maorių kultūros centrą ir terminį rezervatą, įsikūrusį tarp karšto terminio vandens ežeriukų, burbuliuojančių purvo klanų, trykštančių geizerių. Įspūdingiausias iš jų Pohutu, išaunantis 20–30 m aukščio karšto vandens ir garų stulpą nuo 10 iki 20 kartų per dieną. Įspūdingas reginys trunka 5–10 min. Aplankysite maorių Meno ir amatų institutą, kuriame drožybos, audimo ir kitų meno dirbinių gamybos paslaptys perduodamos iš kartos į kartą. Vakarienė ir tradicinių maorių dainų ir šokių programa. Esant galimybei maudynės Polinezijos SPA terminių baseinų komplekse (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Trumpas pasivaikščiojimas po Rotorua – pagrindinį Naujosios Zelandijos senbuvių maorių centrą, jų kultūros šventovę. Ši vietovė dėl vietomis juntamo ne itin malonus sugedusių kiaušinių kvapo vadinama „sieros miestu“. Terminis aktyvumas čia didžiausias šalyje. Miestas išsidėstęs prie Rotorua ežero.
Vėliau aplankysite unikalų gamtos muziejų – Waitomo urvus. Čia Jūsų lauks intriguojanti ekskursija pėsčiomis ir laiveliu po požeminį labirintą, gėrintis tik Naujajai Zelandijai būdingais vabalėliais ir jų švytėjimo tyloje ir tamsoje sukurta magija. Toliau vyksite į garsų teminį žemės ūkio parką Agrodomą, kuriame pamatysite populiariausias avių veisles, avių pasirodymą, „dirbančius“ aviganių veislės šunis, avių kirpimo procesą. Taip pat galėsite pašerti ėriukus ir dalyvauti avių aukcione.
Po pasirodymo išvykimas į Oklendą – didžiausią Naujosios Zelandijos miestą, kuriam dėl daugybės burlaivių suteiktas „Burių miesto“ vardas. Čia kasmet rengiamos prestižinės burlaivių regatos. Oklendas yra vienintelis pasaulio miestas, išsidėstęs siauroje sąsmaukoje tarp dviejų pakrančių – Tasmano jūros ir Ramiojo vandenyno. Miesto teritorijoje ir aplink jį stūkso dešimtys neaukštų užgesusių ugnikalnių, ant kurių maoriai kitados buvo įrengę strateginius atramos punktus, davusius pradžią dabar daugiau kaip milijoną gyventojų turinčiam didmiesčiui. Istorinis miesto centras Parnell išlaikė savitą kolonijinio stiliaus dvasią. Jo priešingybė – miesto centras Downtown, kuriame stūkso aukšti pastatai. Viktorijos gatvėje veikiančiame turguje galima įsigyti polineziečių rankdarbių, ten gausu kavinių, restoranų. Gražių vaizdų galima pamatyti nuo užgesusio Vieno Medžio Kalvos ugnikalnio arba pakilus į televizijos bokštą Skytower (pageidaujantiems užsakysime vakarienę*). Daugiau kaip trečdalis šio miesto gyventojų – maoriai ir emigrantai iš Azijos ir Okeanijos. Oklendas kaip magnetas traukia pietinių Ramiojo vandenyno salų žmones. Tai tarsi neoficiali „Polinezijos sostinė“, kurioje kaip niekur kitur susitelkę taip daug polineziečių. Kadangi Naujoji Zelandija netapo „Pietų jūrų Britanija“, ateitį ji mato europiečių ir polineziečių kultūrų susiliejime. Po apžvalginės ekskursijos atvykimas į viešbutį, nakvynė.
Skrydis iš Naujosios Zelandijos: Oklendas – Azijos miestas – Europos miestas – Vilnius.
- Kelionė autobusu/mikroautobusu (pagal vyksiančiųjų skaičių) su kondicionieriumi pagal programą.
- 20 nakvynių 3-4* viešbučiuose su pusryčiais. Esant ankstyviems išvykimams iš viešbučių, galimi pusryčių paketai.
- Kruizas po Sidnėjaus uostą su pietumis laive.
- Ekskursija po garsiuosius Sidnėjaus Operos teatro rūmus.
- Pietūs ir pramogos aborigenų centre atogrąžų miške.
- Išvyka katamaranu po Didįjį barjerinį rifą su pietumis.
- Plati pažintinė programa Australijos objekte Nr. 1: Kata Tjuta – Uluru – Yulara – Ayers Rock.
- Kruizas po Milfordo fiordą su pietumis.
- Vakarienė su tradicinių maorių dainų ir šokių programa N.Zelandijoje.
- Bilietai į avių ir aviganių šunų pasirodymą Agrodome.
- Įėjimo bilietai į mokamus objektus bei nacionalinius parkus pagal programą.
- Angliškai kalbančio gido, gido – vairuotojo paslaugos.
- Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
- Kelionės dokumentų sutvarkymas.
- Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 1800 - 2000 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
- Vietinių skrydžių bilietai Australijoje: Sidnėjus – Ayers Rock, Ayers Rock – Kernsas, Kernsas – Melburnas, skrydžio bilietas iš Australijos į Naująją Zelandiją (Melburnas – Kraistčerčas), skrydžio bilietas Naujojoje Zelandijoje (Kvinstaunas – Velingtonas) – nuo 1200 EUR (5 skrydžiai).
- Elektroniniai leidimai įvažiuoti į Australiją ir Naująją Zelandiją (~90 EUR).
- Dienos išvyka į Mėlynuosius kalnus – kaina tikslinama (priklauso nuo vykstančiųjų skaičiaus).
- Vyno degustacijos su pietumis Yarra ir Gibstono slėniuose – kaina tikslinama (priklauso nuo vykstančiųjų skaičiaus).
- Skrydis lėktuvėliu/malūnsparniu virš Uluru ir Kata Tjuta (~275 AUD), skrydis lėktuvėliu/malūnsparniu virš Kuko kalno (~390 NZD).
- Pramogos Kvinstaune: pasikėlimas į Bobo kalno viršūnę (~36 NZD), plaukimas garlaiviu Earnslow (~62 NZD), šuolis tįstine nuo Kawarau tilto (~187 NZD), plaukimas Jet Boat (~130 NZD).
- Kiti (*) ženklu pažymėti lankomi objektai ir pramogos pagal pageidavimą.
- Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
- Arbatpinigiai, papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos, gėrimai pietų ir vakarienės metu.
Daugiau informacijos: https://www.gruda.lt/naujienos/esim-virtuali-kortele
- Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
- Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
- Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
- Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
- Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
- Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
- Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
- LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Pasas turi būti tvarkingas, nesuplyšęs, jame neturi būti neoficialių antspaudų. Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos. KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ IR ORO VEŽĖJŲ VEIKSMUS.
Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus 50 EUR
Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau 100 EUR
Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.
* Kelionėms Nepamirštamas savaitgalis Baku 5d. ir Pažintis su magiškąja Armėnija 5 d. yra taikomos nuolaidos
Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau 50 EUR
Viešbučiai
Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.
Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).
Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).
Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.
Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).
Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.
Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.
**Apgyvendinimas
Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).
Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.
Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.
Atsiliepimai
GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.
Kaunas: | (8-37) 32 44 54 |
Vilnius: | (8-5) 215 00 77 |
Klaipėda: | (8-46) 31 17 43 |
Mažeikiai: | (8-44) 32 53 00 |
Buhalterija: | (8-37) 40 41 67 |
Grupėms: | (8-37) 40 41 73 |