Šalių sąrašas
Tanžeras: Maroko uostamiestis, garsėjantis istorija ir kultūra
Šiame tekste pasidalinsiu savo asmenine kelionės vadovo patirtimi, siekiant kad Tanžeras keliautojui pademonstruotų visą savo turistinę vertę. Čia rasite susistemintą informaciją, paremtą individualiomis turizmo profesionalo įžvalgomis, kuri bus naudinga planuojant Tanžero lankymą.
Pirmiausia apžvelgsiu bendrus aspektus, kuriuos vertėtų žinoti apie Tanžerą. Tada išvardinsiu žymiausias lankytinas vietas, kurias rekomenduočiau įtraukti į savo sąrašą 2025 metais. O pabaigoje rasite aktualią logistinę informaciją, skirtą kelionės į Tanžerą planavimui.
Tanžeras – svarbiausia informacija
Istorija
Tanžeras savo miesto istoriją pradeda dar antikiniais laikais - čia savo prekybinius taškus buvo įkūrę finikiečiai, o vėliau ir kartaginiečiai. Dar 1-ame amžiuje pr. Kr. čia įsitvirtina ir romėnai, kurie vėliau - pilnai išplėtę savo imperiją į dabartinio Maroko šiaurines teritorijas - netgi pavadina visą provinciją pagal tuometinį miesto pavadinimą Tingis - Mauretania Tingitana. Atsitraukus romėnams, čia apsilanko ir vandalai, o 6-ame mūsų eros amžiuje Tanžerą kontroliuoti pradeda netgi ir Bizantijos imperija. Pastaroji buvo priversta perleisti miestą arabų užkariautojams 708-aisiais metais. Po daugiau nei 700 metų musulmonų šeimininkavimo, 15-ojo amžiaus pabaigoje Tanžerą užima Portugalijos karalystė, o 1662-aisiais miestas perleidžiamas Anglijos karalystei. Visgi, jau 1684-aisiais europiečiai priversti trauktis, ir miestas tampa pavaldus dabartinio Maroko teritorijoje dominavusiems dabartinės valdančiosios Alavitų dinastijos sultonams. 19-ame amžiuje Tanžeras buvo diplomatinė tuometinio sultonato sostinė, ir jo svarba tarptautiniuose santykiuose lėmė tai, kad 1912-aisiais miestas tapo neutraliu su bendra galingųjų užsienio valstybių kontrole. Įdomumo dėlei - likusiame Maroke įsitvirtina ispanai bei prancūzai. Šiame periode į miestą kėlėsi daug diplomatų, šnipų, verslininkų, bei rašytojų. Tanžero kontrolė sugrąžinta Marokui 1956-aisiais, kada visa šalis tampa nepriklausoma.
Geografija
Tanžeras yra įsikūręs šalies šiaurėje, prie Tanžero įlankos, Gibraltaro sąsiaurio ribose. Nuo Ispanijos krantų kitoje sąsiaurio pusėje miestą skiria daugmaž 27 kilometrai. Nuo rytinės Tanžero pusės prasideda vakariniai Rifo kalnai.
Pramonė
Tanžeras yra antras svarbiausias pramoninis miestas Maroke po Kasablankos. Jame įkurtas ne vienas industrinis parkas - iš kurių du turi laisvosios ekonominės zonos statusą. Čia veikia automobilių, tekstilės, chemijos, metalurgijos pramonės žaidėjai. Taip pat, šalia Tanžero yra modernus Tangier-Med konteinerių uostas - vienas didžiausių visoje Afrikoje. Turizmas taip pat yra labai svarbus šio miesto ekonomikos segmentas.
Kultūra
Tanžeras turi platų kultūrinio gyvenimo pasirinkimą. Čia rasite puikių muziejų, meno galerijų, ar parodų. Taip pat, reguliariai vyksta įvairūs muzikos, ar su kinu susiję festivaliai.
Orai Tanžere
Tanžere dominuoja viduržemio jūros klimatas. Žiemos mėnesiai švelnūs, vidutinė temperatūra apie 13 laipsnių. Pavasarį ir rudenį dienomis įprastai įšyla iki 20-23 laipsnių. Liepa, rugpjūtis, ir dar rugsėjis yra karščiausi mėnesiai - su dienos temperatūra dažnai iki 29 laipsnių, bei su mažiausia lietaus tikimybe. https://www.accuweather.com/en/ma/tangier/6368/weather-forecast/6368
Tanžero lankytinos vietos
- Tanžero kasba – senovinė miesto tvirtovė, įsikūrusi ant kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Gibraltaro sąsiaurį. Čia rasite jaukias siauras gatveles, kurios vingiuoja tarp romantiškų pastatų baltomis sienomis.
- Spartelio kyšulys - labiausiai į šiaurės-vakarus atsikišusi Afrikos kontinento vieta, kuri skiria Atlanto vandenyną nuo Gibraltaro sąsiaurio. Rekomenduoju ieškantiems kvapą gniaužiančių pakrantės vaizdų.
- Heraklio ola - nuostabus gamtos objektas, nuo Tanžero urbanizuotos dalies nutolęs apie 20 km. Pasak legendos, čia ilsėjosi Heraklis, sėkmingai atlikęs vieną iš savo 12 žygdarbių.
- Tangier American Legation Museum - istorinė vieta, kuri kadaise tarnavo kaip Jungtinių Valstijų diplomatinė misija. Šiandien čia veikia muziejus, eksponuojantis įvairius istorinius dokumentus ir kultūros objektus, susijusius su JAV ir Maroko istorija.
- Grand Socco – pagrindinė aikštė Tanžero mieste, jungianti senamiestį su naujamiesčiu.
- Borj A-na'am – Memories of Ibn Battuta - puikus muziejus, skirtas garsiam keliautojui ir geografui Ibn Battutai. Rekomenduoju visiems besidomintiems viduramžių keliautojais ir tyrinėtojais, bei jų ekspedicijomis.
- Musée de la Kasbah - archeologijos ir etnografijos muziejus, įsikūręs 18-ame amžiuje statytuose rūmuose. Rekomenduoju visiems istorijos bei kultūrinio paveldo gerbėjams.
- Petit Socco – centrinė Tanžero senamiesčio aikštė. 20-ojo amžiaus pradžioje buvo žinoma ir kaip intelektualų bei menininkų susibūrimo vieta. Šiandien čia galima pajusti dabartinio Tanžero atmosferą.
- Moshe Nahon sinagoga - įspūdingo interjero istorinis ir religinis objektas, kuris atspindi žydų bendruomenės paveldą Tanžere. Deja, ne visada galima patekti į vidų.
- Grande mosquée – pagrindinė mečetė Tanžero senamiestyje, turinti didžiulį politinės istorijos svorį viso Maroko kontekste.
- Parc Perdicaris - puikus gamtos kampelis, nuo kurio atsiveria stulbinantys vaizdai. Rekomenduoju norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamtos ramybe.
Vilnius - Tanžeras
Iš Lietuvos tiesioginių skrydžių į Tanžerą nėra. Iš Vilniaus - su vienu persėdimu - galima skristi per Briuselį su Brussels Airlines. Iš kai kurių Europos miestų į Tanžero oro uostą skraidina ir Ryanair.
Kelionė į Tanžerą
Ką žinoti planuojant kelionę į Tanžerą?
Rekomenduočiau Tanžero lankymui skirti dvi pilnas dienas. Būkite pasiruošę patogią avalynę, ypač senosios miesto dalies lankymui. Turint kiek daugiau laiko, Tanžeras gali būti patogus taškas apsistoti, norint plačiau patyrinėti šiaurės Maroką, pavyzdžiui įtraukiant į maršrutą Tetuaną arba Šefšaueną.
Kaip keliauti po Tanžerą?
Didžioji dalis visų žymiausių objektų Tanžere yra pasiekiami pėsčiomis. Esant poreikiui, rekomenduočiau naudotis taksi paslaugomis. Vykstant į Spartelio kyšulį ir Heraklio olą, alternatyva taksi būtų turistinis autobusas - https://tanger.city-tour.com/en/. 48 valandų bilietas suaugusiems internetu kainuoja nuo 13 eurų.
Kur apsistoti Tanžere?
Tanžere patogiausia rinktis nakvynę senojoje miesto dalyje - medinoje arba net kasbos teritorijoje. Geras variantas būtų Dar Sultan - 49, Rue Touila La Kasbah, Old Medina. Alternatyva būtų palei Mohamedo VI-ojo bulvarą - galima ir kiek toliau nuo pakrantės
Kiek pinigų teks išleisti Tanžere?
Nakvynės kaina vidutinio lygio viešbutyje tiek medinoje, tiek ir šalia jos svyruoja nuo 60 iki 80 EUR už naktį. Vidutinio brangumo restoranuose pagrindinis patiekalas kainuos daugmaž 12-15 eurų. Kuklesnėse užeigose už tokią sumą galite pilnai papietauti su gėrimais.
Geriausias laikas aplankyti Tanžerą
Geriausias laikas keliauti į Tanžerą būtų pavasaris arba rugsėjis-spalis. Tuo metu oras pakankamai šiltas, dienos ilgesnės negu žiemos mėnesiais, o ir ypač didelių keliautojų srautų dar nėra. Vasaros mėnesiai gali būti per daug kaitrūs. Mėgstantys vėsesnį klimatą gali rinktis ir žiemą, tik gruodžio mėnesį reiktų nusiteikti nemažam lankytojų kiekiui, bei kiek didesnėms nakvynės kainoms. Taip pat, žiema yra įprastai ir lietingiausias metų periodas.
Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?
TOP ekskursijos Tanžero mieste
* Įsigiję ekskursijas šioje svetainėje gausite geriausias kainas.