(0-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Rabatas: Maroko sostinė, garsėjanti istorija, kultūra ir architektūra

Rabatas

Šiame tekste pasidalinsiu savo asmenine profesionalia patirtimi, siekiant kad Rabatas jį aplankiusiam keliautojui atskleistų visą savo turistinę vertę. Čia rasite susistemintą informaciją apie Maroko sostinės lankymą, kuri bus paremta individualia kelionės vadovo perspektyva.

Pirmiausia, pateiksiu bendrus duomenis, kuriuos vertėtų žinoti apie Rabatą. Tada išvardinsiu žymiausias lankytinas vietas, kurias rekomenduočiau įtraukti į savo sąrašą 2025 metais. O pabaigoje rasite aktualią praktinę informaciją apie Rabato lankymo logistiką.

Rabatas – svarbiausia informacija

Istorija

Čia, kur šiandien yra išsiplėtęs Rabatas, savo koloniją buvo įkūrę antikinio pasaulio atstovai - dažnai minimi jau ir finikiečiai, o dėl Kartaginos kontroliuojamos Chellah nėra ginčijamasi. 40-aisiais metais po Kristaus čia įsikuria ir romėnai, kurie savo koloniją pervadina Sala Colonia. Po romėnų pasitraukimo 3-iojo amžiaus viduryje čia šeimininkauja vietinių berberų gentys. 11-ame amžiuje minima Almoravidų dinastijos gyvenvietė. O 12-ame mūsų eros amžiuje čia netgi savo sostinę planavo įkurti Almohadų dinastijos sultonas Yaqub al-Mansur. Deja, šio istorinio personažo mirtis lėmė tai, kad tuometinis Rabatas netapo svarbiausiu imperijos miestu, o vėliau netgi pradėjo nykti. Sekantis svarbus istorinis Rabato momentas buvo 16-ame amžiuje prasidėjusi religinių pabėgėlių imigracija iš Pirėnų pusiasalio, kurie atgaivino miestą. 17-ame amžiuje netgi keletą dešimtmečių egzistavo piratų Bou Regreg respublika, kuri nepripažino centrinės sultonų valdžios. 1755-aisiais metais Rabatas labai nukenčia nuo Lisabonos žemės drebėjimo. Nepaisant to, miestas atstatomas Mohamedo III-ojo pastangomis. 20-ojo amžiaus pradžioje, prancūziško Maroko protektorato administracija nusprendžia iš Feso į Rabatą perkelti sostinę, ir tuometiniai sultonai taip pat turėjo čia atsikelti. Atgavus nepriklausomybę, Mohamedas V-asis nusprendė toliau valdyti šalį irgi iš Rabato.

Geografija

Rabatas yra įsikūręs ant Atlanto vandenyno kranto, šalia Bou Regreg upės žiočių. Pastaroji Maroko sostinę skiria nuo šiauriau esančio Sale miesto, kuris yra suaugęs su Rabatu. Nuo piečiau esančios Kasablankos Rabatą skiria apie 100 kilometrų.

Pramonė

Rabatas yra politinis šalies centras, tad labai svarbi miesto ekonomikos dalis yra valstybinis sektorius bei užsienio diplomatai. Čia įsikūrusios tiek Maroko ministerijos, tiek ir užsienio valstybių ambasados. Turizmas taip pat yra svarbi Rabato ekonominio pyrago dalis. Visumoje, miesto ekonomikoje dominuoja paslaugų sektorius.

Kultūra

Rabatas yra pakankamai gyvybingas miestas kultūriniais renginiais, nors ir nusileidžia kitiems šalies didmiesčiams. Čia organizuojamos įvairios meno parodos, konferencijos, taip pat vyksta ir teatro renginiai. Miestas dar žinomas ir dėl kasmetinio Mawazine muzikos festivalio. Taip pat, Rabate rasite ir pakankamai muziejų įvairiems skoniams.

Orai Rabate

Žiemos Rabate yra švelnios, gali būti kiek lietingos, o vidutinė temperatūra siekia apie 13 °C. Pavasarį ir rudenį maloniai šilta, dieną termometro rodmenys gali pakilti iki daugmaž 25 laipsnių, ir taip pat dažnai gaivina vėsus Atlanto vėjas. Vasaros mėnesiai įprastai sausi bei karštesni - kaip pvz., rugpjūtį dienomis gali siekti ir 29-30 laipsnių - bet irgi dažnai gelbėja vėjo gūsiai. https://www.accuweather.com/en/ma/rabat/245072/weather-forecast/245072

Rabato lankytinos vietos

  • Hasano bokštas - nebaigtas 12-ojo amžiaus minaretas, kurio aukštis siekia apie 44 metrus. Tai vienas iš svarbiausių Rabato istorinių ir architektūrinių paminklų, menantis viduramžių nebaigtą imperinio miesto projektą.
  • Udajų kasba - buvusi sultonų tvirtovė, garsėjanti savo baltomis ir mėlynomis pastatų sienomis, bei siaurais ir vingiuotais takais. Šioje kasboje rasite ir Andalūzišką sodą, kur galėsite pasigrožėti įvairiais augalais, bei atsikvėpti ir įsijausti į gamtos ramybę.
  • Mohamedo V-ojo mauzoliejus - elegantiška mauriškojo architektūrinio stiliaus struktūra, kurioje palaidotas ryškiausias modernaus Maroko karalius, bei du jo sūnūs - karalius Hasanas II-asis ir jo brolis princas Abdallah. Rekomenduoju tiek architektūros, tiek ir politinės istorijos gurmanams.
  • Karališkieji rūmai (Dar al-Makhzen) - pagrindinė oficiali Maroko karaliaus darbo rezidencija. Privalomas objektas lankantis Rabate, kur atsiskleidžia karališkoji didybė.
  • Chellah – archeologinis kompleksas, kuriame antikinis romėnų paveldas yra susijungęs su 14-ojo amžiaus Meridinų dinastijos islamiškuoju paveldu. Šią vietą pastarųjų sultonai rinkosi kaip savo nekropolį.
  • Bab Rouah - vieni žymiausių vartų visame Maroke, menantys 12-ojo amžiaus pabaigą bei didingą - nors ir neužbaigtą - imperijos sostinės projektą.
  • Rabato medina - senoji miesto dalis, menanti 18-ąjį amžių. Čia rasite siauras gatveles bei autentišką marokietišką atmosferą.
  • Rabato zoologijos sodas - didelis ir modernus kompleksas, kuriame gyvena įvairios Afrikos ir kitų žemynų gyvūnų rūšys. Čia rasite 5 skirtingas geografines zonas, nuo Atlaso kalnų iki dykumos.
  • Mohamedo VI-ojo modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus - vienas svarbiausių meno centrų Maroke, kuris pasižymi modernia architektūra ir apima platų šiuolaikinio meno kūrinių spektrą, įskaitant Maroko ir tarptautinių menininkų darbus.
  • Poupées du Monde – unikalus muziejus, kuriame eksponuojama daugiau nei 2000 lėlių iš įvairių pasaulio kampelių. Šių lėlių pagalba galima atrasti skirtingas kultūras ir tradicijas.

 

Vilnius - Rabatas

Iš Lietuvos tiesioginių skrydžių į Rabatą nėra. Rabatas turi nedidelį oro uostą, į jį iš kai kurių Europos miestų reisus siūlo Ryanair. Dauguma keliautojų visgi atvyksta į Rabatą žemės transportu iš kitų Maroko miestų. Pavyzdžiui, nuo pagrindinio šalyje Mohamedo V-ojo oro uosto Kasablankoje Maroko sostinę skiria tik kiek daugiau nei 100 km.

Kelionė į Rabatą

Ką žinoti planuojant kelionę į Rabatą?

Norint pamatyti tik pačius svarbiausius Rabato objektus, galima tilpti ir į vieną dieną. Tačiau, jei domina ir įvairių muziejų lankymas, zoologijos sodas, bei galimybė labiau įsijausti į sostinės ritmą - rekomenduočiau skirti dvi dienas. Norint aplankyti karališkųjų rūmų teritoriją, keliaujant individualiai, reikės praeiti policijos kontrolę, kur bus reikalingas jūsų pasas.

Kaip keliauti po Rabatą?

Rabate patogiausia naudotis petit taxi paslaugomis. Taip pat, kartais gali pagelbėti ir Rabato tramvajus.

Kur apsistoti Rabate?

Rekomenduoju apsistoti centrinėje miesto dalyje, netoli medinos. Geras variantas būtų Hotel Arabesque - 45 Avenue Al mansour Addahbi, Hassan.

Kiek pinigų teks išleisti Rabate?

Nakvynės kaina vidutinio lygio viešbutyje centre svyruoja nuo 50 iki 70 EUR už naktį. Renkantis biudžetinį variantą, galima rasti apsistoti ir už 30-40 eurų už naktį. O vidutinio brangumo restoranuose pagrindinis patiekalas kainuos daugmaž 12-15 eurų. Kuklesnėse užeigose už tokią sumą galite pilnai papietauti su gėrimais.

Geriausias laikas aplankyti Rabatą

Geriausias laikas lankyti Maroko sostinę yra nuo kovo pabaigos iki gegužės galo, arba rugsėjis-spalis. Tuo metu oras pakankamai šiltas, bei mažesnė lietaus tikimybė negu žiemos mėnesiais. Žiema irgi gali būti tinkamas laikas, norint išvengti didžiausių keliautojų srautų bei didelių karščių, bet teks nusiteikti trumpesnėms dienoms. Vasarą Rabate dominuoja gana aukšta temperatūra, kartais galinti siekti net ir 35 laipsnius.

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

TOP ekskursijos Rabato mieste

Powered by GetYourGuide
Powered by GetYourGuide
Powered by GetYourGuide

* Įsigiję ekskursijas šioje svetainėje gausite geriausias kainas.

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.