Kai geriu raudoną vyną,
Vainikus, žiedais išpintus,
Ant galvos sau užsidėjęs,
Šlovinu būties ramybę. Anakreontas
Pasak graikų filosofo Heraklito, niekam neskirta dusyk įžengti į tą pačią upę, nes įžengiantiems atplūsta vis kiti ir kiti vandenys. Graikija – kaip ta Heraklito upė – kiek kartų ją belankysite, ji kaskart bus kitokia ir kaskart jus užplūs vis kiti vaizdai, kitos istorijos ir kitos patirtys.
Graikija – tai šalis, kurios unikalumą nulėmė dievų sukurtos gamtos ir žmogaus išugdytos minties dermė. Žavėdamiesi žmogaus sukurta didybe – akropoliai kalvų viršūnėse, tobulas skulptūros kūnas, šventyklų kolonos, paslaptinga sfingės šypsena, amforos grakštumas, jūras skrodžiantys laivai, išminčiai agoroje – mes dažnai pamirštame žemę, kuria graikas vaikščiojo: jį lydėjo debesyse skendintis Olimpas, skaidrūs jūrų vandenys, ūkanose nutolusios pakrantės, sidabrinės alyvmedžių giraitės, kalno šlaituose pabirusios bandos, saulėje salstančios vynuogės... Visa tai irgi yra Graikija, kuri paliko žmogaus mokėjimą džiaugtis dievų sutverto pasaulio gėrybėmis: gražiu vaizdu, skambia muzika, svaigiu vynu ir puikia virtuve. Graikijos paslaptis – harmonijos siekis. Harmonijos Dievo ir žmogaus, amžinybės ir akimirkos, gamtos ir kultūros, dvasios ir kūno. Kuomet jaunas išsilavinęs europietis atvyko į Graikiją, pačiam pirmam žingsny jį nustebino paprastas graikas: „stebėjau Zorbos veidą ir negalėjau atsidžiaugti, kaip drąsiai ir paprastai jis žiūri į pasaulį, kokia darni vienovė yra jo kūnas ir siela, kaip harmoningai ir sklandžiai visi daiktai: moterys, duona, vanduo, mėsa ir miegas – susilieja su juo išvien ir tampa jo kūnu ir krauju. Niekada nebuvau matęs tokio glaudaus žmogaus ir visatos ryšio“. Pasak N.Kazandzakio, Graikijoje jūs pajusite, kaip pasaulis atgauna savo pirmykštį skaistumą. Visa, kas išblukę ir kasdieniška, vėl sutviska taip pat, kaip ir tada, kai buvo sukurta Dievo. Vanduo, moteris, žvaigždė, duona sugrįžta į savo pirmapradį, paslaptingą šaltinį. Bet, ech, pasakytų graikas Zorba, kaip išmintingai viskas sutvarkyta šioje žemėje! Ir kaip gražiai aplinkinis pasaulis prisitaiko prie žmogaus širdies! Ką galima regėti, girdėti, patirti – tam aš teikiu pirmenybę, pritartų jam Heraklitas.
Siūlome šios šalies išskirtinumą pajusti derinant pažintines išvykas ir poilsio valandėles prie Viduržemio jūros. Tuomet išvykose jūs pastebėsite ir suprasite daug daugiau nei perskaitę ne vieną knygą. Ir jūsų žvilgsnis taps mąslus kaip graiko...
Poilsis Argolidės įlankoje – tai kelionė į pačią antikinės Graikijos širdį. Būtent čia, pietinėje Graikijoje, Peloponeso pusiasalyje užgimė ankstyviausia indoeuropiečių kultūra, vadinama Mikėnų vardu, o jos galybę tebeliudija Mikėnų, Argo, Tirinto tvirtovės, čia klestėjo turtingas uostas Korintas, svajojęs apie kanalą, sujungsiantį Jonijos ir Egėjo jūras, čia savo karius žygiams ruošė karingoji Sparta, besižvalgydama į netoliese klestintį pagrindinį savo varžovą – Atėnus, čia visa Helada rinkdavosi Olimpinėms žaidynėms. Todėl ne veltui Bizantijos laikais ši išdidi žemė, valdoma iš sostinės Mistros, paskutinė krito prieš turkų osmanų kariuomenę, palikdama savo didybės įrodymą. Keliaudami ir ilsėdamiesi Peloponese turėsite galimybę džiaugtis šiltais įlankos vandenimis ir puikiu paplūdimiu, regėsite didžiausias Graikijoje alyvmedžių ir citrusų giraites bei atšiauriuosius Arkadijos kalnus, o plaukdami į Egėjo jūros salas pajusite jūreivišką graiko dvasią.
Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui ir pietums. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją, Serbiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vakare atvykimas į Nišą – trečią pagal dydį šalies miestą, įsikūrusį prie Nišavos upės. Nišas – didžioji kryžkelė, nuo kurios atsišakoja senieji prekybos keliai į pietus ir į rytus, svarbus centras romėnų Via Militaris trasoje, jungiančioje Singidunum (Belgradas) su Konstantinopoliu (Istambulas). Šiame mieste gimė būsimasis Romos imperatorius Konstantinas, paskelbęs krikščionybę įteisinantį Milano ediktą. Minėdama 1700-ąsias šio edikto metines, Serbija priminė pasauliui Nišo reikšmę. Trumpa ekskursija mieste: Nišo tvirtovė, kurią turkai pastatė senųjų tvirtovių vietoje XVIIIa. pradžioje, iškart už pagrindinių vartų prasidedantis senamiestis, buvęs amatininkų rajonas, Kaukolių bokštas, menantis 1809 m. serbų didvyriškas pasipriešinimo kovas su turkais osmanais. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Makedoniją. Atvykimas į Tesalonikus ir apžvalginė ekskursija mieste. Tesalonikai – kultūrų kryžkelė, buvęs antras pagal dydį Bizantijos imperijos, o dabar – antras pagal dydį modernios Graikijos miestas. Tesalonikai įkurti 315 m.pr.Kr. ir pavadinti Aleksandro Makedoniečio sesers Tesalonikės vardu. Po apaštalo Pauliaus atvykimo miestas tapo „aukso vartais krikščionybei“. Ekskursija po miestą: romėnų forumas, Šv. Demetrijaus bazilika, menanti ankstyvosios krikščionybės laikus, Šv.Jurgio rotonda, imperatoriaus Galerijaus arka ir rūmų liekanos, miesto simbolis – Baltasis bokštas, Filipo II ir Aleksandro Makedoniečio paminklai. Miesto ir įlankos panorama nuo Termų įlankos krantinės. Kelionė Olimpinės rivjeros link. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Ankstyvas išvykimas į Atėnus. Dovanojame pažintį su antikine Atėnų praeitimi: *Akropolis – antikos didybės liudytojas, V a.pr.Kr. šventyklų kompleksas. Senųjų vartų Propilėjų link vedantys laiptai, kuriais kopia skirtingiausių tautybių ir tikėjimų žmonės, trokštantys priartėti prie Akropolio aukštumų. Nikės Apteros šventykla, Partenonas, Erechteonas, nebylios jų paslaptys, kurias mena kariatidės ir Atėnės alyvmedis. Iš aukštumų atsiverianti Atėnų miesto panorama: Likabeto kalva, Kalimarmaros stadionas, Dzeuso Olimpiečio šventykla, naujasis Partenono muziejus, Filopapos paminklas, seniausias pasauly akmeninis Dioniso teatras, Herodo Atiko odeonas, liaudies susirinkimų Pnykso kalva, vėjų gairinamas Areopagas. Senųjų Atėnų agora – pagrindinė antikinio pasaulio viešoji erdvė, sukūrusi demokratiją ir įamžinusi jos atmintį Atalo stojos muziejuje. Pasivaikščiojimas Atėnų senamiestyje: Hermio gatvė, senasis turkiško laikotarpio turgus, suvenyrais viliojanti Plaka. Atokvėpis graikiškai kavai, po to aplankoma Atėnų Metropolija ir Sintagmos aikštė bei euzonų sargyba, pagal galimybę – įspūdinga jos pasikeitimo ceremonija. Kelionė į Argolidę, sustojant prie Korinto kanalo. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje kurorte prie Argolidės įlankos.
Pusryčiai.
Jūsų pažinčiai su egzotiška šalimi dovanojame šią nemokamą ekskursiją:
Išvyka į senąją Argolidę: Homero apdainuoti karališkieji *Mikėnai – Liūtų vartai bei senosios tvirtovės sienos, rūmų ir valdovo menės liekanos, unikalios kapavietės tolosai, Atrėjo lobynas. Turtinga Mikėnų muziejaus ekspozicija. Važiuodami vaizdingais Peloponeso keliais, pasieksite garsiausią antikoje gydymo dievo Asklepijo kulto centrą *Epidaurą, kuriame šalia buvusios gydyklos yra geriausiai išlikęs IV a.pr.Kr. graikų teatras. Garsus graikų keliautojas Pausanijas, apsilankęs Epidaure, parašė: „Grožiu bei harmonija su Epidauro teatru negali rungtyniauti jokio architekto darbas“. Nuo 1954 m. kasmet imtas rengti Epidauro dramos festivalis, leidžiantis šių dienų žiūrovui išbandyti senas akmens sėdynes ir teatro akustiką, pasigrožėti gamtiniu scenovaizdžiu ir įvertinti beveik prieš 2500 metų parašytų dramų šiuolaikinį pastatymą.
** Poilsis prie Viduržemio jūros arba ekskursijos už papildomą mokestį:
Vakarienės ir nakvynės viešbutyje kurorte prie Argolidės įlankos.
Pusryčiai. Išvykimas iš kurorto. Aplankome gretimą Nafplijo miestą. Nafplijas, įkurtas graikų mitologinių herojų, ilgą laiką buvo frankų, venecijiečių ir turkų osmanų puolamas bei užimamas. Šias kovas mena Bizantijos laikais statytos miesto sienos, tvirtovės ir uostas. Graikijai išsikovojus nepriklausomybę, Nafplijas tapo pirmąja sostine. Šiuo metu tai turistų pamėgtas miestas su puikiai išsaugotu neoklasikiniu senamiesčiu. Pažintis su miestu: Sintagmos aikštė, pėsčiųjų gatvė, graikų istoriją primenantys paminklai, Nacionalinio banko pastatas, Šv. Jurgio katalikų bažnyčia. Laisvu laiku galima pasižvalgyti siaurose senamiesčio gatvelėse, kuriose gausu jaukių kavinių, suvenyrų parduotuvėlių, pasivaikščioti vaizdinga miesto krantine arba užkopti 999 laiptelius į Palamidi tvirtovę, nuo kurios sienų atsiveria puiki įlankos panorama. Kelionė vaizdingu Arkadijos kalnynu į Elidės sritį. Atvykimas į Olimpiją. *Olimpija – viena pagrindinių antikinės Graikijos šventaviečių: palestros ir gimnasionai – atletų treniruočių vietos, Heros šventykla, prieš kurią uždegama Olimpinių žaidynių ugnis, Dzeuso šventykla, kurioje buvo vienas iš septynių antikos stebuklų – Feidijo darbo Dzeuso skulptūra, olimpinis stadionas – garsiųjų olimpinių žaidynių vieta, Filipeionas – atletų viešbutis. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Išvykimas į Delfus – religinį antikinės Graikijos centrą, įsikūrusį vaizdingame Parnaso kalno šlaite. Delfuose pranašaudavo pats Saulės, šviesos ir tiesos dievas Apolonas, kuris savo ištarmes perduodavo per šventikę Pitiją. *Senoji Delfų šventavietė, dievo Apolono šventyklos liekanos, graikų miestų ir salų lobynai – dovanų dievui sergėtojai, Pitijos apmąstymus menanti uola, Dioniso teatras, Pitinių žaidynių stadionas. Kelionė iki Kalambakos. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Lankymasis bizantiškų ikonų dirbtuvėje: galimybė susipažinti su meistrų darbu ir įsigyti jų kūrinių. Ekskursija po unikalų dvasinio gyvenimo centrą – *Meteorų vienuolynus. Tai vieta, kurią patys graikai laiko aštuntuoju pasaulio stebuklu. Važiuojant keliu nuo Trikalos Kalambakos link, lygumoje tarsi iš niekur išnyra grupė masyvių smiltainio uolų. Uolų viršūnėse, kvapą gniaužiančiame aukštyje, stovi Meteorų (išvertus iš graikų kalbos – „virš kalnų“) vienuolynai. Iki šiol lieka mįslė, kaip tokioje vietoje buvo pastatyti šie statiniai. Ekskursija po unikalų dvasinio gyvenimo centrą. Pagal galimybę Didžiojo Meteorono, Šv.Varlamo ir Šv.Stepono vienuolynų lankymas. Įspūdingos uolos, puikūs panoraminiai vaizdai, Kretos ir Makedonijos mokyklų meistrų freskos, pažintis su vienuolių gyvenimu ir buitimi. Kelionė per Graikiją, Šiaurės Makedoniją, Serbiją. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Vengriją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.
Kelionės metu nuvažiuojama ~ 7000 km.
LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.
KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.
Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).
Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama; turėti maudymosi kostiumėlį, rankšluostį, patogią avalynę.
Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Pasikeitus keltų grafikui, kelionės data gali keistis. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių, renginių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.
Į bažnyčias neįleidžiami turistai apnuogintais pečiais ir(ar) mūvintys šortus.
SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui/vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiami pusryčių paketai/ šalta vakarienė. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.
Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.